Fatih'te İETT şoförü yolcuyu darbetti iddiası

Fatih'te İETT şoförü yolcuyu darbetti iddiası

75 yaşındaki adam, bindiği İETT otobüsünde şoför tarafından darbedildiğini iddia ederek şikayetçi oldu. Gözaltına alınan şoför, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İstanbul’un Fatih ilçesi Kocamustafapaşa semtinde ayakkabı boyacılığı yapan 75 yaşındaki Kadir Şahin, cumartesi günü saat 17.40 sıralarında Bağcılar'daki evine gitmek için Fındıkzade durağından otobüse bindi.

Eminönü-Yüzyıl arasında sefer yapan 33Y hat nolu İETT otobüsündeki şoför, yoğunluk oluşunca ‘arka taraflara doğru ilerleyin’ uyarısı yaptı.

Bu sırada şoför ile Kadir Şahin arasında tartışma çıktı.

Darp raporu aldı, şoförü şikayet etti

Kadir Şahin, şoförün yumruk atarak kendisini darbettiğini ileri sürdü.

Eli yüzü kan içinde otobüste oturtulduğunu ve Yüzyıl Köprüsü'nde otobüsten indikten sonra bayıldığını iddia eden Kadir Şahin, darp raporu alarak şoförden şikayetçi oldu.

Fatih'te İETT şoförü yolcuyu darbetti iddiası VİDEO

İETT soruşturma başlattı

Şikayet üzerine polisin olaya ilişkin çalışması sürdürülürken, İETT de şoför hakkında idari soruşturma başlattı.

İETT yetkililerince alınan ifadesinde şoförün, yolcu yoğunluğu nedeniyle kapıya sıkışmaması için ilerlemesi yönünde uyardığı Kadir Şahin'in kendisine küfrettiğini ve bu nedenle aralarında arbede yaşandığını söylediği ileri sürdü.

Fatih te İETT şoförü yolcuyu darbetti iddiası #1

“İftara geç kalıyoruz, devam et”

Başından geçenleri DHA’ya anlatan Kadir Şahin, “Fındıkzade'den otobüse bindim. Akbil'i bastım, önümde birkaç kişi vardı. Şoför, 'ortaya ilerleyin, sen de ilerle' dedi. Ben de ilerledim, 'ne bağırıyorsun?' dedim. Benim aşağı inmemi istedi. 'Terbiyesiz adam' dedi. Bana küfretti, ‘sensin o’ dedim. Otobüsün içerisinde bir anda kabini açarak bana saldırdı. Bir kişi olayı ayırdı, polisi aradı. Elim yüzüm kan içerisindeyken otobüste oturttular.  Şehremini'ndeki karakolun önünde durduk. Arkadaki yolcular 'iftara geç kalıyoruz, devam et' dedi, şoför de polis gelmeden bastı gitti.” dedi.

Fatih te İETT şoförü yolcuyu darbetti iddiası #2

“Küfrettiyse bu adama vurulur mu?”

Mağdur yolcunun oğlu Atilla Şahin ise “Babam beni aradı. 'Yolda kavga ettik, bana vurdular' gibi bir şey söyledi. Babam geldi, her tarafı kan içerisinde. Otobüse girdim 'ne oldu' dedim. Şoför dedi ki 'baban bana küfretti, ben haklıyım'. Küfrettiyse bu adama vurulur mu? Dedesi yaşında 4-5 hastalığı olan bir adam bu adam. Yüzyıl'dayken bayıldı babam. Ambulans çağırdık. Şehremini'nden kanlar içinde yaralı bir şekilde, Yüzyıl Köprüsü'ne kadar otobüsle gelmiş.” diye konuştu.

Fatih te İETT şoförü yolcuyu darbetti iddiası #3

Savcı ‘tutuklansın’ dedi

Şikayetin ardından polis tarafından gözaltına alınan otobüs şoförü Alaaddin M. bugün Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirildi.

Savcı tarafından sorgulanan şoför, adli raporlar ve şüphelinin kaçamaklı ifadesi dikkate alınarak tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edildi.

“Elimi dahi kaldırmadım”

Nöbetçi İstanbul 3. Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilen Alaaddin M., savunmasında “Bana pet şişeyi fırlatmaya kalktı. Ben de tutmaya çalıştım. Elimi öne doğru savurunca elim burnuna çarptı. Burnunda sanırım yara varmış. Karşı tarafın özrünü görmedim, özürlü değildi. Karşı taraf sanırım 60-65 yaşları arasındaydı. Ben vurmadım. Elimi dahi kaldırmadım. Karşı taraf babama karşı ağır ithamlarda bulundu. Şahıs araçta bayılmadı. Dışarıda bayıldı. Tam kapısının önünde bayıldı. Ben de sonradan pişman oldum. Serbest bırakılmayı talep ederim.” dedi.

Fatih te İETT şoförü yolcuyu darbetti iddiası #4

Tutuklandı, cezaevine gönderildi

Mahkeme, darbedilen şikayetçinin 74 yaşında olması, kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösterir somut deliller bulunduğu, kaçma ihtimali bulunması, adli kontrol tedbirlerinin yeterli olmayacağını dikkate alarak, şoförün tutuklanmasına karar verdi.

Alaaddin M., ‘beden bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı yaralama’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İlginizi Çekebilir
"Gelsin İcardi bildiği gibi"
0 YORUM
Medya
Elektrikli araba devine yatırım, geleceğe yatırım!
ADVERTORIAL
Tesla
Yunan televizyonunda renkli hava durumu anonsu
Yunan televizyonunda renkli hava durumu anonsu
161 YORUM
Dünya
Almanya elenince akıllara LGBT eylemi geldi
Almanya elenince akıllara LGBT eylemi geldi
402 YORUM
Dünya Kupası
Melis Sezen, Carlos Ponce ile dans etti
Melis Sezen, Carlos Ponce ile dans etti
183 YORUM
Magazin