Kartal'da 4 kişinin öldüğü saldırının detayları

Kartal'da 4 kişinin öldüğü saldırının detayları

Kartal'da dün 4 kişin öldüğü 1 kişinin de yaralandığı saldırının gerçekleştiği büronun sahibi avukat Mehmet Şanverdi, yaşanan dehşet anlarını anlattı.

Kartal'da 4 kişinin öldüğü saldırının detayları

Kartal Anadolu Adliyesi'nin karşısındaki Kastamonu Sokak'ta bulunan avukatlık bürosunda, dün miras paylaşımı için yapılan uzlaşma görüşmeleri sırasında silahlı saldırı yaşanmış ve olayda 4 kişi ölürken, 1 kişi de yaralanmıştı.

Olayın yaşandığı avukatlık bürosunun sahibi avukat Mehmet Şanverdi, yaşanan dehşet anlarını anlattı.

Bürodaki kurşun izleri ise kameraya yansıdı.

Kartal'da 4 kişinin öldüğü saldırının detayları VİDEO

"AİLE İÇİ BİR GÖRÜŞME OLACAKTI"

Şanverdi, "İki tarafın avukatı ile görüşmüştük. Burada bir araya gelerek uzlaştırmak için anlaşmıştık. Böylece dava sona erecekti. Mirastaki sorunlar da halledilecekti. Aile içi bir görüşme olacaktı. Biz de burada yuvarlak masayı dizayn ettik. Gelen aileyi masaya aldık. Ben de pandemi nedeniyle kendi masama geçtim." dedi.

Kartal da 4 kişinin öldüğü saldırının detayları #1

"İLK NURİ BEY KONUŞMAK İSTEDİ"

Ofisteki oturma düzenini gösteren avukat Mehmet Şanverdi, "Saldırıyı yapan Ahmet Salih Belginer'i şurada oturttuk. Cam kenarında Nuri Bey vardı. Yanında ise Haluk Bey vardı. Ben de sıradan bir sulh görüşmesi diye, sonuçta ihtilaf bitmiş artık tarafların arasında sorun kalmamış diye bir açılış konuşması yaptım. Hepiniz akrabasınız dedim, paylaşamayacağınız ne var dedim. Burada geçmişinize güzel bir sünger çekin anlaşın, söz sizin dedim. Dinliyoruz iki avukat dedim. Nuri Bey, önce ben aile büyüğüyüm sözümü söyleyeyim, herkes daha sonra kendi fikrini söylesin dedi. Sonra hangi teklif yapılırsa kabul edelim dedi ve makul bulundu." şeklinde konuştu.

Kartal da 4 kişinin öldüğü saldırının detayları #2

"AYAKLARINA ATEŞ EDER GİDER ZANNETTİM"

Nuri Bey'in daha teklifine başlamadan saldırıyı gerçekleştiren Ahmet Salih Belginer'in sinirlendiğini belirten avukat Şanverdi, "İşte onun işgali altında olan parseller vardı, onlara zaten sen tesis yapmışsın, otel yapmışsın onlar sende kalsın, diğer parsellerdeki hakları da bize ver.' dedi. Bu teklif daha önce onlardan gelmiş o şekilde konuştu. O da buna sinirlendi. Bana bir parsel verip benim diğer yerlerden bütün haklarımı mı alacaksınız, beni mahvettiniz dedi. Nuri Bey'e ateş etmeye başladı. Daha sonra Haluk Bey'e ateş etti. Ben ilk önce öldürmeyeceğini zannettim. Ayaklarına ateş eder gider diye düşündüm. Baktım insanları öldürüyor. Ben de kendimi masanın oraya attım." ifadelerini kullandı.

Kartal da 4 kişinin öldüğü saldırının detayları #3

"HEPSİ EĞİTİMLİ İNSANLARDI"

Mermi izlerini göstererek kendisinden tarafa doğru ateş ettiğini anlatan Mehmet Şanverdi, "Bu arada 155'i aramaya çalıştım. O sırada yanağımın yanında bir mermi patladı. Arkasından bitti mermisi. Çıkıp gitti kendisi. O sırada kendi avukatı vardı, o da kaçmış gitmiş. Daha sonra o avukat arkadaş geri döndü. O sırada Esra Hanım'ı kontrol ettim. Kanlar içinde yatıyordu. Hiç kimsenin böyle bir olay yaşamasını istemezdik. Ölen insanlar hepsi eğitimli insanlardı." diye konuştu.

Kartal da 4 kişinin öldüğü saldırının detayları #4

Kartal da 4 kişinin öldüğü saldırının detayları #5

Kartal da 4 kişinin öldüğü saldırının detayları #6

Ahmet Salih Belginer

İlginizi Çekebilir
Baltık Denizi'ndeki Kuzey Akım doğalgaz boru hatlarında patlama
Baltık Denizi'ndeki Kuzey Akım doğalgaz boru hatlarında patlama
171 YORUM
Dünya
Günde 2540 TL Kazanmak İçin Paranı Buraya Yatır!
ADVERTORIAL
Highfx
Teröristlerden birinin kimliği belli oldu
Teröristlerden birinin kimliği belli oldu
587 YORUM
3. Sayfa
EYT aralık ayında kamuoyuyla paylaşılacak
EYT aralık ayında kamuoyuyla paylaşılacak
407 YORUM
Gündem
'Hocaefendi' lafını inkar eden Ahmet Davutoğlu'na sesi dinletildi
'Hocaefendi' lafını inkar eden Ahmet Davutoğlu'na sesi dinletildi
366 YORUM
Medya