Muğla'da fuhuş çetesine operasyon

Muğla'da fuhuş çetesine operasyon

Aylar süren çalışmalar neticesinde düzenlenen operasyonda yakalanan kişilerden 6'sı, sınır dışı edildi.

Muğla'da fuhuş çetesine operasyon

Muğla'da İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, yurt dışından çeşitli vaatlerle kandırılarak getirilen kadınları fuhuşa zorladıkları belirlenen çetenin, çökertilmesi için harekete geçti.

Bodrum, Marmaris ve Milas ilçelerinde fuhuşa aracılık yapan taksiciler, otel işletmecileri ve müşterilerle sadece telefon üzerinden iletişim kuran 'Diana' kod adını kullanarak açık kimliğini gizleyen 'Hayalet' lakaplı kadın şebeke lideriyle birlikte, diğer çete üyelerinin yakalanması için çalışma başlatıldı.

KATALOG İLE PAZARLIK

4 aylık çalışma sonucu kadın çete liderinin, Rusya vatandaşı M.A. olduğu tespit edildi. M.A.'nın, kendisi ile WhatsApp üzerinden irtibata geçen erkek müşterilere, kadın fotoğraflarının bulunduğu katalog göndererek pazarlık yaptığı belirlendi.

Muğla da fuhuş çetesine operasyon #1

Muğla'da fuhuş çetesine operasyon VİDEO

PARA TRANSFERLERİ DİKKAT ÇEKTİ

M.A.'nın banka işlem hareketlerinde, aylık 300 bin lira para transferinin olduğu belirlendi. Marmaris Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla geçen pazartesi günü Milas, Bodrum ve Marmaris ilçelerinde eş zamanlı operasyon yapıldı.

Muğla da fuhuş çetesine operasyon #2

Çete lideri M.A. adlı kadın ile birlikte C.Ç., K.O. Z.G ve G.İ. yaşadıkları evlerde yakalanarak gözaltına alındı. Çeşitli ülkelerden Türkiye'ye getirilen yabancı uyruklu 6 kadın ise İl Göç İdaresi'nde yapılan işlemlerinin ardından sınır dışı edildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından şüpheliler, adliyeye sevk edildi.

Muğla da fuhuş çetesine operasyon #3

Muğla da fuhuş çetesine operasyon #4

Muğla da fuhuş çetesine operasyon #5