Göçmenler tır kuyruklarını hedef alıyor

Göçmenler tır kuyruklarını hedef alıyor

Edirne'nin İpsala ilçesindeki sınır kapısında 5 kilometreyi bulan tır kuyruğunda çileli bekleyiş sürerken, tır şoförleri bir yandan da araçlarının başında göçmen nöbeti tutuyorlar.

Göçmenler tır kuyruklarını hedef alıyor

Edirne'de İpsala Sınır Kapısı'nda yurt dışına çıkış yapmak için bekleyen tırlar, 5 kilometrelik kuyruk oluşturdu. Tır kuyruğu, gün içerisinde daha da artarak İpsala yönüne doğru 5 kilometreye kadar uzadı.

Tır şoförü Nihat Bircan, Yunanistan Selanik’e yük götürdüğünü, bu sıranın bitmesinin en az iki gün süreceğini ifade etti.

Bircan, ayrıca yasadışı yollardan yurt dışına kaçmak isteyen göçmenlerin tır kuyruklarını hedef aldıklarını söyledi.

"GECE İLERLEYEN SAATLERDE ARAÇLARIMIZA BİNİYORLAR"

Bir başka tır şoförü Taner Günalp de yükünü Selanik’e götürdüğünü, buraya tır parkı yapılması gerektiğini ifade ederek, "Mültecileri buraya İstanbul plakalı araçlar bırakıp gidiyor. Gece ilerleyen saatlerde araçlarımıza biniyorlar. Buna bir çözüm bulunması gerekir" dedi.

Göçmenler tır kuyruklarını hedef alıyor VİDEO

"SABAHA KADAR MÜLTECİ BEKLİYORUZ ARABADA"

İzmir’den Yunanistan’ın başkenti Atina'ya yük götürdüğünü belirten tır şoförü Kemal Gürol da dün gece saat 00.03’te İpsala sınır kapısına geldiğini söyleyerek, "Geceden bu yana 400 metre ilerledik. Sabaha kadar mülteci bekliyoruz arabada. Bir mülteci çıksa arabam gidecek, ben gideceğim çoluk çocuk ne olacak bilmiyorum" dedi.

İpsala şehir merkezi girişindeki dönel kavşaktan başlayan tır kuyruğunda bekleyen bazı şoförler, ne zaman biteceği belli olmayan bekleyiş sırasında acıkan bazı şoförler ise dorselerinde bulunan mini mutfaklarında yemeklerini yedi.

Göçmenler tır kuyruklarını hedef alıyor #1

Göçmenler tır kuyruklarını hedef alıyor #2

Göçmenler tır kuyruklarını hedef alıyor #3

Göçmenler tır kuyruklarını hedef alıyor #4

Göçmenler tır kuyruklarını hedef alıyor #5