Adana'da döviz bozduran adamı soydular

Adana'da döviz bozduran adamı soydular

Döviz bürosuna girip 6 bin dolar bozduran şahsı takip eden zanlılar, adamın otomobilinin lastiğini kesti. Lastikçi önüne yanaşan aracın torpidosundaki parayı çalıp kaçan iki zanlıyı, polis yakaladı.

Adana'da döviz bozduran adamı soydular

7 Ağustos Cuma günü Adana merkez Seyhan ilçesi Debboy Caddesi’nde Ercan Söğüt, otomobili ile döviz bürosuna geldi.

Bu arada döviz bürosu önünde bekleyen iki zanlı, Söğüt’ün bozduracağı parayı çalmak için otomobilinin lastiğini bıçak ile kesti.

LASTİĞİN PATLAK OLDUĞUNU FARK EDİNCE LASTİKÇİYE GİTTİ

Söğüt, 6 bin dolarını bozdurup 43 bin 500 Türk Lirasını alarak otomobiline binip uzaklaşırken iki zanlı da kendisini takip etmeye başladı. Bir süre sonra lastiğinin patlak olduğunu fark eden Söğüt, soluğu en yakın lastikçide aldı.

Adana da döviz bozduran adamı soydular #1

LASTİKÇİDEYKEN PARASI ÇALINDI

Lastikçiye yanaştığı sırada telaştan otomobilin kapısını açık bıraktı. Bunu fırsat bilen takipteki iki zanlıdan biri, torpido gözünden parayı alıp kaçtı. Bu anlar da saniye saniye görüntülendi. Bir süre sonra parasının çalındığını fark eden Söğüt, durumu polise bildirdi.

KİMLİK BELİRLEME ÇALIŞMASI YÜRÜTÜLDÜ

Tamirciye gelen İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, şüphelilerin kimliğinin belirlenmesi için bölgedeki güvenlik kamerası görüntülerini mercek altına aldı.

Adana'da döviz bozduran adamı soydular VİDEO

ADRESLERİ BELİRLENDİ

Polis, olayı gerçekleştiren şüphelilerin benzer suçlardan kaydı olduğu öğrenilen Hüseyin T. ile Özer O. olduğunu tespit etti. Polis, Hüseyin T.’nin aracın lastiğini patlattığı, Özer O.’nun ise torpido gözünden parayı aldığını belirledi. Şüphelilerin saklandıkları adresleri belirleyen polis, düzenlediği baskında Hüseyin T. ile Özer O.’yu yakaladı.

TUTUKSUZ YARGILANACAKLAR

Sorgulanmak üzere emniyete götürülen şüphelilerden Özer O.’nun suçlamaları reddettiği, güvenlik kamerası görüntülerindeki kişinin kendisi olmadığını söylediği öne sürüldü. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Hüseyin T. ile Özer O., çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Adana da döviz bozduran adamı soydular #2

Adana da döviz bozduran adamı soydular #3

Adana da döviz bozduran adamı soydular #4

Adana da döviz bozduran adamı soydular #5