İntihar ettiği sanılan iş adamının öldürüldüğü belirlendi

İntihar ettiği sanılan iş adamının öldürüldüğü belirlendi

İzmir'de başından silahla vurulmuş halde bulunan ve intihar ettiği düşünülen iş adamının, kızı tarafından öldürüldüğü ve intihar süsü verildiği ortaya çıktı.

İntihar ettiği sanılan iş adamının öldürüldüğü belirlendi

İzmir'in Buca ilçesinde gayrimenkul işi ve otel işletmeciliği yapan iş adamı Zafer U. (44), eşi P.U. tarafından kafasına silahla ateş edilmiş ve ölü halde odasında bulundu ve durum daha sonra hemen polise bildirildi.

Olay yerine gelen polis ekipleri, ilk incelemede kendisine ait silahla ateş edilmiş halde bulunan Zafer U.'nun intihar ettiğini düşündü.

İNTİHAR DEĞİL, CİNAYET ÇIKTI

Olayla ilgili Zafer U.'nun eşi P.U., kızları N.U. (16) ve İ.U.(18) ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü. İfadeleri alınan ailenin şüpheli davranışlarının ardından soruşturmayı yürüten İzmir Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, olayın cinayet olma ihtimali üzerinde durdu.

İTİRAF ETTİ

Zafer U.'nun cenazesi otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Araştırmalar sürerken İzmir Adli Tıp Kurumu uzmanları, Zafer U.'nun kafatasındaki mermi giriş açısından olayın cinayet olabileceğini ortaya çıkardı. İzmir Adli Tıp Kurumu'ndan ilgili raporun polislere ulaşması üzerine ekipler, çalışmaları aile üzerinde yoğunlaştırdı. Polis ekipleri anne ve iki kızını gözaltına alırken, öğrenci olduğu öğrenilen 16 yaşındaki N.U. sorgusunda babasını öldürdüğünü itiraf etti.

İntihar ettiği sanılan iş adamının öldürüldüğü belirlendi #1

İNTİHAR SÜSÜ VERDİ

Babasının kendisine kötü davrandığını, hakaret ettiğini ileri süren N.U, gece babasının tabancasını aldığını, koltukta uyuduğu sırada babasını başından vurduğunu, sonra da silahı eline tutuşturup intihar süsü verdiğini, sabah olunca da her şeyi annesine anlattığını söyledi.

KORKTUĞU İÇİN POLİSE GİTMEMİŞ

Öte yandan anne P.U. gece silah sesini duymadığını, sabah kızı N.U.'nun cinayeti kendisine söylediğini; ancak kızının tutuklanmasından korktuğu için polise gerçeği söylemediğini belirtti.

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Babasını öldürdüğünü itiraf eden N.U., emniyetteki ifadesinin ardından sevk edildiği nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklanarak, cezaevine gönderildi. Anne P.U. ile ablası İ.U. ise konutu terk etmeme şeklindeki adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.