İstanbul'da çekici kılığındaki hırsızlar yakalandı

İstanbul'da çekici kılığındaki hırsızlar yakalandı

Park halindeki araçları çekiciye yükleyerek çalan hırsızlar, yakalandı. Otomobillerin çalındığı anlar güvenlik kameralarına yansırken, gözaltına alınan 5 kişiden 2'si tutuklandı.

İstanbul'da çekici kılığındaki hırsızlar yakalandı

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, 18 ve 20 Haziran tarihlerinde Sancaktepe'de meydana gelen iki ayrı otomobil hırsızlığı olayı üzerine harekete geçti.

GÜVENLİK KAMERALARI ELE VERDİ

Olayların yaşandığı yerlerde ve çevrelerinde bulunan güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen ekipler, şüphelilerin eşkallerini ve kullandıkları aracı tespit etti.

Polis, eşkalleri belirlenen şahısları yakalamak için çalışma başlattı.

İstanbul'da çekici kılığındaki hırsızlar yakalandı ViDEO

ÇEKİCİYLE ÇALDIKLARI ARAÇLARI HURDACIDA PARÇALADILAR

Oto Hırsızlık Büro Amirliğine bağlı ekipler tarafından yapılan çalışmalarla, şüphelilerin üzerinde tepe lambası olan bir çekiciyle çalmak istedikleri aracın yanına geldikleri, aracı kısa sürede çekiciye yükleyip oradan ayrıldıkları anlaşıldı. Şüphelilerin, daha sonra bu araçları bir hurdacıya götürüp parçalara ayırdıkları tespit edildi.

POLİS HAREKETE GEÇTİ, 5 KİŞİ YAKALANDI

Ekiplerce, şüphelilerin adreslerinin de belirlenmesinin ardından operasyon için harekete geçildi. Polisin hurdacı dükkanına yaptığı operasyonda 5 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler, sorgulanmak üzere Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

İstanbul da çekici kılığındaki hırsızlar yakalandı #1

2 KİŞİ TUTUKLANDI

Şüphelilerden Mahmut K. (26) ve Sercan T.(28)'nin otomobilleri çekiciye yükleyerek çaldıkları, Y.Ö., Ş.Ö. ve R.B.'nin ise hurdacı dükkanında çalıştığı ve otomobilleri parçalayan kişiler oldukları belirlendi. Y.Ö., Ş.Ö ve R.B. emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakılırken, adliyeye sevk edilen Mahmut K. ve Sercan T., çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.