Kahramanmaraş'ta 16 yaşındaki Rabia 3 gündür kayıp

Kahramanmaraş'ta 16 yaşındaki Rabia 3 gündür kayıp

3 gün önce markete gittiğini söyleyerek evden çıkan Rabia Parlar'dan haber alamayan baba Murat Parlar, emniyete kayıp başvurusunda bulundu.

2 yıldır Bursa'da Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nün yurdunda kalan Rabia Parlar, babası Murat Parlar tarafından 10 gün önce yurttan alınıp Kahramanmaraş'a getirildi.

Bir süre çocukları Rabia ve Fahrettin (15) ile zaman geçiren Murat Parlar, daha sonra çalışmak için Trabzon'a gitti.

MARKETE DİYE ÇIKTI, GERİ GELMEDİ

Rabia Parlar ise cuma günü akşam saatlerinde kardeşine "Markete gidiyorum." diyerek Turan Mahallesi'ndeki evlerinden ayrıldı ancak bir daha geri dönmedi.

Meraklanan Fahrettin durumu babasına anlattı. Bunun üzerine Murat Parlar, Kahramanmaraş emniyetini arayarak kayıp başvurusunda bulundu. Polis ekiplerince Rabia'nın bulunması için çalışma başlatıldı.

RABİA'NIN BABASI: DAHA ÖNCE DE KAÇMIŞTI

Murat Parlar, bir süre önce eşiyle boşandığını ve kızının boşandığı eşinin yanında kalırken 2 yıl önce evden kaçınca polisler tarafından bulunup yurda yerleştirildiğini söyledi.

Bursa'da kaldığı yurda daha önce gidip kızını gördüğünü belirten Parlar, "Pandemi nedeniyle görüşemiyorduk. 10 gün önce yurda gidip kızımı aldım, bayram sonuna kadar bizimle kaldıktan sonra tekrar geri götürecektim. Ben şantiyelerde çalıştığım için bir süre sonra Trabzon'a geldim, Rabia da kardeşi Fahrettin ile birlikte kaldı. Cuma günü gece oğlum beni aradı, 'Baba, ablam akşam 18.00-19.00 gibi markete gidiyorum diyerek evden ayrıldı ama daha dönmedi' dedi. Ben de hemen Kahramanmaraş emniyetini arayıp yardım istedim." diye konuştu.

Kahramanmaraş ta 16 yaşındaki Rabia 3 gündür kayıp #1

"NEREDE OLDUĞUNU BİLMİYORUZ"

Kızına daha önce evden kaçtığı için telefon vermediklerini belirten Murat Parlar, "Oğlum bana, 'Baba benim tartışıp telefonumu alıyordu. Bir defasında internete girdiğini de gördüm' dedi. İnternetten eski arkadaşlarını bulup onların yanına da gitmiş olabilir. Kaçtıktan sonra sosyal medya hesabını da kapattı. Eski eşim Fatma da emniyete giderek kayıp başvurunda bulundu. 3 gündür kendisinden haber alamıyoruz, nerede olduğunu bilmiyoruz. Kızımı görenlerin, yerini bilenlerin polisi ve jandarmayı aramalarını istiyorum." dedi.

Kahramanmaraş ta 16 yaşındaki Rabia 3 gündür kayıp #2

İlginizi Çekebilir
Mersin'de polisevine silahlı saldırı
Mersin'de polisevine silahlı saldırı
573 YORUM
İç Haber
Amed Spor-Bursaspor maçı sonrası olaylarla ilgili soruşturma başlatıldı
Amed Spor-Bursaspor maçı sonrası olaylarla ilgili soruşturma başlatıldı
897 YORUM
3. Sayfa
MetaEvren'de para kazanmanın sınırı yok!
ADVERTORIAL
FxAds
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yunanistan bizim dengimiz değildir, olamaz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yunanistan bizim dengimiz değildir, olamaz
528 YORUM
Gündem
Arda Turan'ın puro keyfi
Arda Turan'ın puro keyfi
178 YORUM
Futbol