Erzurum'da ailesini katleden zanlı, hakim karşısına çıktı

Erzurum'da ailesini katleden zanlı, hakim karşısına çıktı

Boşandığı eşi ile kızlarını öldüren katil zanlısı, mahkemede verdiği ifadesinde, tartışmanın evin kirli olması nedeniyle çıktığını belirterek “Şerefimi beş paralık ettiler" dedi.

Erzurum'da ailesini katleden zanlı, hakim karşısına çıktı

Geçen yıl 6 Aralık'ta, Erzurum’un Yakutiye ilçesi Kurtuluş Mahallesi, Fabrika Önü Sokak, Özbağ 3 Sitesi'nde Raci Arslan (44) ile evinde kaldığı boşandığı Gülçin Karabiyik (50) arasında tartışma çıktı.

Tartışma sırasında Raci Arslan, tabanca ile önce Gülçin Karabiyik'ı, ardından da kızları Burçin (25) ve Cansu Arslan'ı (17) öldürdü.

EL VE KARIN BOŞLUĞUNDAN VURULARAK YAKALANDI

Olayın ardından kaçan Raci Arslan, Mahallebaşı semtinde polisler tarafından sağ el ve karın boşluğundan vurularak yakalandı.

Raci Arslan, gelen ambulansla Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Tedavi süreci tamamlanan Arslan, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Erzurum da ailesini katleden zanlı, hakim karşısına çıktı #1

SAVCI 3 KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTEDİ

Raci Arslan hakkında yürütülen soruşturma tamamlanarak iddianame hazırlandı.

Erzurum 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianamede; Raci Arslan'ın, eski eşini öldürmekten müebbet, kızları Burçin ve Cansu Arslan'ı öldürmekten ise 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

Arslan hakkında 6136 sayılı yasaya muhalefet suçundan da 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

SEGBİS'LE İFADE VERDİ

Eşi ve kızını öldürmekle suçlanan Raci Arslan, ilk kez hakim karşısına çıkarıldı.

1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki ilk duruşmaya, Gülçin Karabiyik'in kardeşleri ve avukatlar katıldı.

Olayın tanıkları olan çiftin oğulları F. A. (15) ile E. A. (17), Adli Görüşme Odası'ndan (AGO) duruşmayı izlerken sanık Raci Arslan ile başka bir suçtan hükümlü oğlu Anıl Arslan (22) Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden ifade verdi.

Erzurum da ailesini katleden zanlı, hakim karşısına çıktı #2

EŞİ VE KIZLARINI SUÇLADI

Olaydan bir gün önce akşam eşiyle tartıştığını söyleyen Raci Arslan, sabah kahvaltı sırasında evdeki kirliliği sorması üzerine eşi ve kızları tarafından tehdit edildiğini ileri sürdü.

Arslan, "Ev pislik içindeydi. Neden pis olduğunu sorduğumda hep birlikte hakaret ve tehdit ettiler, ellerinde bıçakla saldırmaya başladılar. Evde silah vardı. Eşim silaha doğru koştu ama o almadan ben aldım. O anda kızlar odalarına kaçmışlardı ve ben de silahla vurdum. O anda F.A. ile E.A. benim yanımdaydı. Anneleri ile kızlar bana karşı birlikteydiler. Kızlar da sürekli evden kaçıyorlardı.  Eve geldiklerinde ellerinde farklı farklı telefonlar oluyordu ve içlerinde çıplak resimler yakalıyordum.

"ŞEREFİMİ BEŞ PARALIK ETTİLER"

Her defasında farklı farklı bahaneler söylüyorlardı. Kızlar anneleriyle beni 2 kere zehirlemeye çalıştılar, çok sayıda da şikayet ettiler. Hayatımdan bıkmıştım. Utandığımdan bazı şeylerin üzerini kapatmaya çalışıyordum. Şerefimi beş paralık ettiler. Suçum, günahım yoktu. Sadece evin kirlenmesini söyledim. Olaydan sonra da kendimi kaybettim, nereye gittiğimi ve ne yaptığımı bilmiyorum." diye konuştu.

Erzurum da ailesini katleden zanlı, hakim karşısına çıktı #3

"BABAM YAPMASAYDI, BU İŞİ BEN YAPACAKTIM"

Bir suçtan dolayı tutuklu bulunduğu cezaevinden izinli olarak annesi ve kardeşlerinin cenaze törenine katılan Anıl Arslan, SEGBİS aracılığıyla verdiği ifadesinde babasından şikayetçi olmadığını söyledi.

Silahı babasının değil kendisinin aldığını belirten Anıl Arslan, "Silahı aldıktan bir gün sonra ablam beni şikayet etti ve cezaevine girdim. Ablamın davranışları sürekli aynıydı. Annemi değil de kardeşlerimi vuracaktım. Babam yapmasaydı, bu işi ben yapacaktım." dedi.

"ANNEMLE KARDEŞLERİM SÜREKLİ BABAMA HAKARET EDİYORLARDI"

Duruşmayı izledikleri AGO'dan ifade veren E. A., anne ve ablalarının babalarına hakaret ettiğini anlattı. E. A., ifadesinde şunları söyledi:

"Annem ile ablalarım babama hakaret etti. Biz babamı sakinleştirirken annem bıçakla geldi ve hakaret etmeye devam ediyordu. Babam evden çıkarken annem gelerek bir şeyler söyledi. Sonra annem silaha doğru giderken, babam önceden aldı ve vurdu. Annemle kardeşlerim sürekli babama hakaret ediyorlardı. Babamdan şikayetçi değilim."

Erzurum da ailesini katleden zanlı, hakim karşısına çıktı #4

"ÇAYINA FARE ZEHRİ BİLE KOYMUŞLARDI"

Olay günü annesi ile kardeşlerinin babasına küfrettiğini ileri süren F.A. ise "Ablamlar babama iftira atıyorlardı. Annem de elinde bıçakla geldi ve tartışmaya başladılar. Annem sonra silahı alarak babama yöneltmişti. Babam da silahı alarak, onları vurdu. Babamı istemiyorlardı ve çayına fare zehri bile koymuşlardı. Babamdan şikayetçi değilim." dedi.

DURUŞMAYA KATILMAYANLAR ZORLA GETİRİLECEK

Mahkeme heyeti, duruşmaya katılmayan tanıkların zorla getirilmesine ve sanık Raci Arslan'ın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Erzurum da ailesini katleden zanlı, hakim karşısına çıktı #5