Kocaeli’de alkollü şahıs acil servisi birbirine kattı

Kocaeli’de alkollü şahıs acil servisi birbirine kattı

Tedavi için kaldırıldığı hastanenin acilinde sağlık çalışanlarının üzerine yürüyerek kullandıkları tıbbi malzemeleri yere saçan alkollü şahsın, saldırgan tavırları güvenlik kamerasına yansıdı.

Kocaeli’de alkollü şahıs acil servisi birbirine kattı

Dün akşam 22.30 sıralarında Hasan Ö., aşırı alkol alımı sonucu rahatsızlanarak yakınları tarafından Kocaeli’nin Gebze ilçesindeki Fatih Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Acil servise getirilen Hasan Ö., burada tedavi altına alındı.

Sağlık çalışanlarının yaptıkları incelemenin ardından müşahede odasına alınarak serum takılmasına karar verilen Hasan Ö. ise taşkınlık çıkartıp, sağlık çalışanlarının bulunduğu alana yürüdü ve tedavi masası üzerindeki tıbbı malzemeleri yere fırlattı.

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ ÜZERİNE YÜRÜDÜ

Saldırgan tavırlar sergileyen Hasan Ö., sağlık çalışanlarının üzerine yürümek istediği sırada yakınları tarafından sakinleştirildi.

Hasan Ö., daha sonra güvenlik tarafından hastane dışına çıkarıldı.

Hasta, hasta yakınları ve sağlık çalışanlarının korku dolu anlar yaşamasına ve tedavi hizmetlerinin aksamasına sebep olan olay hakkında polis ekipleri inceleme başlattı.

Alkol komasına giren şahsın, acil servisteki saldırı anları ise güvenlik kameralarına yansıdı.

Kocaeli'de alkollü şahıs acil servisi birbirine kattı VİDEO

HASTANE YÖNETİMİ ŞİKAYETÇİ OLDU

Saldırı hakkında açıklama yapan Fatih Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. İlyas Sarı, “Dün akşam saatlerinde acil servisimizde üzücü bir olay yaşandı. Acil servisimizin yoğun olduğu bir vakitte alkollü olduğunu düşündüğümüz şahıslar, acil servisimize muayene için başvurmuşlar. Acil hekimimiz tarafından muayeneleri yapıldıktan sonra gerekli tedavi ve tetkiklerin yapılması amacıyla müşahedeye alınmışlardır. Yaklaşık 15 hasta ve yakınının olduğu müşahede alanımızda bu şahıslar taşkınlık çıkarıp, personelimize sözlü hakaretlerde bulunup, etrafı yumruklayıp malzemelere zarar vermişlerdir. Alanda gerginliğe sebebiyet verip, personelimizin moral ve motivasyonunun düşmesine ve hastalarımızda korkuya sebep olmuşlardır. Oluşan durumla ilgili yasal işlem hastanemiz tarafından başlatılmıştır.” dedi.

Kocaeli’de alkollü şahıs acil servisi birbirine kattı #1

Kocaeli’de alkollü şahıs acil servisi birbirine kattı #2

Kocaeli’de alkollü şahıs acil servisi birbirine kattı #3