Gaziantep'te bir kadın, boşanma aşamasındaki eşi tarafından darbedildi

Gaziantep'te bir kadın, boşanma aşamasındaki eşi tarafından darbedildi

Genç kadın, boşanma aşamasındaki eşi Serkan Korkmaz tarafından darbedilip bileğinden ve iki bacağından bıçaklandı.

Gaziantep’te yaşayan 3 çocuk annesi Tuğba Korkmaz, boşanma aşamasında olduğu ve 1 yıldır ayrı yaşadığı eşi Serkan Korkmaz ile kendi evinde tartışmaya başladı.

Tartışmanın büyümesi üzerine Serkan Korkmaz, yanındaki bıçak ile eşini iki bacağından ve bileğinden yaralayarak kaçtı.

"15 YILLIK EVLİLİĞİMİ ŞİDDET GÖREREK GEÇİRDİM"

Yaşadıklarını anlatan Tuğba Korkmaz, olayın ardından eşinin kendisine 'Senin boğazını keseceğim' diyerek tehditler savurduğunu belirterek, ''15 yıllık evliliğimi şiddet görerek geçirdim. Olayın olduğu gün çocukları almaya gelmişti. Kapıdan içeriye girince konuşmak istedi. Ben de konuşmak istemediğimi söyledim. Artık boşanacağız yapacak bir şey yok, dedim. Beni boşayamazsın çocuklarımı da alacağım senden, dedi.

Gaziantep te bir kadın, boşanma aşamasındaki eşi tarafından darbedildi  #1

"SENİN BOĞAZINI KESECEĞİM DİYEREK TEHDİT ETTİ"

O sırada büyük kızım da kendisini istemediğini söyledi. Çocuklarım da seni istemiyor nasıl alacaksın artık zorlama, diye söyledim. O sırada tartışma yaşandı ve yanındaki bıçağı çıkarıp savurdu. Kızım da oradaydı, ben önüne atladım. Önce bacağımın arka kısmına bıçağı sapladı. Arbede sırasında arkamı dönmüşken diğer bacağıma da sapladı. Sonra da bileğime soktu bıçağı kaçtı. Kaçarken senin boğazını keseceğim diyerek tehdit etti ve kaçtı gitti'' dedi.

Bir yıla yakın süredir eşi ile boşanma aşamasında olduklarını aktaran Korkmaz, mahkeme sürecinin hızlanmasını talep ederek, bir an önce özgürlüğüne kavuşmak istediğini kaydetti.

Gaziantep te bir kadın, boşanma aşamasındaki eşi tarafından darbedildi  #2

"BEN KISACASI ÖLMEK İSTEMİYORUM"

Can güvenliğinden endişe ettiğini ifade eden kadın, ''Ben artık boşanmak istiyorum, mahkeme sürecinin hızlanmasını istiyorum. Bu işin bir an önce bitmesi için daha ne gerekiyor bilmiyorum. Şiddet gördüm, bıçaklandım. Zaten 1 yıla yakındır bir bağımız yok evime de kendim bakıyorum. Mahkeme süresi boyunca kaç defa sorunlar yaşadık kendisi karakolluk oldu. Benim çocuklarım da şiddet gördü. Daha ne olsun bilmiyorum. Ben kısacası ölmek istemiyorum. 3 çocuğum var onların başında olmak istiyorum.

Gaziantep te bir kadın, boşanma aşamasındaki eşi tarafından darbedildi  #3

"BENİ KORUYORLARSA ŞİMDİ KORUSUNLAR"

Yetkililer bu duruma bir çözüm getirsin istiyorum. Ben çocuklarımın güzel bir hayatları olsun öyle bir baba ile yaşamasınlar istiyorum. Ben kimseye muhtaç değilim çocuklarıma da kendim bakıyorum. Adam cezaevine girmiş oradan çıktıktan sonra bana ne yapabileceğini kimse bilmiyor. Ya beni öldürürse. Benim çocuklarım ne yapacak ? Beni koruyorlarsa şimdi korusunlar.'

SALDIRGAN EŞ TUTUKLANDI

Olayın ardından hastaneye giden Tuğba Korkmaz, taburcu olduktan sonra şikayette bulundu. Şikayetin üzerine gözaltına alınan Serkan Korkmaz, dün çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.

Gaziantep te bir kadın, boşanma aşamasındaki eşi tarafından darbedildi  #4

Gaziantep te bir kadın, boşanma aşamasındaki eşi tarafından darbedildi  #5

Gaziantep te bir kadın, boşanma aşamasındaki eşi tarafından darbedildi  #6

Gaziantep te bir kadın, boşanma aşamasındaki eşi tarafından darbedildi  #7