Adana polisi 2006 yılında işlenen cinayeti çözdü

Adana polisi 2006 yılında işlenen cinayeti çözdü

Adana'da cinayet dedektifleri, 2006 yılında işlenen cinayeti çözdü. Sevgilisiyle birlik olup kocasını öldüren kadının, bununla da yetinmeyip 13 yıl boyunca emekli maaşı ile eğlendiği ortaya çıktı.

Adana polisi 2006 yılında işlenen cinayeti çözdü

5 Ekim 2006'da, Adana'nın Seyhan ilçesi yaşanan olay şöyle gelişti:

Fitnat Vural'ın (51) kız kardeşi, ablasını bir gece kulübünde Serdar T. (48) ile tanıştırdı. İbrahim Vural'ın şehir dışında çalıştığını fırsat bilen Fitnat Vural ve Serdar T., sevgili oldu. Bir süre sonra şehir dışından eve gelen İbrahim Vural, eşinin gece dışarı çıkmasından şüphelenerek takibe başladı.

EŞİNİ SEVGİLİSİYLE YAKALADI

İbrahim Vural, Fitnat Vural ve Serdar T.'yi yakalayınca, tartışma çıktı. Yeşilyurt Mahallesi'ndeki evine gelen İbrahim Vural, eşini, kendisini aldattığı için dövdü.  Bunun üzerine Fitnat Vural, Serdar T.'yi arayıp, "Gel beni al, bu adam artık bizim rahat buluşmamıza, dolaşmamıza izin vermez. Sen bunu öldür." dedi.

SEVGİLİSİNE 8 YERİNDEN BIÇAKLATTIRDI

Daha sonra bir otelde buluşan Fitnat Vural ve Serdar T., İbrahim Vural'ı öldürmek için plan yaptı. Eve giden Serdar T., İbrahim Vural ile tartışmaya başladı. Tartışma kavgaya dönüşünce onu 8 yerinden bıçakladı. Kanlar içinde kalan adam, öldü. Vural'ın cesedini önce poşetlere ardından çarşafa saran zanlılar, daha sonra cesedi otomobilin arka koltuğuna koydu.

Adana polisi 2006 yılında işlenen cinayeti çözdü  #1

BİRİ GÖMMEK, DİĞERİ YAKMAK İSTEDİ

Bu sırada Fitnat Vural ile sevgilisi arasında, cesedi yakarak mı yoksa gömerek mi ortadan kaldıracakları konusunda tartışma çıktı. Kadın, cesedin gömülmesi halinde köpeklerin çıkartabileceğini, bu nedenle başlarının belaya gireceğini, bu yüzden de yakmaları gerektiğini söyledi. Serdar T. ise, "Hayır yakarsak, çok koku ve duman çıkar. Bizi hemen yakalarlar, bence gömelim." dedi. Ancak kadının dediği üzerine zanlılar, cesedi yakmaya karar verdi. Akaryakıt istasyonundan benzin alan Fitnat Vural ile Serdar T., cesedi Hadırlı Mahallesi'nde bulunan bir çöp alanına getirdi.

BENZİN DÖKEREK CESEDİ YAKTILAR

Fitnat Vural, öldürttüğü eşinin üzerine benzin dökerek cesedi yaktı. Bir süre sonra ortaya çıkan koku ve dumandan korkan şüpheliler, olay yerinden kaçtı. Bir çöp toplayıcısının cesedi fark etmesi üzerine bölgeye, jandarma ekipleri geldi. Cesedin üzerinde kimlik çıkmaması üzerine ekipler, cinayetin faili meçhul olduğunu kayıtlara geçti. İbrahim Vural'ın cesedi ise kimsesizler mezarlığına defnedildi.

Adana polisi 2006 yılında işlenen cinayeti çözdü  #2

YAKALANMAMAK İÇİN ŞEYTANİ PLAN

Cinayetin ardından Fitnat Vural ve sevgilisi Serdar T., yakalanmamak için de ayrı bir plan yaptı. Eşi İbrahim Vural'ın Kayseri'de iş bağlantısının olduğunu söyleyen Fitnat Vural, kayıp başvurusunda bulunacağını söyledi. Fitnat Vural, Serdar T.'nin Kayseri'ye gitmesini ve oradan kendisini ankesörlü bir telefondan aramasını istedi. Serdar T.'nin Kayseri'den aramasının ardından şüpheli kadın, 8 Ekim 2006'da Kayseri polisine giderek, eşinin kendisini aradığını, eve gelmediğini ve kayıp olduğunu söyledi.

