İstanbul'da beyzbol sopalı gaspçılar dehşet saçtı

İstanbul'da beyzbol sopalı gaspçılar dehşet saçtı

Önünü kesen şahıslar tarafından beyzbol sopasıyla darbedilen adam, ardından gaspa uğradı. Hastanelik olan adamın kafasına çok sayıda dikiş atılırken, şüphelilerin serbest bırakılmasına ise isyan etti.

İstanbul Kartal'da iş yerinden çıkıp evine doğru ilerleyen İshak Ata’nın önüne iki genç çıkarak çakmak istedi.

Çakmak isteyen gençleri mahalleli sanan İshak Ata, çakmağı uzattığı sırada arkasından gelen diğer 2 kişi tarafından beyzbol sopası ile feci şekilde darbedildi.

KAFASI YARILDI

Darbın etkisiyle kanlar içinde kalan Ata’ya çevredeki mahalle sakinleri yardım ederek hastaneye kaldırdı. Hastanedeki tedavisinin ardından Ata’nın başına çok sayıda dikiş atıldı.

İstanbul'da beyzbol sopalı gaspçılar dehşet saçtı ViDEO

İstanbul da beyzbol sopalı gaspçılar dehşet saçtı #1

ŞÜPHELİLER ADLİ KONTROLLE SERBEST

Olayın ardından emniyet güçlerinin yürüttüğü çalışmalar sonucu yakalanan şüpheli şahıslar yapılan işlemlerin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Şüphelilerin yakalanmasıyla ele geçirilen eşyalar İshak Ata’ya teslim edildi. Çalınan eşyalar arasında bulunan cep telefonunun hırsızlar tarafından paramparça edildiği görüldü.

KAMERAYA YANSIDI

Şüpheli şahısları tanımadığını ve planlı bir şekilde pusu kurulduğunu iddia eden İshak Ata karara isyan etti. Can güvenliğinin tehlikede olduğunu belirten Ata, gaspçı şüphelilerin tutuklanması için yetkililere yardım çağrısında bulundu.

Öte yandan gaspçı şüphelilerin olay yerinden koşarak uzaklaştığı anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

İstanbul da beyzbol sopalı gaspçılar dehşet saçtı #2

"KANLAR İÇİNDE YERE YIĞILDIM"

Yaşadığı korkunç anları anlatan İshak Ata, “Olay şöyle gerçekleşti, ben motosikletle iş yerinden buraya gelirken ilk bir kişi benim önümü kesti. Dedi ki çakmağın var mı? Ben de sigara içmesi için çakmağı uzattım. Arkadan iki tane darbe aldım. Üç dört derken kanlar içinde yere yığıldım. Beyzbol sopasıyla vurdular. Ellerinde bıçak da vardı. Bazı görgü tanıklarına göre silah da vardı. Yani silah ve beyzbol sopasıyla, bir tasarlanmış bir şey. Bir saat önceden buraya gelip beni beklemişler. Yolumu beklemişler, pusu kurmuşlar. Neticede bunlar buradan kaçarken, ertesi gün yakalanıyorlar. Yakalandıktan sonra da serbest kalıyorlar. Benim zaten mantığım buna sığmıyor. Benim şu anda can güvenliğim yok. Neden serbest kalıyorlar? Bunun araştırılmasını istiyorum. Mağdurum, mağduriyetimin giderilmesini istiyorum devletten.” diye konuştu.

İstanbul da beyzbol sopalı gaspçılar dehşet saçtı #3

"KOŞAN KİŞİLER GÖRDÜK"

Olayın görgü tanığı Beytullah Şimşek, “Biz balkonda sigara içiyorduk. Yukarıya doğru koşan kişiler gördük. Şapkalıydı bir tanesi. Sonrasında kavga olduğunu hissettik aşağı geldik zaten polisler gelmişti. Ondan sonra her şeyi öğrendik. Şahısları tanımıyorum. Zaten gece karanlıktı.” dedi.


İstanbul da beyzbol sopalı gaspçılar dehşet saçtı #4

İstanbul da beyzbol sopalı gaspçılar dehşet saçtı #5

İstanbul da beyzbol sopalı gaspçılar dehşet saçtı #6