Küçükçekmece'de kesik baş cinayeti: Zanlıların ifadeleri ortaya çıktı

Küçükçekmece'de kesik baş cinayeti: Zanlıların ifadeleri ortaya çıktı

Evinde başı kesilmiş halde bulunan Pakistanlının katil zanlıları, “Dini değerlere küfrettiği için öldürüp kafasını kestik, kullanılan bıçakları da evin çöp kutusuna attık” şeklinde ifade verdi.

Küçükçekmece'de kesik baş cinayeti: Zanlıların ifadeleri ortaya çıktı

İstanbul’un Küçükçekmece ilçesi Kanarya Mahallesi’nde dün 13.00 sıralarında polisi arayan bir kişi, işe gelmeyen arkadaşları Zişan Alvi'ya bakmak için eve geldiklerini ancak kapının kilitli olduğunu, pencereden baktığında kanlar içerisinde ve kafasının kesik olduğunu söyledi.

Eve giren polisler, başı gövdesinden ayrılmış, üzerinde de ‘Dini içerikli not’ bulunan cesetle karşılaştı.

İhbarda bulunan kişiler polise, “Öldürülen Zişan Alvi’yle aynı evde 4 kişi kalıyoruz. Aynı iş yerinde de çalışıyoruz. Zişan, 3 gündür bizle birlikte işe gelmiyordu. Bugün de hiç gelmedi.” dedikleri kaydedildi.

KARAKOLA TESLİM OLDULAR

Polis ekipleri çevrede bulunan güvenlik kameralarını incelemeye aldı.

Araştırmalar devam ederken Kanarya Polis Merkezi’ne giden Pakistan uyruklu 22 yaşındaki Rana A., 21 yaşındaki Mücahit H., ve 23 yaşındaki Cevat H.G., cinayeti kendilerinin işlediklerini belirtti.

Cinayeti itiraf eden 3 zanlı, “Dini değerlerimize küfretti. Bu yüzden önce öldürdük sonra da başını kestik. 3 bıçağı da evde bulunan çöp kutusuna attık.” şeklinde ifade verdi.

İstanbul'da arkadaşları tarafından kafası kesilerek öldürüldü VİDEO

GÖÇMEN KAÇAKÇILIĞI YAPIYORDU

İfadesine başvurulan Zişan Alvi’nin patronu Ahmad A.’nın, “Zişan benim iş yerimde çalışıyor. Ara sıra işe geliyordu. Bana göçmen kaçakçılığı yaptığını hatta her işte de 17-18 bin dolar kazandığını söylüyordu. Ayrıca kendisini öldüren şüphelileri de Yunanistan’a götürmek için anlaştığını ve onlardan da aynı şekilde para istemişti.” dediği öğrenildi.

Küçükçekmece Asayiş Büro Amirliği’ndeki sorgularının ardından cinayeti işlediklerini itiraf eden 3 zanlı, Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği’ne götürüldü.

Küçükçekmece de kesik baş cinayeti: Zanlıların ifadeleri ortaya çıktı #1

Küçükçekmece de kesik baş cinayeti: Zanlıların ifadeleri ortaya çıktı #2