Kızını hunharca öldüren katil babadan boşanamıyor

Kızını hunharca öldüren katil babadan boşanamıyor

Balıkesir'de aracına GPS cihazı takarak takip ettiği doktor kızını 14 el ateş ederek öldüren katil babanın yargılanması sürerken, acılı anne kızının katilinden boşanamıyor.

Kızını hunharca öldüren katil babadan boşanamıyor

28 yaşındaki pratisyen hekim Gülnur Yılmaz, otomobiliyle Antalya'dan, Balıkesir'in Havran ilçesinde bulunan annesinin yanına gitmek için yola çıktı.

ARACINA GPS TAKIP, TAKİP ETTİ

Annesinden ayrı yaşayan ve emekli olduktan sonra İzmir'de market işleten 67 yaşındaki babası Mustafa Ali Yılmaz da kendisine boşanma davası açan Gülden Yılmaz’a ulaşabilmek için daha önceden otomobiline GPS cihazı koyduğu kızını, aracıyla takip etmeye başladı.

Kızını hunharca öldüren katil babadan boşanamıyor #1

 

KAFASINA 11 KURŞUN İSABET ETTİ

Baba Yılmaz, Havran rampalarına geldiğinde kızının otomobilini, arkadan çarparak, yol dışına çıkardı. Otomobili bariyere çarparak duran genç doktor, annesinin yerini soran babasına cevap vermedi. Baba, kızını otomobilinden çıkarıp, kendi aracının arkasına götürdü ardından da tabancayla kurşun yağmuruna tuttu. Kafasına 11 kurşun isabet eden Gülnur Yılmaz, olay yerinde yaşamını yitirdi.

Kızını hunharca öldüren katil babadan boşanamıyor #2

KATİL BABA TUTUKLANDI

Kaçan baba, Havran Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yakalandı. Gözaltına alınan Mustafa Ali Yılmaz, Havran Jandarma Komutanlığı'ndaki işlemlerinin ardından sevk edildiği Edremit Adliyesi'nde 'tasarlayarak öldürme' suçundan tutuklandı. Gülnur Yılmaz'ın cenazesi, İzmir'deki Aşağı Narlıdere Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Kızını hunharca öldüren katil babadan boşanamıyor #3

İDDİANAMESİ HAZIR OLMAYAN OLAYLA İLGİLİ KESİNLEŞMİŞ HÜKÜM İSTENDİ

Annenin kızının babası tarafından öldürülmesinden önce, şubat ayında İzmir 4’üncü Aile Mahkemesi’nde açtığı boşanma davasının ilk duruşması, temmuz ayında görüldü. Dün görülen ikinci duruşmaya ise Mustafa Ali Yılmaz ve avukatı ile Gülden Yılmaz’ın avukatı Türkan Yıldız katıldı. Mahkeme, Burhaniye Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 'cinayet' suçundan yürütülen soruşturma dosyasının ve soruşturma sonunda açılacak davada verilecek cezanın kesinleşmiş kararının mahkemeye sunulmasını istedi.

Kızını hunharca öldüren katil babadan boşanamıyor #4

"BİZİ BOŞAMAK İÇİN NE BEKLİYORLAR"

Gözü yaşlı anne Gülden Yılmaz, mahkemenin ara kararına, "Ben, kızı hunharca katledilmiş bir anneyim. Yaşadığım acılar yetmezmiş gibi, bir de bu soyadını üstümden atmakla uğraşıyorum. Bizi boşamak için ne bekliyorlar, anlamış değilim. Mahkemeye daha önceden sunulmuş belgeler tekrar isteniyor. Bunu anlayan bir kişi gelsin, bana anlatsın." dedi. Tek celsede anlaşmalı olarak boşanmak için kendisine, Mustafa Ali Yılmaz’la yüz yüze gelmesi gerektiğinin söylendiğini vurgulayan Gülden Yılmaz, "Ben bir anneyim, o kişiyle yüz yüze gelemem. Yaşadığım olayların psikolojik boyutunu atlamadan, kızıma 11 kurşun sıkan o kişiyle nasıl yüz yüze gelmem bekleniyor, anlamıyorum." diye konuştu.

Kızını hunharca öldüren katil babadan boşanamıyor #5

"İDDİANAMESİ BİLE HAZIR OLMAYAN OLAYIN KESİNLEŞMİŞ KARARI İSTENİYOR"

Gülden Yılmaz’ın avukatı Türkan Yıldız da hakimlik etik kurallarında, onların vicdanlarıyla karar vermelerinin yerinin önemli olduğunun altını çizerek, "Burhaniye Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan, Mustafa Ali Yılmaz hakkındaki soruşturma dosyası istendi. Biz, zaten bu dosyayla ilgili belgeleri, aslı gibidir olarak mahkemeye sunduk, bunlar var. Ayrıca, bu kişi hakkında henüz iddianamesi bile hazır olmayan olayla ilgili açılacak olan davanın kesinleşmiş hükmü isteniyor. Bu, en az 3 yıl demek. O da, bu olayın kamuoyuna yansıması nedeniyle yargı sürecinin hızlı işleyeceğini öngörmemizden kaynaklı, üst mahkemelerde yıllarca bekleyen dosyalar var. Biz, mahkemenin, verdiği bu ara kararlardan rücu etmesini ve müvekkilimin mağduriyetinin giderilmesini bekliyoruz." diye konuştu.