Eşi kahvesine uyku ilacı kattı, akrabaları boğarak öldürdü

Eşi kahvesine uyku ilacı kattı, akrabaları boğarak öldürdü

Konya'da 15 yıllık sır cinayeti çözen polis ekipleri, 4 kişiyi gözaltına aldı. Cinayete kurban giden adama ait kemik parçaları da incelemeye alındı.

Eşi kahvesine uyku ilacı kattı, akrabaları boğarak öldürdü

Konya'nın Çumra ilçesinde belediyede işçi olarak çalışan 46 yaşındaki Necati Keleş'in annesi Ayşe Keleş, 19 Kasım 2005 tarihinde güvenlik güçlerine giderek kayıp müracaatında bulundu.

O dönem yapılan aramalarda, Keleş'in izine ulaşılamadı.

Aradan geçen zamanın ardından Çumra Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, Keleş'in bulunması için yeniden soruşturma başlatıldı.

Eşi kahvesine uyku ilacı kattı, akrabaları boğarak öldürdü #1

ÖZEL EKİP KURULDU

Soruşturma kapsamında dosya, 6 ay önce Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'ne devredildi. Özel ekip, Necati Keleş'in 47 yaşındaki Sebahat Bilici ile 2004 yılı aralık ayında evlendiğini, çiftin 10 ay evli kaldıktan sonra Bilici'nin şiddet gördüğü iddiasıyla evi terk ettiğini belirledi.

KAYBOLMADAN 12 GÜN ÖNCE BOŞANMA DAVASI AÇTI

İkinci evliliğini yapan Keleş'in, kaybolmadan 12 gün önce de Bilici'nin boşanma davası açtığıve geçen süreç içinde de boşandığı saptandı. İlk evliliğinden 3 çocuğu olan Bilici'nin; Keleş'i öldürmüş olabileceği üzerinde duran ekip, çalışmasını bu yönde yoğunlaştırdı.

Eşi kahvesine uyku ilacı kattı, akrabaları boğarak öldürdü #2

KARDEŞİ VE AKRABASIYLA GÖRÜŞTÜĞÜ ORTAYA ÇIKTI

Polis, Necati Keleş'in kayıp olduğu dönemde Sebahat Bilici'nin, sık sık kardeşi Mustafa Yeşil ve akrabası Kadir Bakır ile görüştüğünü saptadı. Bunun üzerine Sebahat Bilici, kardeşi Mustafa Yeşil (44), akrabası Kadir Bakır (41) ve olaya karıştığı öne sürülen oğlu Hüseyin Bilici (31) şüphe üzerine pazartesi günü gözaltına alındı.

CESEDİ GÖMDÜKLERİ YERİ GÖSTERDİ

Şüphelilerden Kadir Bakır, Necati Keleş'i öldürüp, Bozkır ilçesine bağlı Tepebaşı köyü mevkisindeki dağlık alanda gömdüklerini itiraf etti. Bunun üzerine ekipler, Kadir Bakır ile birlikte bölgeye gitti. Bakır, yaklaşık 1 metre yüksekliğinde karla kaplı alanda Keleş'i öldürüp gömdükleri yeri gösterdi. İş makinası yardımıyla yapılan kazı çalışmasında, öldürüldükten sonra cesedi çuval içine konmuş olan Keleş'in kemiklerine ulaşıldı. Kemik parçaları, incelenmek üzere Çumra Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Eşi kahvesine uyku ilacı kattı, akrabaları boğarak öldürdü #3

CESEDİ KAMYONETLE DAĞLIK ALANA GETİRDİLER

Kadir Bakır ifadesinde, Necati Keleş'i uyuttuktan sonra kabloyla boğarak öldürdüklerini, daha sonra çuval içerisine koydukları cesedi, kamyonetle dağlık alana götürüp gömdüklerini söyledi. Çobanlık da yapan Bakır, cesedi gömdükleri bölgeye sık sık giderek kontrol ettiğini anlattı.

EŞİ, KAHVESİNE UYKU İLACI ATIP UYUTTU

Yapılan sorgulamasında o dönem bir diş hekiminin yanında çalıştığını belirten Sebahat Bilici, olay günü ayrı yaşadıkları için eşi Necati Keleş ile Konya'da buluştuklarını ve sonra Çumra'daki evlerine geldiğini söyledi. Evde eşinin kahvesine uyku ilacı kattığını belirten Bilici, ''Necati bana evlendiğimiz günden beri şiddet uyguluyordu. Ben de olaydan kısa süre önce boşanma davası açtım. O gün eve geldikten sonra bana 'Madem boşanma davası açtın, o zaman üzerine yaptığım malları bana geri vereceksin' diyerek beni dövdü. Ben, ona yaptığım kahvenin içerisine uyku ilacı attım. Necati bir süre sonra uyudu.'' dedi.

Eşi kahvesine uyku ilacı kattı, akrabaları boğarak öldürdü #4

"KARDEŞİM VE AKRABAM BOĞARAK ÖLDÜRDÜ"

Eşi uyuduktan sonra eve kardeşi Mustafa Yeşil ile akrabası Kadir Bakır'ı çağırdığını belirten Bilici, ''Kardeşim ve akrabam olan Kadir Bakır'ı çağırdım. Onlarda Necati'yi boğarak öldürdü. Sonra getirip araziye gömdük.'' diye konuştu.

HAYVANLARIN CESEDİ ÇIKARMAMASI İÇİN ÜZERİNE TAŞ KOYDULAR

Sebahat Bilici, olaydan bir gün sonra eşinin cesedini gömdükleri yere tekrar gittiklerini belirterek, "Ertesi gün de aynı yere gidip cesedi hayvanlar çıkarmaması için üzerine ve yanlarına taş koyduk." ifadelerini kullandı.

Eşi kahvesine uyku ilacı kattı, akrabaları boğarak öldürdü #5

PARMAĞINDA SEBAHAT YAZILI YÜZÜK ÇIKTI

Öldürülüp cesedi çuvala konan Necati Keleş'in bulunan kemikleri arasında parmağında, üzerinde 'Sebahat' yazılı yüzük bulunduğu öğrenildi. Keleş'in cenazesi yapılan otopsi işlemlerinin ardından ailesine teslim edildi. Necati Keleş'in cenazesi, Çumra ilçesinde toprağa verildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 4 şüpheli, bugün adliyeye sevk edildi.

Eşi kahvesine uyku ilacı kattı, akrabaları boğarak öldürdü #6

Eşi kahvesine uyku ilacı kattı, akrabaları boğarak öldürdü #7

İlginizi Çekebilir
Mansur Yavaş: 6'lı masa isterse aday olurum
Mansur Yavaş: 6'lı masa isterse aday olurum
865 YORUM
Gündem
Dünya Kupası'nda çeyrek final eşleşmeleri belli oldu
Dünya Kupası'nda çeyrek final eşleşmeleri belli oldu
98 YORUM
Dünya Kupası
İyi Partili Hüseyin Örs yoğun bakıma alındı
İyi Partili Hüseyin Örs yoğun bakıma alındı
496 YORUM
Gündem
Yepyeni bir yatırım platformu keşfetti
ADVERTORIAL
Highfx
Meclis'te yaralanan Hüseyin Örs elektroşokla hayata döndürüldü
Meclis'te yaralanan Hüseyin Örs elektroşokla hayata döndürüldü
705 YORUM
Gündem