Fatih’te 2.5 dakikada 1 milyon liralık soygun

Fatih’te 2.5 dakikada 1 milyon liralık soygun

İstanbul Fatih'te bir gümüşçüye giren 6 hırsız, iş yerinde bulunan 100 kilogram gümüş ile 300 bin lirayı alarak kayıplara karışırken, o anlar güvenlik kamerasınca kaydedildi.

Fatih’te 2.5 dakikada 1 milyon liralık soygun

Geçtiğimiz cuma günü sabah saat 05.00 sıralarında, Fatih Mollafenari Mahallesi Atik Alipaşa Menderes Sokak üzerinde bulunan iş hanının girişindeki gümüşçüde 6 kişi tarafından gerçekleştirilen hırsızlık olayında, ticari araçla iş yerinin önüne gelen araçtan şahıslardan 2’si etrafı gözetlemeye başladı.

100 KİLO GÜMÜŞ VE 300 BİN TL ÇALDILAR

Ellerinde levye olan hırsızlar, iş yerinin kepengini kırarak içeri girdi. İş yerinde bulunan alarm sistemiyle panik yapan hırsızlar, iki buçuk dakika gibi kısa bir süre içerisinde gümüşçüde bulunan 100 kilogram gümüş ve kasada bulunan 300 bin TL’yi alarak oradan uzaklaştı.

Fatih’te 2.5 dakikada 1 milyon liralık soygun - Video

MÜŞTERİ GİBİ GELİP KEŞİF YAPTILAR

6 kişi tarafından gerçekleştirilen hırsızlık olayında şüphelilerin, günler öncesinden müşteri gibi geldikleri iş yerine gelerek keşif yaptıkları öğrenildi. Yaklaşık 1 milyon liralık gümüş ve parayı çalan hırsızların iş yerine girdikten sonra alarmın devreye girmesiyle telefonu çalan iş yeri sahibi Nedim Erdemir, hemen güvenlik kameralarını kontrol etti. İş yerinin soyulduğunu gören Erdemir, durumu polis ekiplerine haber verdi.

Fatih’te 2.5 dakikada 1 milyon liralık soygun #1

HIRSIZLAR ARANIYOR

Olay yerine gelen polis ekipleri iş yerinde incelemelerde bulundu. Güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, hırsızların yakalanması için çalışma başlattı.

Fatih’te 2.5 dakikada 1 milyon liralık soygun #2

OLAY ANI GÜVENLİK KAMERASINDA

Gümüşçüde yaşanan hırsızlık olayı ise saniye saniye kameralara yansıdı. Görüntülerde ticari araçla iş yeri önüne gelen şahıslardan 2’si araçtan inerek etrafı gözetlemeye başlıyor. Diğer şahıslar da araçtan inerek ellerindeki levye ve demirle dükkanın kepengini kırarak içeri giriyor. Dolaplarda ve raflarda bulunan gümüşleri alan hırsızlar, daha sonra kasaya yöneliyor. Kasada bulunan parayı da alan şahıslar, kısa sürede iş yerinden ayrılıyor.

Fatih’te 2.5 dakikada 1 milyon liralık soygun #3

2.5 DAKİKADA SOYDULAR

Necip Erdemi, olayla ilgili şunları söyledi:

“Toplamda 6 kişiler. Biri arabada nöbet tutuyor yan tarafta diğerini diğer sokağa gönderiyorlar. 4 kişide dükkana saldırıyor. Olay 04.50’de oluyor. Yaklaşık verdikleri zarar 100 kilogram mal. Kasayla beraber 100 bin dolar zararımız var. İtalyan gümüşü zincirimizi çalıyorlar genelde, kolay eriyebilecek kolay paraya çevrilebilecek malların peşindeler. Saldırılar tamamen profesyonel gözüküyor. Eldivenli, kapüşonlu, maskeli bu işin uzmanı gibi gözüküyorlar. Önceden de gelip keşif yapmışlar zaten. Çünkü kepenk kapalı olduğu için o saatte kapalı oluyor burası. Karanlıkta eliyle koymuş gibi her şeyi açıyor, kurcalıyor. İki buçuk dakikada 100 kilo mal çalan hırsızı düşünün biz iki buçuk dakikada anlatamıyoruz. Adamlar iki buçuk dakikada malı alıyor. Kasayı da götürüyor. Günlük hasılat kutusunun nerede olduğunu bile biliyorlar. Polisin verdiği bilgiye göre ise komşumuza gelmiş bir gün önce. 3 gündür burada dolaştığını söylüyorlar bu kişilerin. Komşuya saldırısının nedeni de bir ihbar olacak mı? Bir hareketlilik olacak mı? diye düşüncesiyle saldırı yapıyorlar. Hedef biziz.

Fatih’te 2.5 dakikada 1 milyon liralık soygun #4

"ALARM ÇALMASA TÜM DÜKKANI BOŞALTIRLARDI"

Kamera sistemi ile sokakları gözetleme sistemimiz var. Oradan bir hareket gelecek mi diye bakıyorlar büyük ihtimalle. Ama polisleri de bertaraf edebilmek içinde gözcü koyuyorlar sokaklara. 6 kişiler toplamda 4 tanesi dükkana saldırıyor. Maalesef hiçbir yerden bir hareket gelmeyince adamlar işini yapıp gidiyor. Yani benim özel güvenliğimle alarmım çalmasaydı iki buçuk dakikada girip 100 kg mal çalan hırsızı düşünün dükkanı komple boşaltırdı. Alarm çalınca panikliyor. Alarm çalınca camide namaz zamanı. Camiden çıkan olur, camiye giden olur veya devriye gelir gibi korkuyla beraber kaçıyorlar. Bu bizim başımıza geldi esnaf arkadaşlarımın başına gelsin istemem. Nakit para 300 bin TL idi, 250 bin lira kredi almıştım. 50 bin lirada bir haftalık hasılatım vardı."

Fatih’te 2.5 dakikada 1 milyon liralık soygun #5

İlginizi Çekebilir
Erdem Baş’ın Kanada’da ev sahibi-kiracı anısı
Erdem Baş’ın Kanada’da ev sahibi-kiracı anısı
482 YORUM
Medya
Ortaköy'de eğlence mekanı önünde güvenlik görevlileri 1'i kadın 3 kişiyi dövdü
Ortaköy'de eğlence mekanı önünde güvenlik görevlileri 1'i kadın 3 kişiyi dövdü
700 YORUM
3. Sayfa
Ekrem İmamoğlu'nu Kemal Kılıçdaroğlu için uyaran vatandaş yeniden gündemde
Ekrem İmamoğlu'nu Kemal Kılıçdaroğlu için uyaran vatandaş yeniden gündemde
210 YORUM
Gündem
Ebru Gündeş Rassan Khoshnaw'a evet dedi
Ebru Gündeş Rassan Khoshnaw'a evet dedi
503 YORUM
Magazin
Yepyeni bir yatırım platformu keşfetti
ADVERTORIAL
Highfx