Eskişehir'de sokak hayvanlarını beslerken darbedildi

Eskişehir'de sokak hayvanlarını beslerken darbedildi

Aysun Korkar, yanındaki oğlu ve bir arkadaşı sokak hayvanlarını beslemek için gittikleri köyde, mahalle sakinlerinin saldırısına uğradı.

Eskişehir'de sokak hayvanlarını beslerken darbedildi

Eskişehir'de yaşayan Aysun Korkar, Odunpazarı ilçesine bağlı Akpınar köyünde bazı noktalara mamalar koyarak sokak hayvanlarını gönüllü olarak beslemeye başladı.

Korkar, yine sokak hayvanlarını beslediği sırada mahalle sakinlerinin tepkisiyle karşılaştı.

ÇENESİ KIRILDI

Evlerinin önündeki arazide besleme yapılmasını istemeyen kişilerin köpeklere taş atmasıyla çıkan tartışma, hayvansever Korkar’ın çenesinde kırıkların oluştuğu darp olayına döndü.

Aysun Korkar, yaşananları sosyal medyada paylaştığı video ile anlattı. Ardından ameliyata alınan Korkar, şu an konuşmakta zorluk çekiyor.

Eskişehir'de sokak hayvanlarını beslerken darbedildi VİDEO


"KONUŞAMIYORUM, ÇENEMDE ÜÇ KIRIK VAR"

Besleme yaptığı sırada mahalle sakinleriyle arasında çıkan tartışmada yaralanan Aysun Korkar, yaşanan olayı çektiği bir video ile anlattı.

Gönüllü olarak sokak hayvanlarını beslediğini söyleyen Korkar, “Çok konuşamıyorum, çünkü çenemde üç dört yerde kırık var.

Eskişehir Odunpazarı mevkii Akpınar köyünde besleme yaparken tanımadığım bir kişi gelip ‘burada besleme, yapma, sinek oluyor, sen neden burada besliyorsun’ diyerek hakarette bulundu.

Daha sonra beslediğim köpeklere taş attı. İlk attığında tepki gösteremedim, ancak ikinci atışı hayvana gelince dayanamadım.

Üzerine yürüdüm ve darbedildim, çenemden darbe aldım.

Şu an ameliyata girmek üzereyim, çok üzgünüm. Bir sürü hayvanı kendi imkanlarımızla besliyoruz, fakat böyle insanlar çıkıyorlar ‘besleme yapamazsın’ diye.

Bu hayvanların yavruları bile açlıktan ölmüştü orada. Ben 15 kilometre öteden gelip besleme yapıyorum.

Devletin arazisi, onların bahçesi değil. Sokak hayvanları bunlar.

Birazdan ameliyata gireceğim, çenemde üç yerden kırık var. Konuşamıyorum çünkü doktorlar konuşmamı istemiyor. Ben oraya gidemediğim gün onlar aç kalacaklar.” ifadelerini kullandı.

Eskişehir de sokak hayvanlarını beslerken darbedildi  #1

"SİZİN KAPINIZIN ÖNÜNDE YAPILSA KABUL EDER MİSİNİZ"

Öte yandan darbettiği iddia edilen vatandaşın, olay öncesinde hayvanseverlerin yanına gelerek “Bu şekilde buraya atılan yemler var ya sinek, böcek yaptığı zaman bu mikropların verdiği zararı gelip karşılayacak mısın, biri hastalandığı zaman karşılayacak mısın” demesi bir cep telefonu kamerası ile kaydedilen görüntülere yansırken, beslemeye karşı çıkan bir diğer vatandaşın ise “Abla sizin mahallenize, kapınızın önüne böyle bir şey yapılırsa bunu kabul eder misiniz, o kadar boş yer var, ama lütfen yapmayın.” diye yakındığı görüldü.

Eskişehir de sokak hayvanlarını beslerken darbedildi  #2

Eskişehir de sokak hayvanlarını beslerken darbedildi  #3