Karaköy’de başörtülü öğrenciye saldıran kadın için 11 yıl hapis cezası istendi

Karaköy’de başörtülü öğrenciye saldıran kadın için 11 yıl hapis cezası istendi

Saldırgan kadın, hapis cezasının ertelenmesi kararının bozulmasının ardından çıktığı mahkemede pişman olup özür dilese de, savcı 11 yıl 9 aya kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.

İstanbul Karaköy'de yolda yürüyen başörtülü genç kızlar Feyza Yerlikaya ile Gamze İnce'ye saldırdığı iddiasıyla yargılanan sanık Semahat Yolcu’nun İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı dava 21 Şubat’ta karara bağlanmıştı.

Sanık Semahat Yolcu, 2 yıl 9 ay 24 gün hapis cezasına çarptırılmış ve hükmün açıklanması geri bırakılmıştı.

2018 YILINDA DA BENZER OLAYA KARIŞTI

Müştekiler avukatı Mustafa Doğan İnal, İstanbul 38. Ağır Ceza Mahkemesi’ne dilekçe sunarak hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına ilişkin karara itiraz etmişti. İtirazı değerlendiren mahkeme, sanığın 2018 yılında da benzer bir eylemde bulunduğunu belirterek, hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararının kaldırılmasına karar vermişti.

Yeniden İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuksuz sanık Semahat Yolcu ile taraf avukatları hazır bulundu.

Karaköy’de başörtülü öğrencilere saldıran kadının 11 yıl 9 ay hapsi istendi İZLE

“BİLİNÇSİZ BİR ŞEKİLDE KENDİ KENDİME YAPTIĞIM BİR ŞEYDİ”

Duruşmada savunma yapan Yolcu, daha önceki olayın küçük bir olay olduğunu ve unuttuğunu söyleyerek “Şizofren ve duygu durum bozukluğu teşhisim var. Cezaevinde bulunduğum sürede Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde yattım. Bilinçsiz bir şekilde kendi kendime yaptığım bir şeydi. Sanatçı olduğum için tirat yazıyordum kafamda ve sesli bir şekilde ifade ettim. Gözlerim takılı kalmış bir yere ve müştekiler kendi üzerine alınmışlar. Sonradan kendilerinden özür diledim.” şeklinde konuştu.

“BANA YAKIŞAN BİR DURUM DEĞİLDİR”

Müştekilerin kendisine şikayetlerini geri alacaklarını da söyleyen sanık, “Bir yanlış anlaşılmadan kaynaklandı. Bir dönem psikolojik rahatsızlık geçirdiğim için oldu. Ben kesinlikle böyle bir şey yapacak birisi değilim. Bana yakışan bir durum değildir. Suçsuzum beraatımı talep ederim.” dedi.

Duruşmada cumhuriyet savcısı mütalaasının hazır olduğunu söyledi.

Karaköy’de başörtülü öğrenciye saldıran kadın için 11 yıl hapis cezası istendi  #1

"MÜTALAADA SANIĞIN 11 YIL 9 AY HAPİSLE CEZALANDIRILMASI TALEP EDİLDİ"

Mütalaasını açıklayan savcı, sanığın müşteki Feyza’nın başörtüsünü çekiştirerek, şeklinde hakaret içerikli sözler söylediği ve devamında “Sizin ağzınızı burnunuzu kırarım” diyerek tehdit ettiğini belirtti.

Mütalaada her ne kadar sanık hakkında ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve ya aşağılama’ suçundan dava açılmışsa da alenen tahrik unsurunun oluşmadığı aktarıldı.

Savcı sanığın ‘inanç düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme’, ‘birden fazla kişiye hakaret’, ‘birden fazla kişiye tehdit’ ve ‘basit yaralama’ suçlarından 11 yıl 9 aya kadar hapisle cezalandırılması talep etti.

Karaköy’de başörtülü öğrenciye saldıran kadın için 11 yıl hapis cezası istendi  #2

PİŞMAN OLDUĞUNU SÖYLEYİP, ÖZÜR DİLEDİ

Mütalaaya karşı savunması sorulan sanık hastalığının etkisiyle bunu yaptığını ve pişman olduğunu söyleyerek özür diledi.

Mahkeme taraf avukatlarının mütalaaya karşı beyanda bulunması için süre verilmesine hükmederek, duruşmayı erteledi.

İlginizi Çekebilir
Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu’nun elini sıkmadı
Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu’nun elini sıkmadı
755 YORUM
Gündem
Yasmin Erbil ile Yiğit Poyraz öpüştü
Yasmin Erbil ile Yiğit Poyraz öpüştü
192 YORUM
Magazin
Genç Aslı BTC kazanmanın formülünü açıklıyor!
ADVERTORIAL
Btcrobo
Ebru Polat'tan göğüs frikiği
Ebru Polat'tan göğüs frikiği
131 YORUM
Magazin
Ali Babacan: 6 ayda ekonomideki kriz iklimini çözeriz
Ali Babacan: 6 ayda ekonomideki kriz iklimini çözeriz
446 YORUM
Gündem