İzmir'de 15 yıl önce işlenen cinayette arsa detayı ortaya çıktı

İzmir'de 15 yıl önce işlenen cinayette arsa detayı ortaya çıktı

İzmir'de 15 yıl önce kaybolan ve uzun bir süre faili meçhul kaldıktan sonra öldürüldüğü ortaya çıkan Orhan Karaoğlan'ın tanık olarak dinlenen arkadaşı, arsa meselesi yüzünden öldürüldüğünü söyledi.

İzmir'de oto alım satım işi ile uğraşan Orhan Karaoğlan, 15 yıl önce ortadan kayboldu. Denizli'de yaşayan ailesi Karaoğlan’a ulaşamayınca, polise kayıp başvurusunda bulundu. Polisin her yerde aradığı Karaoğlan'ın izine ulaşılamadı.

İzmir İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın'ın talimatıyla, Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Kayıp Şahıslar Büro Amirliği bünyesinde, 2018 yılı başında kurulan özel ekip, kayıtlara kayıp şahıs olarak geçen Orhan Karaoğlan dosyasını raftan indirdi. Karaoğlan'ın o dönemde irtibatlı olduğu kişileri takip eden polis ekipleri, 40'ı aşkın kişinin ifadesine başvurdu.

ÖLDÜĞÜ ORTAYA ÇIKTI

İki yıllık çalışmanın ardından Karaoğlan'ın, ortağı Serkan Oğuz, personelleri Mehmet Yüksel ve Yakup Aldemir tarafından para meselesi nedeniyle çıkan tartışma sonucu otomobilde emniyet kemeriyle boğulduğu, üzerine alkol dökülerek yakılan cesedinin de Manisa'nın Salihli ilçesindeki bir dere yatağına atıldığı tespit edildi. Oğuz'un başka bir suçtan dolayı cezaevinde olduğu belirlenirken, diğer şüphelilerden Mehmet Yüksel Denizli'de, Yakup Aldemir ise İzmir'de operasyonla gözaltına alındı.

İzmir de 15 yıl önce işlenen cinayette arsa detayı ortaya çıktı #1

YARGILANMASINA DEVAM EDİLDİ

İzmir 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 'Tasarlayarak öldürme' suçundan dava açıldı. Sanıkların yargılanmasına devam edildi. Davanın son duruşmasında tutuklu sanıklardan Yakup Aldemir ve taraf avukatları salonda hazır bulundu, diğer tutuklu sanıklar Serkan Oğuz ve Mehmet Yüksel ise SEGBİS ile katıldı.

"ARSA YÜZÜNDEN ÖLDÜRÜLDÜĞÜNÜ DÜŞÜNÜYORUM"

Tanıkların dinlendiği celsede söz alan tanık A.Y, Karaoğlan’ın arsa meselesi yüzünden öldürüldüğünü söyledi. A.Y, “Didim’de veya başka bir yerde sahilde bir arsa varmış. Ben tefecinin yanında çalıştığım için Orhan yanıma gelerek, ‘Arsayı ipotek verelim, tefeci bana para versin’ dedi. Orhan, ortak tanıdığımız olan M.S. ve T.S’nin yanına gittiğinde arsa konusu açılmış, M.S. de parasını verip arsayı almış. Durumu düzeldikten sonra Orhan arsayı geri almak istedi. Bu sebeple M.S. ile aralarında anlaşmazlık çıktı. Orhan ile M.S. arasında sürtüşme çıkınca Serkan, Orhan ile M.S. arasında kaldı. Orhan da o sıralarda ortalıktan kayboldu. Arsa yüzünden öldüğünü düşünüyorum." dedi.

İzmir de 15 yıl önce işlenen cinayette arsa detayı ortaya çıktı #2

TAHLİYE TALEPLERİ REDDEDİLDİ

Söz alan tutuklu sanıklar tahliyelerini talep etti. Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına ve dosyadaki eksikliklerin giderilmesine hükmederek duruşmayı erteledi.

İzmir de 15 yıl önce işlenen cinayette arsa detayı ortaya çıktı #3