Esenyurt'ta hırsız, esnafa yakalanınca kovalamaca başladı

Esenyurt'ta hırsız, esnafa yakalanınca kovalamaca başladı

Binanın asansör boşluğundan bodrum katına giren hırsızlar, inşaat firmasına ait malzemeleri çalarken tekel bayii işleten esnafa yakalandı. Metrelerce hırsızları kovalayan esnaf, o anları da kaydetti.

Esenyurt'ta hırsız, esnafa yakalanınca kovalamaca başladı

4 Haziran Pazartesi günü saat 14.00 sıralarında İstanbul Esenyurt'taki Güzelyurt Mahallesi’nde iki kişi, bir binanın asansör boşluğundan bodrum katına girerek inşaat malzemesi çaldı.

Bu sırada üst katta tekel bayi işleten Süleyman Köse, gelen sesler üzerine aşağı inip bina boşluğuna bakınca şahısları fark etti.

Hırsızlık yapmaya çalışan kişiler, fark edildiklerini anlayınca çaldıkları malzemelerle beraber kaçmaya başladı.

KOVALAMACAYLA YAKALANDI

Hırsızların kaçtığını gören Köse, hırsızların peşlerinden koşmaya başladı. Metrelerce süren kovalamaca sonunda hırsızlık şüphelileri, çevredeki esnafında yardımı ile yakalandı ve polis ekiplerine teslim edildi. Polis merkezine götürülen şüpheliler ardından mahkemeye sevk edildi.

"NE HIRSIZI LAN"

Esnafın hırsızı kovalarken çektiği görüntülerde, yakalanmasının ardından şahsın "Ne hırsızı lan" diye sitem ettiği anlar da yer aldı.

"ÇANTALARINI AÇTIĞIMIZDA İNŞAAT MALZEMELERİNİ GÖRDÜK"

Hırsızları yakalayan esnaf Köse, yaşanan anları anlatarak, “Ben iş yerinde çalışıyordum, gelen sesler üzerine aşağı inip bina boşluğuna baktığımda, iki şahısın ellerinde çantalarla binanın boşluğundan çıktıklarını gördüm, müdahale etmeye çalıştım ancak şahıslar kaçmaya başladılar. Ben de şüphelenerek arkalarından koşmaya başladım. Yaklaşık beş on dakika kovaladıktan sonra çevredeki esnafın da yardımı ile yakaladık. Ancak şahıslar 'biz hırsız değiliz sadece orada uyuduk eşyalarımız oradaydı' diyerek kendilerini savundular. Fakat çantalarını açtığımızda inşaat malzemelerini çaldıklarını gördük ve hırsızları polis ekiplerine teslim ettik. Daha sonra polis ekipleri ile beraber karakola gittik ve mal sahibi de gelip şikayetçi oldu.“ dedi.

Esenyurt'ta hırsız, esnafa yakalanınca kovalamaca başladı VİDEO


Esenyurt ta hırsız, esnafa yakalanınca kovalamaca başladı #1

Esenyurt ta hırsız, esnafa yakalanınca kovalamaca başladı #2