'Elif Sarı' hesabının kullanıcısı: Cahillik ettim

'Elif Sarı' hesabının kullanıcısı: Cahillik ettim

Kucağında bebek olan kadının uygunsuz fotoğraf ve mesajlarının paylaşıldığı hesabın sahibi Yunus E., sorgusunun ardından adliyeye sevk edilirken pişman olduğunu söyledi.

'Elif Sarı' hesabının kullanıcısı: Cahillik ettim

Sosyal medyada 'Elif Sarı' ismiyle açılan hesaptan, kucağında bebeği olan kadının müstehcen fotoğraf ve mesajları paylaşıldı.

Sosyal medya kullanıcıları, fark ettikleri paylaşımların ardından yetkililere hesabın kapatılması ve kadının tutuklanması yönünde çağrıda bulundu.

BAKANLIK HAREKETE GEÇTİ

Sosyal medyada tepkilere yol açan olayın ardından İçişleri Bakanlığı'nca kullanıcının bulunması için çalışma başlatıldı.

Siber Suçlarla Mücadele ekipleri, yaptığı araştırmada, fotoğraftaki kadın ve çocuğun yurt dışında olduğunu, Türkiye ile bağlantısının bulunmadığını belirledi.

 Elif Sarı  hesabının kullanıcısı: Cahillik ettim #1

ŞÜPHELİ YAKALANDI

Araştırmada ayrıca 'Elif Sarı' ismiyle yayınlanan paylaşımın, Yunus E. tarafından yapıldığı ve şüphelinin Gaziantep'te olduğu belirlendi. Bunun üzerine harekete geçen Gaziantep Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Yunus E.'yi tespit ettiği adresinde gözaltına aldı.

Fabrikada çalıştığı öğrenilen Yunus E.'nin adresinde arama yapan ekipler, bilgisayar ve çeşitli dijital materyallere incelemek üzere el koydu. Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorgulanan Yunus E.'nin, kadın ve bebeğinin fotoğraflarını internetten bulduktan sonra sahte isimle hesap açtığını söylediği öğrenildi.

 Elif Sarı  hesabının kullanıcısı: Cahillik ettim #2

"CAHİLLİK ETTİM"

Sorgusu tamamlanan Yunus E., sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi.

Yunus E., getirilişi sırasında adliye çevresinde bekleyen yakınlarına "Dua edin" diye seslendi. Yunus E., kendisini görüntüleyen basın mensuplarına ise "Bir cahillik ettim. Çok pişmanım" dedi.

TUTUKLANDI

Yunus E., savcılık sorgusunun ardından çıkarıldığı nöbetçi mahkemece 'Müstehcenlik' suçundan tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

 Elif Sarı  hesabının kullanıcısı: Cahillik ettim #3

 Elif Sarı  hesabının kullanıcısı: Cahillik ettim #4