Kadıköy'de yayaya çarpan sürücünün annesinden hatalı yol isyanı

Kadıköy'de yayaya çarpan sürücünün annesinden hatalı yol isyanı

Bir sürücünün yayaya çarpmasının ardından meydana gelen kaza sonrası, sürücünün annesi olay yerine gitti. Olay yerinde her gün kaza olduğunu belirten anne, yetkililerin önlem almasını istedi.

Geçtiğimiz cuma günü öğle saatlerinde İstanbul Kadıköy Kozyatağı Metro istasyonu önünde yolun karşısına geçmek isteyen vatandaşa bir otomobil çarptı.

Araç sürücüsü genç kız, çarpmanın etkisiyle yola savrulan vatandaşın başında dakikalarca bekledi.

İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

SÜRÜCÜNÜN ANNESİ, ÖNLEM ALINMAMASINA TEPKİ GÖSTERDİ

Polis ekipleri kazaya ilişkin çalışma başlatırken, sağlık ekipleri kazada hafif yaralanan vatandaşı ambulansa alarak hastaneye kaldırdı. Öte yandan kaza yerine gelen araç sürücüsü genç kızın annesi, yol üzerinde gerekli önlemlerin alınmadığını belirterek duruma tepki gösterdi.

Kadıköy'de yayaya çarpan sürücünün annesinden hatalı yol isyanı ViDEO

Kadıköy de yayaya çarpan sürücünün annesinden hatalı yol isyanı #1

"BURADA SÜREKLİ KAZA OLUYORSA DEMEK Kİ BİR SORUN VAR"

Sürücünün annesi Adile Bayrak, “Kızım okuluna gidiyordu. Aracıyla yeşil ışıkta seyir ederken kadın birden yola atlamış. Burada sürekli kaza oluyorsa demek ki bir sorun var. Yetkililer gerekeni yapsın.” diye konuştu.

Kadıköy de yayaya çarpan sürücünün annesinden hatalı yol isyanı #2

"HER GÜN KAZA OLUYOR

Kaza esnasında olay yerinde bulunan çevre esnafı Özkan Aydoğdu ise, “Ben 25 yıldır burada esnafım. Burada her gün kaza oluyor. İnsanlar burayı tek yön zannederek yola atlıyor. Ne sağına ne de soluna bakıyor. Burada her gün kaza oluyor. Biz yetkililere konu hakkında başvuru yaptık. Buraya sadece bir çit yaptılar, onun da bir faydası yok. Buraya iki tane kasis yapılsa bu sorun çözülecek.” dedi.

Kadıköy de yayaya çarpan sürücünün annesinden hatalı yol isyanı #3