Bursa'da sokak ortasında eşini öldüren şahsa müebbet istemi

Bursa'da sokak ortasında eşini öldüren şahsa müebbet istemi

Sokak ortasında eşini öldüren şahsa, savcı tarafından müebbet hapis istenirken şahıs, cinayeti planlamadığını ve böyle sonuçlanmasını istemediğini söyledi.

Bursa'nın Osmangazi ilçesi Yunuseli Mahallesi'nde, nisan ayında, özel bir şirkette çalışan Aygül Yıldız, her zamanki gibi işe gitti.

Aygül Yıldız, sabah saatlerinde çıktığı yolda boşanma aşamasındaki fabrika işçisi eşi Mehmet Yıldız ile karşılaştı.

Çift arasında tartışma yaşanınca Mehmet Yıldız, belinden çıkardığı tabancayla Aygül Yıldız'a üç el ateş etti.

1 ÇOCUK ANNESİ KADIN, KURTARILAMADI

Aygül Yıldız, kanlar içinde yere yığılırken, Mehmet Yıldız ise aracına binerek kaçtı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekibinin kontrolünde, bir çocuk annesi Aygül Yıldız’ın yaşamını yitirdiği tespit edildi.

BAŞINA TABANCA DAYADI

Mehmet Yıldız'ın, Aygül Yıldız'ın yanına gelip konuşma anlarının güvenlik kamerası görüntülerine ulaşan polis, Mehmet Yıldız’ın, Yıldırım ilçesi Erikli Mahallesi Akpınar Caddesi’nde bir evde saklandığını belirledi.

Belirlenen yerde önlem alan ekipler, şüpheliye teslim olması yönünde çağrıda bulundu. Ancak Mehmet Yıldız, evin balkonuna çıkıp tabancayı başına dayayarak intihar edeceğini söyledi.

Bölgeye özel harekat ekipleri sevk edildi. Yıldız, polisin 1,5 saatlik ikna çabasının ardından silahı bırakıp teslim oldu. Sorgulamasının ardından adliyeye çıkartılan Yıldız, tutuklandı.

Bursa da sokak ortasında eşini öldüren şahsa müebbet istemi #1

DURUŞMAYA SEGBİS İLE KATILDI

Bursa 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen duruşmaya tutuklu sanık Mehmet Yıldız, cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Duruşma salonunda öldürülen Aygül Yıldız’ın anne ve babası ile bazı yakınları, taraf avukatlarıyla, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı vekili hazır bulundu.

Bursa da sokak ortasında eşini öldüren şahsa müebbet istemi #2

'TEHDİT' İDDİASI

Duruşmada söz verilen sanık Mehmet Yıldız, eşi tarafından aldırılan uzaklaştırma kararlarının kendisine geç bildirildiğini, bu durumdan, çocuğunu görmeye gittiğinde haberdar olduğunu belirterek, maktul ve ailesinin, kanunların kadınları koruduğunu söyleyerek sürekli kendisini tehdit ettiğini ileri sürdü. Savunmasında, cinayeti planlayarak işlemediğini belirten Yıldız, "Planlamış olsam kılık değiştirir, saklanırdım. Kameraların görmediği bir yer seçerdim. Böyle olmasını istemezdim." dedi.

Cumhuriyet savcısı mütalaasında, sanığın 'eşe karşı kasten öldürme' suçundan cezalandırılmasını ve tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep etti.

Bursa da sokak ortasında eşini öldüren şahsa müebbet istemi #3

"SES KAYITLARI, HER ŞEYİN PLANLANDIĞINI DOĞRULUYOR"

Öldürülen Aygül Yıldız'ın babası Rafet Yıldırım,  sanığın pişmanlığının söz konusu olmadığını belirterek, "Her şeyi planlamıştır. Ses kayıtları bunu doğrulamaktadır. En ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz." diye konuştu. Olayda tasarlamaya yönelik söylemleri kabul etmediklerini ifade eden Mehmet Yıldız’ın avukatı, müvekkilinin bu yönde herhangi bir eyleminin olmadığını ileri sürdü. Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı karar verilmek üzere ileri bir tarihe erteledi.

Bursa da sokak ortasında eşini öldüren şahsa müebbet istemi #4

Bursa da sokak ortasında eşini öldüren şahsa müebbet istemi #5