İstanbul'daki çakarlı magandaya 25 yıla kadar hapis istemi

İstanbul'daki çakarlı magandaya 25 yıla kadar hapis istemi

Çakarlı minibüsle bir aracın önünü keserek sürücüsünü 6 yerinden bıçaklayan ve 30 bin lirasını çalan magandaya, 11 yıldan 25 yıla kadar hapis cezası istendi.

İstanbul'daki çakarlı magandaya 25 yıla kadar hapis istemi

21 Ağustos günü İstanbul'un Gaziosmanpaşa ilçesinde 19 yaşındaki Muhammet Enes Uysal, Dadaş Aras'ın aracının önünü kesmişti.

Çakarlı bir minibüsle önünü kestiği Aras'ı 6 yerinden bıçaklayarak 30 bin lirasını gasbeden Uysal, olayın ardından kaçmıştı.

GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Bıçaklanan sürücü Dadaş Aras, avukatı Bünyamin İnce aracılığı ile olay sırasında çektiği kayıtları polise vererek suç duyurusunda bulunmuş, başlatılan soruşturma sonucu şüpheli Uysal,  23 Ağustos'ta Avcılar'da yakalanmış ve çıkarıldığı adli makamlarca "Kasten öldürmeye teşebbüs etme", "Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma" ve "Kara araçlarını alıkoyma" suçlarından tutuklanmıştı.

İstanbul'daki çakarlı magandaya 25 yıla kadar hapis istemi VİDEO-ARŞİV

MEGAFON İLE KÜFRETTİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 21 Ağustos 2020 tarihinde şüpheli Muhammet Enes Uysal'ın, uyarı ışıkları ve ikaz sesleriyle sol şeritte önünde ilerleyen Dadaş Aras'tan yol istediği belirtildi.

Aras'ın yaklaşık 10 saniye sonra orta şeride geçerek şüpheli Uysal'a yol verdiği kaydedilen iddianamede, ancak Uysal'ın eline megafon alarak Aras'a küfrettiği kaydedildi.

İstanbul daki çakarlı magandaya 25 yıla kadar hapis istemi #1

KENDİSİNİ POLİS OLARAK TANITTI

Uysal'ın aracını Aras'ın aracının önüne kırarak onu durdurduğu, aracından inip yanına giderek kendisini polis olarak tanıtıp kimlik istediği belirtilen iddianamede, Aras'ın kimlik göstermeyerek 155'i aradığı ve şüphelinin hareketlerini cep telefonu ile kayıt altına aldığı ifade edildi.

6 KERE BIÇAKLADIĞI ADAMIN ARACINDAKİ 30 BİN LİRAYI DA ALDI

İddianamede, bunun üzerine şüpheli Uysal'ın ele geçirilemeyen tabancayı teşhir ettiği, yine ele geçirilemeyen çelik gövdeli büyük boy avcı bıçağını çıkararak, kabzasıyla müşteki Aras'ın boynuna arkadan vurduğu, sendeleyerek yere düşen Aras'ın üzerine oturarak sırtından, baldırından ve böbreğinden 6 kez bıçakladığı, etrafta oluşan kalabalığın tepkisi üzerine eylemine son verdiği iddia edildi.

İstanbul daki çakarlı magandaya 25 yıla kadar hapis istemi #2

25 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

Eylemine son veren Uysal'ın, Aras'ın aracına gidip 30 bin lira ve nüfus cüzdanını aldığı belirtilen iddianamede, şüpheli Uysal'ın "Kasten öldürmeye teşebbüs etme", "Hakaret", "Kara ulaşım araçlarını kaçırma veya alıkoyma" ve "Silahla kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma" suçlarından toplamda 11 yıl 3 aydan 25 yıla kadar hapis cezası istemiyle cezalandırılması talep edildi.

İDDİANAME KABUL EDİLDİ

İddianamenin gönderildiği İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi, iddianameyi kabul ederek duruşma günü verdi.

İstanbul daki çakarlı magandaya 25 yıla kadar hapis istemi #3

İstanbul daki çakarlı magandaya 25 yıla kadar hapis istemi #4

İstanbul daki çakarlı magandaya 25 yıla kadar hapis istemi #5

İstanbul daki çakarlı magandaya 25 yıla kadar hapis istemi #6

İstanbul daki çakarlı magandaya 25 yıla kadar hapis istemi #7