İzmir’de FETÖ operasyonu: 35 gözaltı

İzmir’de FETÖ operasyonu: 35 gözaltı

FETÖ şüphelilerinin kaldıkları 'gaybubet evleri'ne yönelik 39 adrese düzenlenen operasyonda, 35 şüpheli gözaltına alındı.

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şubesi ekipleri, FETÖ/PDY'de görev alan örgüt mensuplarının yakalanmamak için kaldıkları 'gaybubet evi' olarak adlandırdıkları evleri tespit etti.

39 ADRESE BASKIN

Hücre evlerinde kalmaya devam eden ve güncel örgüt faaliyetlerini sürdürdüğü öğrenilen aralarında Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanmasında yer alan mahrem imam, ihraç subaylar, müzahir kurum çalışanları, büyük bölge imamı, ilçe imamı, doktor, eyalet imamı, eğitim danışmanı, esnaf yapılanma sorumluları, mütevelli, serrehber ve sohbet imamında adresinin bulunduğu 39 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi.

35 ŞÜPHELİ YAKALANDI

Operasyonda 35 şüpheli gözaltına alınırken, adreslerde yapılan aramalarda sahte kimlik, 100 bin TL, 7 bin dolar ve 4 bin euro para, dijital materyal ele geçirildi. Gözaltına alınan şüpheliler, sorgulanmak üzere emniyete götürülüdü.

İzmir’de FETÖ operasyonu: 35 gözaltı #1

AKRABALARINDA GİZLENDİLER

Öte yandan, şüphelilerin örgütün vermiş olduğu talimat doğrultusunda sık sık adres değiştirdikleri, evleri örgütsel kaydı bulunmayan kişilerin üzerine kiraladıkları ve temiz olarak adlandırdıkları evlerde yakın akrabalarından dahi gizlendikleri ortaya çıktı.

İzmir’de FETÖ operasyonu: 35 gözaltı VİDEO

İzmir’de FETÖ operasyonu: 35 gözaltı #2

İzmir’de FETÖ operasyonu: 35 gözaltı #3

İzmir’de FETÖ operasyonu: 35 gözaltı #4