İzmir'de değnekçilere polis ‘dur’ dedi

İzmir'de değnekçilere polis ‘dur’ dedi

Korsan otoparkçıların sayısı artınca harekete geçen polis ekipleri, operasyonlarla 5 şüpheliyi gözaltına alırken, bir değnekçi ile yapılan pazarlık kameraya yansıdı.

İzmir'de değnekçilere polis ‘dur’ dedi

İzmir'in birçok ilçesine araçlarını park eden vatandaşların yanına gelerek para isteyen 'değnekçi' olarak bilinen korsan otoparkçıların sayısında artış görülmesi üzerine, denetimler arttı.

Özellikle Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi çevresinde yıllardır konuşlanan çok sayıda korsan otoparkçıya ‘dur’ demek için hastanenin çevresinde ekipler nöbet tutmaya başladı. Çeşitli şubelere mensup 10 polis, yaklaşık 15 gündür devriye gezdikleri hastane çevresini korsan otoparkçılardan temizledi.

5 DEĞNEKÇİ GÖZALTINA ALINDI

Korsan otoparkçılara izin vermeyen polis ekipleri, Alsancak'taki Plevne Bulvarı'nda dün operasyon düzenlendi. Yapılan çalışmada korsan otoparkçılık yaptığı gerekçesiyle 5 kişi gözaltına alındı. Korsan otoparkçılık yapanlardan biri, kendisini görüntüleyen basın mensubuna, “Ne çekiyorsun, hey” diyerek tepki gösterdi.

İzmir'de değnekçi terörüne polis 'dur' dedi İZLE

EL İŞARETİ YAPIP DURDURUYORLAR

Operasyon öncesinde çekilen görüntülerde ise şüphelilerin kendilerine park yeri sağlayabileceklerini anlatmak için önlerinden geçen araç sürücülerine el işareti yapıp durdurdukları ve araçları anahtarlarıyla beraber teslim aldıktan sonra bir başka yere götürüp park ettikleri, işleri bitince ise park ettikleri aracı aynı yerden alıp geri getirdikleri de görüldü.

İzmir de değnekçilere polis ‘dur’ dedi #1

İZMİRLİ DENETİMLERDEN MEMNUN

Birçok kişi, söz konusu değnekçilerin kendilerine park yeri bırakmadığını belirterek, yapılan operasyon için polise teşekkür etti.

Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Değnekçi mağduru Fehmi Güreler adlı kişi, “Bizden para talep ediyorlar. Para vermeyince arabamıza zarar vereceklerinden korktuğumuz için para vermek zorunda kalıyoruz. 10 olur, 15 olur, 20 olur verilen paralar değişiyor. Daha önce bizzat benim arabama zarar verildiği olmadı ancak sağdan soldan çok duyduk. Duyduğumuz için de para veriyoruz, bu yüzden gelmemiş olabilir.” dedi.

Bir diğer araç sürücüsü Ahmet Kor ise “Bu işi yapanların tipleri değişik, korkuyoruz. Arabamı park eder etmez yanımda bitiyorlar ve para istiyorlar. Ben de her seferinde istemeden de olsa veriyorum.” dedi.

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde su ve çiçek satan Mehmet Çamcı da “Ben suyu 1 liraya satıp şükrediyorum, adamlar 5-10 TL'yi beğenmiyor. Bunların sayıları bitmiyor. Birbirleriyle de parayı ben alacağım, bu sefer sıra bende gibi sebeplerle her saniye kavga ediyorlardı. Birbirlerini bıçaklıyorlar, ama ölmüyorlar da. Onlar gidince o kadar rahatladık ki, anlatamam. Allah devletimizden razı olsun.” diye konuştu.

İzmir de değnekçilere polis ‘dur’ dedi #2

KORSAN OTOPARKÇIDAN PAZARLIĞI

Ayrıca Bayraklı Adliyesine yakın bir noktada korsan otoparkçılık yapan kişilerden biri, aracını park eden DHA muhabirine yanaşıp para istedi.

Kendisine fiş kesip kesmediğini soran, aracın şirket aracı olması dolayısıyla kesilen fişi alıp, şirkete teslim etmesi gerektiğini aktaran muhabire değnekçinin verdiği cevaplar pes dedirtti.

Fiş kesmediğini belirten kişi, “İnsanlar gönlünden geçeni veriyor. 5-10 TL çay parası veriyorlar. 5 TL'nin fişi alıp şirkete verilmez, bir çay parası atarsın. Zaten para kazanamıyoruz, 40-50 TL ile çıkıp eve gidiyoruz. Ben eskiden beri buradayım, 12 sene oldu aynı yerdeyim.” dedi.

Korsan otoparkçı, kendisini sorularla sıkıştıran muhabire, “Burası özel mülk. Evet sokak numarası olabilir, ama burası özel mülk.” diyerek savundu.

İzmir de değnekçilere polis ‘dur’ dedi #3

İzmir de değnekçilere polis ‘dur’ dedi #4

İlginizi Çekebilir
BİM İcra Kurulu Üyesi Aykaç eleştirilere yanıt verdi
BİM İcra Kurulu Üyesi Aykaç eleştirilere yanıt verdi
1056 YORUM
Gündem
"Gelsin İcardi bildiği gibi"
0 YORUM
Medya
Bulduğu sıradışı kazanç yöntemi ile milyoner oldu!
ADVERTORIAL
CryptoTrader
Almanya elenince akıllara LGBT eylemi geldi
Almanya elenince akıllara LGBT eylemi geldi
370 YORUM
Dünya Kupası
Melis Sezen, Carlos Ponce ile dans etti
Melis Sezen, Carlos Ponce ile dans etti
183 YORUM
Magazin