Maltepe'de molotofla saldırılan araç, eski milletvekiline ait çıktı

Maltepe'de molotofla saldırılan araç, eski milletvekiline ait çıktı

23. Dönem AK Parti Milletvekili Mahmut Dede'nin Maltepe'de park halindeki aracına molotofkokteylli saldırı düzenlendi.

Gece saatlerinde Maltepe'nin Zümrütevler Mahallesi'nde bir araca molotofkokteylli saldırı yapıldı.

İş yeri önüne park edilen aracın 23. Dönem AK Parti Nevşehir Milletvekili Mahmut Dede'ye ait olduğu belirlenirken, ihbar üzerine olay yerine polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

Molotof nedeniyle çıkan yangın, itfaiye ekipleri tarafından kısa sürede söndürülürken, araçta maddi hasar meydana geldi.

Deliller muhafaza edildi

Olay yeri inceleme ekiplerinin yaptığı incelemelerde, aracın arka camının taş yardımıyla kırıldığı ve kırılan yerden içeriye molotofkokteyli atıldığı tespit edildi.

Çevrede uzun süre inceleme yapan ekipler, elde edilen delilleri torbalara koyarak muhafaza altına aldı. Polis ekipleri saldırıyı gerçekleştiren kişi ya da kişileri yakalamak için çalışma başlattı.

Maltepe'de molotofla saldırılan araç, eski milletvekiline ait çıktı VİDEO

Maltepe de molotofla saldırılan araç, eski milletvekiline ait çıktı #1

 

"Bu bir terör eylemine benziyor"

Mahmut Dede, "Saat 03.25 sıraların da iş yerimize programlı ve molotof kokteylli bir terör saldırısı yapıldı. Hemen akabinde haberimiz oldu. Yangına müdahale edip söndürdüğümüzde arabamızın kullanılamaz hale geldiğini gördük. İtfaiye ve emniyet ekipleri, olay yerine gelerek bütün incelemeleri yaptılar, bütün delilleri topladılar. İnşaallah en kısa zamanda yapanlar bulunacaktır. Çünkü bu bir terör eylemine benziyor. Düzenli ve koordineli yapılmış bir terör eylemi." dedi.

Maltepe de molotofla saldırılan araç, eski milletvekiline ait çıktı #2

Camı kırıp molotof atılma anı kamerada

Bundan sonra sonucu bekleyeceklerini belirten Dede, "Güvenlik kameralarını izlediğimizde, biz zaten saat 01.30 gibi iş yerinden ayrılmıştık. Olayı yapmadan önce yan binanın merdivenine oturuyorlar. Birisi önceden hazırlanmış poşet içerisindeki taşı arabanın arkasından alıyor, diğeri ise molotof kokteyl şişesindeki ateşi yakıyor ve  hızlıca arabaya geliyorlar.Güvenli yerde park halindeki aracımın camını biri taşla kırıyor, arkasından diğeri hızlı şekilde molotofu atıyor ve  kaçıyorlar. Görüntüler bunlardan ibaret." şeklinde konuştu.

Maltepe de molotofla saldırılan araç, eski milletvekiline ait çıktı #3

Maltepe de molotofla saldırılan araç, eski milletvekiline ait çıktı #4

Maltepe de molotofla saldırılan araç, eski milletvekiline ait çıktı #5