Muş'ta aşı olmayanlar, camiden anons edildi

Muş'ta aşı olmayanlar, camiden anons edildi

Sağlık ekipleri, ellerindeki kayıtlara göre aşı olmayan ya da 2 doz aşısını tamamlamayan kişilerin isimlerini camiden anons ederek, çağrı yaptı.

Muş'ta aşı olmayanlar, camiden anons edildi

Aşılamada mavi kategoriye geçmeyi hedefleyen Muş İl Sağlık Müdürlüğü, seferberlik başlattı.

Oluşturulan mobil aşı ekipleri, mahalle ve köyleri ziyaret edip, kapı kapı dolaşıyor. Ekipler ayrıca Soğucak köyüne aşılama için stant kurdu.

Görevliler, köy camisinin hoparlöründen ellerindeki listeye göre, aşısızlar ile 2 doz aşı yaptırmamış olanların isimlerini okudu. İsimleri okunanlar ise tek tek standa gelip aşı oldu.

"AŞILARI TAMAMLAMAYA DAVET EDİYORUZ"

Kentte 20 mobil ekip ile hizmet verdiklerini belirten Muş Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Birimi'nde görevli ebe Sabahat Moralılar Cansever, kırsaldaki halka hizmet götürdüklerini söyledi.

Cansever, "Köylerimize gidiyoruz. Camilerden özellikle isim isim anons ederek, vatandaşlarımızı aşılarını tamamlamaya davet ediyoruz sonrasında ev ev, kapı kapı gezerek aşı olmak isteyenlere bu hizmeti götürüyoruz." dedi.

Muş'ta aşı olmayanlar, camiden anons edildi ViDEO

Muş ta aşı olmayanlar, camiden anons edildi #1

"ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ"

Zor süreç yaşadıklarını belirten Cansever, "Sabahın ilk ışıklarında yola çıkmamız gerekiyor. Mezralarımız, köylerimiz bazen çok uzak olabiliyor. Sabahın erken saatlerinde yola çıkıp, akşam evlerimize çok geç döndüğümüz zamanlar oluyor ama ilimizin mavi kategoriye geçebilmesi için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Buradan da bütün vatandaşlarımızı olmamışlarsa ilk dozlarını, zamanı gelmişse ikinci doz aşılarını yaptırmaya davet ediyoruz." diye konuştu.

Muş ta aşı olmayanlar, camiden anons edildi #2

‘CAMİDEN İSMİM ANONS EDİLDİ'

Köy camisinden ismi anons edilen Gökhan Güven ise "Birinci doz aşımı olmuştum. Camiden ismim anons edilince geldim ve ikinci doz aşımı yaptırdım. Sağlık çalışanlarına teşekkür ederim. Herkesin aşı olmasını tavsiye ediyorum." dedi.


Muş ta aşı olmayanlar, camiden anons edildi #3

Muş ta aşı olmayanlar, camiden anons edildi #4

Muş ta aşı olmayanlar, camiden anons edildi #5

Muş ta aşı olmayanlar, camiden anons edildi #6

Muş ta aşı olmayanlar, camiden anons edildi #7

Muş ta aşı olmayanlar, camiden anons edildi #8

Muş ta aşı olmayanlar, camiden anons edildi #9

Muş ta aşı olmayanlar, camiden anons edildi #10

Cem Yılmaz'dan aşı karşıtlarına: Çip takılacaksa Viagra ile takılırdı HABERİ - TIKLA

Muş ta aşı olmayanlar, camiden anons edildi #11