POLİSE YALAN BAŞVURU

Kayıp başvurusunu alan polis, araştırmaları sonucu İbrahim Vural'ın izine rastlamadı. Bu sırada Fitnat Vural, 2009 ve 2010 yılında tekrar polise giderek, eşinin kendisini aradığını, başka bir kadınla yaşamaya başladığını söyledi. Kayseri polisi, İbrahim Vural'ın ikamet adresinin Adana'da olduğunu söyleyerek, dosyayı Adana İl Emniyet Müdürlüğü'ne devretti.

Adana polisi 2006 yılında işlenen cinayeti çözdü  #3

ÖZEL EKİP KURULDU

Bunun üzerine Adana İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, özel ekip kurulması ve tozlu raflarda duran faili meçhul cinayetlerin çözülmesi talimatını verdi. Talimat üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Cinayet Büro Amirliği dedektifleri, özel ekip oluşturdu. Bu ekip İbrahim Vural'ın yakınlarını mercek altına alarak, aynı zamanda 2006 yılında öldürülen kişileri incelemeye aldı. Jandarma bölgesinde yanmış halde bulunan isimsiz bir cesedin kimsesizler mezarlığına defnedildiğini öğrenen polis, İbrahim Vural'ın annesinden 'DNA' örneği aldı.

İLİŞKİ ORTAYA ÇIKINCA, POLİS SORUŞTURMAYI DERİNLEŞTİRDİ

Mezarın açılması sonucu cesedin, İbrahim Vural'a ait olduğu saptandı. Ekipler, bunun üzerine İbrahim Vural'ın eşinin geriye dönük cep telefonu kayıtlarını inceledi. Aynı zamanda Fitnat Vural'ın, Serdar T. ile ilişkisi olduğu da öğrenildi.  İbrahim Vural'ın 5 Ekim'de öldürüldüğünden emin olan polisler, eşi Fitnat Vural'ın 8 Ekim'de Kayseri'den kayıp başvurusu yaptığını ve daha sonra kendisini eşinin Kayseri'den telefonla aradığını söylediğini dosyadan öğrenip, bu durumun çelişkili olduğunu anladı.

Adana polisi 2006 yılında işlenen cinayeti çözdü  #4

CİNAYETİ BİRBİRLERİNİN ÜZERİNE ATTILAR

Polis, ayrıca dosyada kadının 2009 ve 2010 yılında kocasıyla telefonda görüştüğüne yönelik başvuruları olduğunu da öğrendi. Fitnat Vural'ın yalan söylediğini anlayan polisler, şüpheli kadını ve sevgilisini gözaltına aldı.  Emniyete getirilen iki sevgili, cinayeti itiraf etti. Kadın, olayı 4 yıl önce ayrıldığı erkek arkadaşı Serdar T. ile birlikte işlediklerini itiraf etti. Fitnat Vural'ın ayrıca eşini sosyal olmadığı için aldattığını, Serdar T.'nin sürekli barlara giderek kendisini eğlendirdiğini ancak eşinin ilişkisini öğrenip kendisini dövünce cinayet olayının yaşandığını söyledi. Fitnat Vural, cinayeti kendisinin işlemediğini söylerken, sevgilisi suçu birlikte işlediklerini anlattı. Serdar T., cesedi Fitnat Vural'ın yaktığını öne sürdü.

13 YIL BOYUNCA EMEKLİ MAAŞINI YEDİ

Fitnat Vural'ın, kocasını öldürttükten sonra yaşıyor gibi gösterip emekli maaşını, 13 yıl boyunca sevgilisi ve arkadaşları ile gece hayatında yediği ortaya çıktı. Polis, kadın ve erkeğin ifadesini aldıktan sonra adliyeye sevk etti. Nöbetçi sulh ceza hakimliğine çıkartılan kadın ve erkek tutuklandı.