Fatih emniyeti, dilenci ve seyyar satıcılara çözüm buldu

Fatih emniyeti, dilenci ve seyyar satıcılara çözüm buldu

İstanbul’un en turistik yerlerinden Fatih’te dilenci, sahte parfümcü ve hanutçuların turistleri rahatsız etmesi üzerine Fatih Emniyeti ve esnaf WhatsApp grubunda buluşarak, sorunu çözdü.

İstanbul Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü, otelcilerin ve esnafın yer aldığı bir WhatsApp grubu kurdu.

Esnaf, turistleri rahatsız eden seyyar satıcıların, dilencilerin ve hanutçuların fotoğraflarını bulundukları yerle birlikte WhatsApp grubunda paylaşıyor.

MESAJ GELİR GELMEZ HAREKETE GEÇİYORLAR

Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de harekete geçerek, olay yerinde müdahalede bulunuyor.

Yakalanan şahıslar işlemleri yapılmak üzerine emniyete götürülürken, turistlerin de bu durumdan duyduğu rahatsızlık giderilmiş oluyor.

“AŞIRI ŞİKAYET ALIYORDUK”

İstanbul’da Fatih ilçesinin en çok turist çeken ilçelerden biri olduğunu aktaran ekip amiri Ali Cantekin, “Günlük nüfus yoğunluğu 3-4 milyonu bulabilmektedir. Turistler, Fatih ilçesine akın etmekte. Son zamanlarda esnaflarımız tarafından, vatandaşlarımız tarafından aşırı derecede turistlere karşı zorla parfüm satanlar, turistleri görüp dilenenler ve hanutçularla alakalı aşırı şikayet almaktaydık. Bununla alakalı ilçe müdürümüz başkanlığında çalışma yaptık. Esnaflarla toplantı yaptık. Hanutçu ve parfüm satıcılarına yönelik ekip kurulduğunu söyledik. Esnafın ve bizim de olduğumuz WhatsApp grubu kurduk. Çünkü esnafımız bunları görüyor ama anında müdahale zor oluyor. Onlar ihbarı iletiyor. Ben de ekibime iletiyorum.” dedi.

Fatih emniyeti, dilenci ve seyyar satıcılara çözüm buldu #1

“GÜZEL GERİ DÖNÜŞLER ALDIK”

Turistlerin rahatça dolaşabilmesi için çalıştıklarını ifade eden Cantekin, “Amacımız turistlerin Türkiye genelinde ve ilçemizde rahatça güvenilir şekilde gezip işlemlerini yapabilmesi. Ekip kurulalı 1 ay oldu. Esnaflarımızdan güzel geri dönüşler aldık. Dilenciler, hanutçular, parfüm satıcıları otellerin önünde geziyorlardı. Bunlar olunca turistler gelmiyor. Uygulamamız çok iyi şekilde gerçekleşiyor. Aldıklarımız çocukla dileniyorsa adli işlem yapıyoruz. Hanutçulara, dilencilere de idari işlem yapıyoruz. Başarılı bir şekilde ekibimiz çalışmalarını devam ediyor.” diye konuştu.

"ZORLA BİR ŞEY SATMAYA ÇALIŞIYORLAR"

Turistik bir bölgede çalıştıklarına dikkat çeken restoran işletmecisi Baran Karabağ ise “Turistleri çok fazla rahatsız ediyorlar. Turistlere zorla bir şeyler satmaya çalışıyorlar. Dilenerek para istiyorlar.” şeklinde konuştu.

Fatih emniyeti, dilenci ve seyyar satıcılara çözüm buldu #2

“BU UYGULAMADAN ÇOK MEMNUNUZ”

Yaşadıkları sıkıntılardan bahseden restoran işletmecisi Mümin Suna da, “Yanlışlıkla biri para verince başında 10 kişi beliriyor. Biz sipariş almadan 10 tane dilenci ya da satıcı burada turistlerin üzerine geliyor. Ülkenin ekonomik durumunu kötü gösteriyorlar. Bu uygulamadan çok memnunuz. İnşallah sonuca ulaşır. Turistik bir bölge. Ülkemiz adına da olumlu şeyler olur.” dedi.

Fatih emniyeti, dilenci ve seyyar satıcılara çözüm buldu #3

Fatih emniyeti, dilenci ve seyyar satıcılara çözüm buldu #4

İlginizi Çekebilir
Kızılcık Şerbeti dizisinde başörtüsü sahnesi
Kızılcık Şerbeti dizisinde başörtüsü sahnesi
922 YORUM
Medya
Öztürk Yılmaz bıçaklı saldırıya uğradı
Öztürk Yılmaz bıçaklı saldırıya uğradı
901 YORUM
3. Sayfa
Dünya Kupası'nda çeyrek final eşleşmeleri belli oldu
Dünya Kupası'nda çeyrek final eşleşmeleri belli oldu
109 YORUM
Dünya Kupası
Ufak bir yatırım ile, sadece 3 günde zengin olun!
ADVERTORIAL
CoinPro
Fatih’te üzerine pitbull cinsi köpek salınan polis ateş etti: 1 ölü
Fatih’te üzerine pitbull cinsi köpek salınan polis ateş etti: 1 ölü
1793 YORUM
3. Sayfa