Galata’da çiçekçiler ile fotoğrafçılık yapan gençler birbirine girdi

Galata’da çiçekçiler ile fotoğrafçılık yapan gençler birbirine girdi

Seyyar çiçekçilik yapan 2 şahıs, izinli olarak fotoğrafçılık yapan 2 gence konuşmaya bahanesiyle çağırdıkları sokakta saldırdı. Kavgada, fotoğrafçı gençlerden biri kulağından ısırıldı.

Galata’da çiçekçiler ile fotoğrafçılık yapan gençler birbirine girdi

İstanbul’un Beyoğlu ilçesi Galata semti Bereketzade Mahallesi’nde izinli olarak fotoğrafçılık yapan Musa D. (26), Berat K. ve Mehmet D. (23) ile seyyar olarak çiçekçilik yaparak yerli ve yabancı turistlere rahatsızlık veren Halil K. ile İsmail K. arasında bir süre önce yer kavgası nedeniyle tartışma çıktı.

Tartışmanın zaman zaman kavgaya dönüşmesi sonucu iki grup arasında husumet oluştu.

Yine kavga çıktı

Husumet sürerken, seyyar çiçekçilik yapan Halil K. ve İsmail K., geçtiğimiz Çarşamba günü saat 00.30 sıralarında Berat K. ve Mehmet D.’yi konuşma bahanesiyle semtteki bir sokağa çağırdı.

Burada kısa süre konuştuktan sonra taraflar arasında tartışma çıktı.

Alçılı kolla vurdu

Tartışmanın büyüyerek kavgaya dönüşmesi sonucu tekme ve yumruklar havada uçuştu.

Dakikalarca süren olayda Berat K. ve Mehmet D., çiçekçi 2 şahıs tarafından feci şekilde darbedildi.

Galata’da çiçekçiler ile fotoğrafçılık yapan gençler birbirine girdi ViDEO

Falçatayla saldırıp kulağından ısırdı

Kavga esnasında şahıslardan biri Mehmet D.’nin kulağını ısırıp koparmaya çalışırken, diğer şahıs ise falçatayı, gencin böbreğinin olduğu noktaya sokmak istedi.

Bir anlık geri çekilmesiyle ölümden kurtulan genç vücudunun çeşitli yerlerinden, arkadaşı Berat K. ise başından ve vücudundan yaralandı.

Galata’da çiçekçiler ile fotoğrafçılık yapan gençler birbirine girdi #1

Kavga anı kamerada

Kavga anı ise güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

Görüntülerde, kısa bir süre konuşan taraflar tartışmaya başlıyor, kavga çıkması üzerine çiçekçi şahıslar fotoğrafçı gençlere saldırıyor.

Gençlerinde karşılık vermesi üzerine kavganın büyüdüğü görülüyor. Dakikalar sonra taraflar birbirlerinden ayrılarak kaçıyor.

4 saldırgan gözaltına alındı

Olayın ardından gençlerin ihbarı üzerine olay yerine polis ve bekçi ekipleri sevk edildi.

Kısa sürede olay yerine gelen Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Karaköy Polis Merkezi Amirliği ekipleri, kavgaya karışan 4 kişiyi gözaltına aldı.

Şahıslar hastanede sağlık kontrolünden geçirilirken, yaralanan gençler ise darp raporu aldı.

Galata’da çiçekçiler ile fotoğrafçılık yapan gençler birbirine girdi #2

Saldırganlar savcılıkça serbest bırakıldı

Isırma sonucu yaralanan Mehmet D.’nin kulağına ise 5 dikiş atıldığı öğrenildi.

İşlemlerin ardından emniyete götürülen iki grup birbirlerinden şikayetçi oldu.

İfadeleri alınarak “kasten yaralama” suçlarından adli işlemleri yapılan taraflar, savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

“İçine çiçeklerimizi koyacağız deyip dükkanın anahtarını istiyorlar”

Saldırıya uğrayan Mehmet D., yaşadıklarını İHA’ya anlattı.

