Gülistan'ın ablası: Ya zorla tutuluyor ya da öldürüldü

Gülistan'ın ablası: Ya zorla tutuluyor ya da öldürüldü

Abla Aygül Doku, suda yapılan aramalar sonucu Gülistan'ın bulunamadığını hatırlattı. Doku, alıkonulma ya da cinayet üzerinde duruyor.

Tunceli'de Munzur Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü 2'nci sınıf öğrencisi Gülistan Doku'dan, 5 Ocak sabahı kaldığı yurttan ayrıldıktan sonra haber alınamadı.

Diyarbakır'da yaşayan ailesi, Doku'nun kaybolduğu gün Tunceli'ye gelerek, güvenlik güçlerine ihbarda bulundu. Ailenin ihbarı üzerine arama çalışmaları başlatıldı.

ARAMA ÇALIŞMALARI DURDURULDU

226 gün süren arama çalışmalarından sonuç alınamayınca, Tunceli Valiliği dün çalışmaların sona erdiğini açıkladı.

Gülistan Doku'nun ablası Aygül Doku, kardeşinin arandığı Uzunçayır Baraj Gölü kıyısında açıklama yaptı.

Gülistan ın ablası: Ya zorla tutuluyor ya da öldürüldü #1

"İNTİHAR ETMEDİ"

Gülistan’ın intihar ettiğine inanmadıklarını söyleyen Aygül Doku, "Biz ilk günden itibaren Gülistan’ın intihar etmediğini söylüyorduk. Ama ısrarla suda denildi ve bunun üzerine suda Türkiye'nin arama kurtarmada en iyi ekiplerince çok ciddi ve titiz bir arama yapıldı. Ekipler çok büyük emek harcadılar, onlara çok teşekkür ediyorum. Daha sonra şöyle baktığımız zaman bütün o aramalara rağmen bir sonuç alamadık çünkü Gülistan suda yoktu.

Peki şimdi ne olacak? Biz ilk günden itibaren diyoruz, kızımız kaybolmadan bir gece önce darbedildi, zorla araca bindirilmeye çalışıldı, kızımız sabah tehdit edilmeye çalışıldı. O ailenin ve baş şüphelinin üzerine gidilmesini istedik. Israrlarımıza rağmen su üzerinde duruluyordu. Bugün bu saatten sonra ne yapılacak, ne olacak gerçekten çok merak ediyorum.

Kayıp Gülistan'ın yeni görüntüleri ViDEO

"YA ZORLA BİR YERDE TUTUYORLAR YA DA ÖLDÜRDÜLER"

Ben buradan İçişleri Bakanımıza seslenmek istiyorum, lütfen artık Z.A ve babasının gözaltına alınıp, sorgulanmasını istiyoruz. Çünkü bizim kızımız gece onların evindeydi, sabah yine baş şüpheliden ayrıldı, şu anda akıbetini bilmiyoruz. Gülistan suda yok. O zaman iki ihtimal kaldı: Ya kızımız bugün zorla bir yerde tutuluyor ya da bizim kızımızı öldürdüler." diye konuştu.

Gülistan ın ablası: Ya zorla tutuluyor ya da öldürüldü #2

"EN KISA SÜREDE ÇÖZÜLMESİNİ İSTİYORUZ"

Aygül Doku, açıklamasında Tunceli'nin küçük bir kent olduğunu ve her yerde kontrol noktası ve MOBESE kameralarının bulunduğunu söyleyerek, şunları kaydetti:

"Tunceli küçük bir kent, her yerde kameralar var. Böyle bir durumda cinayeti çözmek ya da bir kızın akıbetini, yaşayıp ya da yaşamadığını öğrenmenin çok zor olmadığını düşünüyorum. Devlet yetkililerinden bu olayın en kısa sürede çözülmesini istiyoruz. Çünkü biz gerçekten çok yorulduk. Bunca güvenlik tedbirine rağmen, bunca kameraya rağmen bu olay neden aydınlatılamıyor anlayamadık."

Aygül Doku, arama çalışmalarına katılan dalgıçların kendisine "Gülistan suda olsaydı 1 hafta içinde bulurduk." dediğini iddia etti.

Gülistan ın ablası: Ya zorla tutuluyor ya da öldürüldü #3

Gülistan ın ablası: Ya zorla tutuluyor ya da öldürüldü #4

Gülistan ın ablası: Ya zorla tutuluyor ya da öldürüldü #5

Gülistan ın ablası: Ya zorla tutuluyor ya da öldürüldü #6

Gülistan ın ablası: Ya zorla tutuluyor ya da öldürüldü #7