Manisa'da sokak köpeğini fırça sapıyla dövdü

Manisa'da sokak köpeğini fırça sapıyla dövdü

"Yoldan geçenlere saldırıyordu." savunmasını yapan mobilyacı, polis tarafından gözaltına alınırken, üzerine yürüdüğü kasap da ondan şikayetçi oldu.

Manisa'da sokak köpeğini fırça sapıyla dövdü

Manisa'nın Alaşehir ilçesinde yaşayan evli ve 2 çocuk babası 41 yaşındaki mobilyacı Hüseyin A., dün saat 17.00 sıralarında, Soğuksu Mahallesi Sevgi Yolu'nda, sokak köpeğine ayakkabısını fırlattı.

Hüseyin A., daha sonra restoranın önünde park halindeki motosikletlerin arkasına saklanan köpeği, elindeki tahta fırça sapıyla dövdü.

Hayvan acı içinde kıvranırken, kaçtı.

KASABA BIÇAKLA SALDIRMAK İSTEDİ

Çevredeki bazı hayvanseverler de Hüseyin A.'ya tepki gösterip, engel olmak istedi. Hüseyin A., “Ne yapıyorsun sen?” diyerek kendisine tepki gösteren 64 yaşındaki kasap Mehmet Ayoğlu'nun da üzerine yürüyüp, cebinden çıkardığı bıçakla saldırmak istedi.

Köpeği sopayla dövdü, savunması 'pes' dedirtti İZLE

GÖRÜNTÜLER YAYILINCA GÖZALTINA ALINDI

Çevredeki esnaf araya girip, Hüseyin A.'yı sakinleştirmeye çalıştı. Çevredekiler bir yandan durumu polise bildirirken, bir yandan da o anları cep telefonları ile görüntüledi. Olay anının, çevredeki iş yerlerinin güvenlik kameraları tarafından da kaydedildiği ortaya çıktı. Görüntüler, sosyal medyada kısa sürede yayılırken ihbar üzerine olay yerine giden polis, Hüseyin A.'yı gözaltına aldı.

Manisa da sokak köpeğini fırça sapıyla dövdü #1

KÖPEĞİ, YOLDAN GEÇENLERE SALDIRDIĞI İÇİN DÖVMÜŞ

Sokak köpeğini sürekli olarak yoldan geçenlere saldırdığı için dövdüğünü belirten Hüseyin A., “Beni şikayet etmiş olabilirler. Bu konudan hiç rahatsız değilim. Daha dün bu sokak köpeği, vatandaşlara saldırdı. Ondan önceki gün de benzer bir olay yaşandı. Bu duruma buradaki herkes şahit. Herkes bu durumu görüyor ve biliyor. Bana, ‘Köpeğe niye vuruyorsun?’ diyorlar. Hayvan hakları varsa insan hakları da var.” dedi.

Manisa da sokak köpeğini fırça sapıyla dövdü #2

“VERİLECEK HER TÜRLÜ CEZAYA RAZIYIM”

Herkesin elini vicdanına koyması gerektiğini savunan Hüseyin A., “O köpekler genç ya da çocuğa saldırsa bana bu kadar laf edenler, acaba o zaman da aynı şeyi söyleyecek mi? Bu köpekler bana tepki gösteren kişilerin çocuklarına ya da yakınlarına da saldırabilir. Allah muhafaza, böyle bir şey yaşanmasın ama aynı hassasiyetle davranırlarsa o zaman başımın gözümün üstünde yerleri var. Yaptıklarımdan dolayı verilecek her türlü cezaya razıyım.” dedi.

Manisa da sokak köpeğini fırça sapıyla dövdü #3

ÜZERİNE BIÇAKLA YÜRÜDÜĞÜ KASAP ŞİKAYETÇİ OLDU

Köpeği dövmesine engel olmaya çalıştığı Hüseyin A.'nın bıçakla üzerine yürümesinin kabul edilemez olduğunu vurgulayan kasa Mehmet Ayoğlu, şikayetçi oldu. Yaşananların üzücü olduğunu belirten Ayoğlu, “Köpeğin o şekilde dövülmesi yanlış bir hareket. O da bir can taşıyor. Buradaki sokak köpeklerinin daha fazla şiddet görmemesi için bir an önce belediye tarafından buradan alınmasını istiyorum.” diye konuştu.

Manisa da sokak köpeğini fırça sapıyla dövdü #4

MAHALLELİ, BELEDİYEYE SESLENDİ

Mahalleli de köpeklerin yoldan geçenlere havlayıp, korkuttuğunu belirterek, belediye tarafından toplanıp, barınağa götürülmesini istedi.

Manisa da sokak köpeğini fırça sapıyla dövdü #5

4 BİN 495 LİRA CEZA, ADLİ KONTROLLE SERBEST

Şahsa, Alaşehir Kaymakamlığı tarafından Umumi Hıfzıssıhha Kanununa muhalefet etmekten 3 bin 156 TL,

Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü tarafından 5199 Sayılı Kanunun 14/a ’Hayvanlara kasıtlı olarak kötü davranmak, acımasız ve zalimce işlem yapmak, dövmek, aç ve susuz bırakmak, aşırı soğuğa ve sıcağa maruz bırakmak, bakımlarını ihmal etmek, fiziksel ve psikolojik acı çektirmek yasaktır’ maddesi gereğince 947 TL,

Zabıta Müdürlüğü tarafından 392 TL olmak üzere toplam 4 bin 495 TL idari para cezası uygulandı.