Mehmet D., “Daha önce bizim arkadaşlarla bunlar arasında bir sürtüşme olmuştu. Sizin dükkanınızı alıp içine çiçeklerimizi koyacağız falan diyorlardı. Dükkanın anahtarını falan istiyorlardı. Arkadaşlarımızın gözünü korkutmuşlardı, çünkü daha önce bıçaklı saldırı falan da yapmışlardı. İki kardeş birbirini de bıçaklamıştı. Arkadaşım beni, ‘gelin konuşalım bu aramızdaki durumu tatlıya bağlayalım’ diye aradı. Gittik konuştuk, polisler geldi ve ‘kavga etmeyin’ dediler, biz de ‘tamam’ dedik, arayı bulmuştuk. Gece yarısı ben dükkanı Musa’dan devraldım.

Galata’da çiçekçiler ile fotoğrafçılık yapan gençler birbirine girdi #3

“Beni çağırıp konuşmak istediklerini söylediler”

Kimse kalmayınca ben tek kaldığım için bir arkadaşımı da yardıma çağırdım. Bu çiçekçiler, o sırada köşede bekliyorlardı. Beni çağırıp konuşmak istediklerini söylediler. Aramızda çok büyük bir kavga olmadığı için ‘tamam’ dedim ve gittim. Sokakta merdivenlere oturduk, kavga etmek için gitmediğimden yere oturdum. Sonra diğer arkadaşım geldi, kavga etmek değil husumetin tamamen bitmesini istiyordum. Çünkü biz de orada esnafız, arkadaşıma ‘sen git biz konuşuyoruz’ dedim.” dedi.

“Kulağımı ısırdı, gözümü morarttı”

“Arkadaşım arkasını döndüğü anda çiçekçi alçılı eliyle yüzüme vurdu” diyen Mehmet D., şöyle devam etti:

“O bana vurunca arkadaşım müdahale etmek için hemen makineleri falan bıraktı. O esnada makineler de zarar gördü. Kavga etmeye başladık, kulağımı ısırdı, gözümü morarttı. İkisinin de elinde bıçak vardı, görünce kaçıp bir şeyler aramaya çalıştım. Bıçak salladı bana ve çizdi. Ben de orada bir sopa bulup karşılık verdim. Bunlar zaten normalde birbirlerini bile bıçaklıyorlar. Bunlar yüzünden her gün bir kavga oluyor, Adana’dan gelmişler Tarlabaşı’nda oturuyorlar. Biz 5 yıldır burada fotoğrafçıyız, bunlar gelene kadar böyle bir problemimiz olmamıştı. Bunlar geldiğinden beri Galata’da huzur kalmadı, artık bunlardan illallah ettik.”

Galata’da çiçekçiler ile fotoğrafçılık yapan gençler birbirine girdi #4

“Çiçekçi, gülcü, tesbihçi derken teşkilat gibi oldular”

Mehmet D., “Ben bu olayların burada biteceğini de düşünmüyorum, çünkü geçen de emniyete gittiğimizde tehditkar bir şekilde kafa salladılar. Biz adaletin sağlanmasını istiyoruz. Esnaflar olarak imza da toplayacağız, çünkü bunların Galata’da olmasını istemiyoruz. Sayıları gitgide çoğalıyor.

Çiçekçi, gülcü, tesbihçi derken teşkilat gibi oldular. Galata’ya gelmek isteyen aileler bile bu insanlardan rahatsızlık duyuyor. Beyoğlu’nun ekonomisine de zarar veriyorlar. İnternette Ukraynalı bir kadın bile bunlardan bahsettiği bir video paylaşmıştı. Bu insanlar hem Beyoğlu ekonomisi hem de bizim canımız için zararlılar.” diye konuştu.

Galata’da çiçekçiler ile fotoğrafçılık yapan gençler birbirine girdi #5

Galata’da çiçekçiler ile fotoğrafçılık yapan gençler birbirine girdi #6