Kars'ta askeri araç kaza yaptı

Kars'ta askeri araç kaza yaptı

Keşif dönüşü esnasında yaşanan kazada, araçta bulunan bir astsubay ve bir avukatın da aralarında bulunduğu 4 kişi hayatını kaybetti, bir asker yaralandı.

Kars'ta askeri araç kaza yaptı

Kars'ın Kağızman ilçesine bağlı Karagüney köyüne keşfe gidilen askeri araç, kontrolden çıkarak şarampole yuvarlandı.

1 ASKER ŞEHİT OLDU, 3 SİVİL YAŞAMINI YİTİRDİ

Kazada yaralanan Jandarma Astsubay Egemen Öztürk kaldırıldığı Kars Kafkas Üniversitesi Sağlık, Araştırma ve Uygulama Merkezi Hastanesi’nde şehit düştü.  Avukat Metin Avunc, Eyüp Bozyel ve Gülcihan Bozyel de Kağızman Devlet Hastanesi'nde doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı.

Kars'ta askeri araç kaza yaptı VİDEO

UZMAN ÇAVUŞUN TEDAVİSİ SÜRÜYOR

Hastanede tedavisi süren yaralı askeri ziyaret eden Kars Valisi Türker Öksüz, çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada 3 sivilin hayatını kaybettiğini, 1 jandarma astsubayın da şehit olduğunu söyledi. Yaralanan jandarma uzman çavuşun ameliyata alındığını ve tedavisinin sürdüğünü ifade eden Vali Öksüz, "Elim ve üzücü bir kaza. Jandarma teşkilatımızın, Kars'ın başı sağ olsun. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.

AMCALARIYLA MİRAS DAVALARI VARDI

Bu arada Karagüney köyünde yaşayan amcaları Mehmet Bozyel ile aralarında miras kalan arazi nedeniyle davalık olan hukuk fakültesi öğrencisi Eyüp Bozyel ile ablası Gülcihan Bozyel'in keşif için avukatları Metin Avunca ile birlikte gittikleri köyden dönüşte kazanın yaşandığı ortaya çıktı.

Köy muhtarı Mustafa Bozyel, "Köydeki miras davası sebebiyle hukuk fakültesi öğrencisi Eyüp Bozyel ile ablası Gülcihan Bozyel, amcaları ile davalıktı. Arazi keşfi için Gülcihan Bozyel nişanlısı olan Avukat Metin Avunca ile köye geldi. Arazideki keşfi yaptıktan sonra dönüş yolunda meydana gelen kazada askerimizle birlikte 4 kişi hayatını kaybetti. Çok üzgünüz" dedi.

Kars ta askeri araç kaza yaptı #1

Kars ta askeri araç kaza yaptı #2

Kars ta askeri araç kaza yaptı #3

Kars ta askeri araç kaza yaptı #4

Kars ta askeri araç kaza yaptı #5

Kars ta askeri araç kaza yaptı #6