Çorum'da surlardan düşen şizofreni hastası gencin annesi cinayeti itiraf etti

Çorum'da surlardan düşen şizofreni hastası gencin annesi cinayeti itiraf etti

Kale surlarından düşen şizofreni hastası oğlunun ölümüyle ilgili tutuklanan anne, “Oğlum, orada da beni ölümle tehdit etti. Her şey bir anda oldu, tekme atıp aşağıya ittim” dedi.

Çorum'da surlardan düşen şizofreni hastası gencin annesi cinayeti itiraf etti

Çorum’un İskilip ilçesinde bulunan İskilip Kalesi'nde şizofreni hastası Ferdi Arık'ın (21) kaledeki surdan düştüğünü görenler, polise haber verdi.

İhbar üzerine bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Gelen sağlık ekibinin yaptığı kontrolde, yaklaşık 30 metre yükseklikten düşen Ferdi Arık'ın hayatını kaybettiği belirlendi.

GÖRGÜ TANIKLARI ANLATTI

Polis ekipleri, görgü tanıklarının ifadesine başvurdu.

Bu kişiler, olaydan kısa süre önce kale surlarında Ferdi Arık'a bir kadın tarafından tekme atıldığını gördüklerini öne sürdü.

İddia üzerine çevredeki güvenlik kameralarını inceleyen İskilip İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kadının Ferdi Arık'ın annesi Meşhure Arık (44) olduğunu tespit etti.

Çorum da surlardan düşen şizofreni hastası gencin annesi cinayeti itiraf etti #1

ANNE TUTUKLANDI

Polis tarafından kale civarında gözaltına alınan anne Meşhure Arık, sevk edildiği adliyede, çıkarıldığı mahkemece ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklandı.

Otopsinin ardından Ferdi Arık’ın cenazesi de, ilçede toprağa verildi.

Çorum da surlardan düşen şizofreni hastası gencin annesi cinayeti itiraf etti #2

POLİSE BAŞKA SAVCIYA BAŞKA İFADE

Polisteki sorgusunda, “Oğlumla birlikte kaleye çıktık, biraz gezinti yaptık. Bu sırada oğlum kayalıklarda çiçekleri toplamak istedi. Ben ‘düşersin’ dememe rağmen kayalıkların ucuna kadar ilerledi. Sonra bir anda kayarak aşağıya düştü.” dediği belirtilen anne Meşhure Arık’ın, savcılık sorgusunda suçunu itiraf ettiği ortaya çıktı.

Çorum da surlardan düşen şizofreni hastası gencin annesi cinayeti itiraf etti #3

“TEKME ATIP AŞAĞIYA İTTİM”

Meşhure Arık’ın savcılık ifadesinde “Oğlum beni sürekli ölümle tehdit ediyordu. Kendisi şizofreni hastasıydı. Olayın olduğu gün birlikte kalede gezmeye çıktık, orada da beni ölümle tehdit etti. Her şey bir anda oldu, tekme atıp aşağıya ittim. Sonra da oradan uzaklaştım, hiç kimseyi de aramadım. Sonra polisler geldi beni aldı.” dediği öğrenildi.

Çorum da surlardan düşen şizofreni hastası gencin annesi cinayeti itiraf etti #4