Kayseri'de çelişkili ifadeler cinayeti 7 yıl sonra aydınlattı

Kayseri'de çelişkili ifadeler cinayeti 7 yıl sonra aydınlattı

Kayseri'nin Sarıoğlan ilçesinde 2014 yılında tüfekle vurularak öldürülen Cemal Uzun'un katilinin, kardeşi olduğu ortaya çıktı.

Kayseri'de çelişkili ifadeler cinayeti 7 yıl sonra aydınlattı

Kayseri'de ilçeye bağlı Palas kasabasında 2014 yılının Haziran ayında meydana gelen olayda Cemal Uzun, tüfekle vurularak hayatını kaybetti, kızı A.U. ise bıçaklanarak ağır yaralandı.

Bir süre sonra röportaj veren aile üyeleri, evin içine maskeli ve elinde tüfekle birinin girdiğini, Cemal Uzun'u öldürdükten sonra ziynet eşyası alarak kayıplara karıştığını söyledi.

Aradan geçen 7 yılın ardından İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği dedektifleri, dosya üzerinde çalışmalara başladı.

ÇELİŞKİLİ İFADELER ZANLIYI ORTAYA ÇIKARDI

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Cinayet Büro Amirliği, olayın aydınlatılmasına yönelik özel ekip görevlendirdi.

6 ay boyunca olayın meydana geldiği Palas kasabasında teknik ve fiziki takip yürüten cinayet dedektifleri, olay tarihinde alınan ifadelerin ayrıntılı incelemediğini ve olay anında ikamette bulunan aile fertlerinin ifadelerinin aşırı şekilde çeliştiğini ve tutarsız olduğunu tespit etti.

Yapılan çalışmada, maktul Cemal Uzun'un aile içerisinde meydana gelen kavga nedeniyle kardeşi Nuri Uzun tarafından tüfekle öldürüldüğü tespit edildi.

Katil zanlısı Nuri Uzun, eşi ve maktul Cemal Uzun'un eşi gözaltına alındı. Şahıslar emniyetteki işlemlerinin ardından geçirildikleri sağlık kontrolü sonrası adliyeye sevk edildi.

Kayseri'de çelişkili ifadeler cinayeti 7 yıl sonra aydınlattı ViDEO

CUMHURBAŞKANI'NDAN YARDIM İSTEDİ

Cinayeti itiraf eden kardeş katili Nuri Uzun, olayın ardından verdiği röportajda Cumhurbaşkanı'ndan, katilin bulunması için yardım istedi.

Uzun'un, konuşmasında, "İki hafta oldu, daha bir sonuç yok. Katilin bulunmasını istiyoruz. Katil dışarıda olabilir, hiçbir şey yapılmıyor. En kısa zamanda katilin bulunmasını istiyoruz. Cezasını çeksin, başkasının da canını yakmasın. Bütün köylü tedirgin. Bunun yakalanması şart." dediği ortaya çıktı.

Ağabeyini öldüren Uzun'un, ayrıca katilin yakalanması için faili meçhul cinayetleri araştıran Müge Anlı'nın sunduğu programa da katıldığı öğrenildi.

Gözaltına alınan şüpheliler, emniyetteki işlemlerin tamamlanmasının ardından sağlık kontrolünden geçirilerek adliyeye sevk edildi.

Öte yandan, Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğince kurulan özel ekipler, kentte çeşitli yıllarda meydana gelen faili meçhul cinayetleri çözmeye devam ediyor.

Kayseri de çelişkili ifadeler cinayeti 7 yıl sonra aydınlattı  #1

Kayseri de çelişkili ifadeler cinayeti 7 yıl sonra aydınlattı  #2

Kayseri de çelişkili ifadeler cinayeti 7 yıl sonra aydınlattı  #3

Kayseri de çelişkili ifadeler cinayeti 7 yıl sonra aydınlattı  #4

Kayseri de çelişkili ifadeler cinayeti 7 yıl sonra aydınlattı  #5

Kayseri de çelişkili ifadeler cinayeti 7 yıl sonra aydınlattı  #6

İlginizi Çekebilir
Mersin'de polisevine silahlı saldırı
Mersin'de polisevine silahlı saldırı
545 YORUM
İç Haber
Amed Spor-Bursaspor maçı sonrası olaylarla ilgili soruşturma başlatıldı
Amed Spor-Bursaspor maçı sonrası olaylarla ilgili soruşturma başlatıldı
884 YORUM
3. Sayfa
ORC'nin eylül ayı genel seçim anketi
ORC'nin eylül ayı genel seçim anketi
833 YORUM
Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yunanistan bizim dengimiz değildir, olamaz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yunanistan bizim dengimiz değildir, olamaz
518 YORUM
Gündem
Yüksek getiri garantisi ile emeklilik hayallerinize ulaşın!
ADVERTORIAL
FxAds