Düzce'deki sel felaketinde 2 cesede ulaşıldı

Düzce'deki sel felaketinde 2 cesede ulaşıldı

Anne ve çocuğuna ait olduğu belirtilen cesetlerin birbirlerine sarılı bir vaziyette bulunduğu aktarılırken, ölü sayısı 5'e yükseldi.

Düzce'deki sel felaketinde 2 cesede ulaşıldı

Düzce'de geçen hafta çarşamba akşamı ve perşembe gecesi etkili olan kuvvetli sağanaktan sonra Cumayeri, Gölyaka ve Akçakoca ilçelerinde Melen Çayı'nın taşması nedeniyle birçok noktada sel ve heyelan meydana gelmişti.

Bölgeye sevk edilen İl Özel İdaresi, AFAD, 112 Acil Servis, itfaiye ve jandarma ekipleri ile helikopterlerin desteğinde köylerde mahsur kalan 227 kişi kurtarılmış, 7 kişi hakkında kayıp ihbarı yapılmıştı.

Düzce deki sel felaketinde 2 cesede ulaşıldı #1

3 KİŞİNİN CESEDİNE ULAŞILMIŞTI

Yürütülen arama kurtarma çalışmalarında, 19 Temmuz'da Akçakoca ilçesine bağlı Esmahanım ile Uğurlu köyleri arasındaki dere yatağında kayıp olarak aranan Fatma Töngel'in, 21 Temmuz'da Uğurlu köyünün 200 metre yakınındaki bataklık bölgede Cengiz Töngel'in, dün de Uğurlu köyünde ikizlerden 7 yaşındaki Sanem Kaplan'ın cesedi bulunmuştu.

Düzce deki sel felaketinde 2 cesede ulaşıldı #2

ÖLÜ SAYISI 5'E YÜKSELDİ

Su baskını ve toprak kayması yaşanan Akçakoca ilçesine bağlı Uğurlu köyünde bir kadın ve bir çocuk cesedi bulundu. Anne ve çocuğuna ait olduğu bildirilen cesetlerin, birbirine sarılı halde bulunduğu aktarıldı. Böylelikle sel felaketinde ölü sayısı 5'e yükselmiş oldu.

Düzce deki sel felaketinde 2 cesede ulaşıldı #3

Bölgede kayıp 2 kişinin bulunması için çalışmalar sürdürülüyor.

Düzce deki sel felaketinde 2 cesede ulaşıldı #4

SEL FELAKETİNİN BİLANÇOSU

Öte yandan Düzce Valiliği, Akçakoca ve Cumayeri ilçelerinde meydana gelen sel felaketinde yapılan çalışmalar ve hasarın boyutu hakkında açıklamada bulundu. Açıklamada kapalı köy yolunun kalmadığı belirtilirken, kapalı olan 5 mahallede yol açma çalışmalarının sürdüğü aktarıldı. Bölgede ayrıca 22 köy ve 3 plajda ilaçlama çalışması yapıldı. Elektrik ve suyun kesildiği bölgede 23 araç, 56 personelle elektrik altyapısı hizmeti sağlanmaya çalışılırken, 5 jeneratörle selden zarar gören yerlere elektrik sağlanıyor.

Düzce deki sel felaketinde 2 cesede ulaşıldı #5

722 KİŞİYE PSİKOSOSYAL DESTEK

Bölgede ayrıca Kızılay tarafından yemek dağıtımı hizmeti de veriliyor. Sel felaketinin ardından geçen 6 günde Kızılay tarafından 7 bin 650 kap sıcak yemek, 6 bin 120 adet ekmek, 3 bin 96 adet ikramlık, 6 bin adet gıda malzemesi, 78 adet hijyen seti, 75 adet battaniye, 134 adet giyim malzemesi sağlandı. Ayrıca bölgeye bidon ve pet şişelerle 6 gündür içme suyu hizmeti sağlanıyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı ekipler tarafından, sel felaketinden zarar gören 722 kişiye psikososyal destek verildi.

Düzce deki sel felaketinde 2 cesede ulaşıldı #6

Düzce'de kazazedeleri arama çalışmaları ViDEO

100 BİNA YIKILDI

Valilikten yapılan açıklamada, selde meydana gelen hasarın boyutu da aktarıldı. Selde, Akçakoca ve Cumayeri ilçesinde toplam 300 bina az hasar görürken, 75 bina ağır hasar gördü. 100 binanın ise yıkıldığı belirtildi. Ayrıca ahır, samanlık ve tarlalarla ilgili de 402 hasar kaydı yapıldı.

Düzce deki sel felaketinde 2 cesede ulaşıldı #7

Düzce'deki selde yüz binlerce hayvan can verdi ViDEO

1.687 ÇİFTÇİ ZARAR GÖRDÜ

Sel felaketinde zarar gören çiftçi sayısının 1.687 olduğu aktarıldı. Zarar gören fındıklık alanı 5 bin 562 dekar olarak hesaplanırken, 14 ahırın zarar gördüğü ve 72 adet büyükbaş, 177 adet de küçükbaş hayvanın telef olduğu belirtildi. Bölgede de ayrıca 621 dekar mısır tarlası, 443 adet arılı kovan, 200 adet arısız kovan, 2 adet kümes, 2 adet traktör, 25 adet balıkçı teknesi, 2 alabalık tesisi zarar gördü. 160 bin 500 adet tavuk da telef oldu.

Düzce deki sel felaketinde 2 cesede ulaşıldı #8

İlginizi Çekebilir
Fenerbahçe, yeni transferi Ozan Suncak'ın sözleşmesini feshedecek
Fenerbahçe, yeni transferi Ozan Suncak'ın sözleşmesini feshedecek
785 YORUM
Transfer dosyası
Çin'de sağlık görevlileri, kadına sokak ortasında anal test yaptı
Çin'de sağlık görevlileri, kadına sokak ortasında anal test yaptı
419 YORUM
Dünya
Murat Boz saç ektirdi
Murat Boz saç ektirdi
582 YORUM
Magazin
Büyük farklar yaratan küçük yatırımlar
ADVERTORIAL
Highfx
Seda Bakan'dan mevlit açıklaması
Seda Bakan'dan mevlit açıklaması
190 YORUM
Magazin