Bursa’da kurşungeçirmez masayı kendi üzerinde test etti

Bursa’da kurşungeçirmez masayı kendi üzerinde test etti

Kurşungeçirmez masa üretimi yapan firma sahibi Serdal Özkan, masayı içine girerek kendi üzerinde test etti.

Bursa’nın İnegöl ilçesinde, kurşungeçirmez ve depreme dayanıklı masa üretimi yapıldı.

Mardin'in Derik ilçesinde 5 yıl önce Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ün makamında uğradığı saldırıda şehit olduğunu, yine Gürsu Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız’ın makamında saldırıda öldüğünü belirten firma sahibi Serdal Özkan, masanın silahlı saldırılara karşı kullanabileceğini söyledi.

“9 MİLİMETRELİK TABANCALAR İÇİN GELİŞTİRİLDİ”

Masanın aynı zamanda depremler sırasında korunmak amacıyla da kullanabileceğini ifade eden Özkan, "Bir deprem gerçeğimiz var. Bu masa aynı zamanda depreme dayanıklı bir masa. Bizim masamız ofis, toplantı masasının yanı sıra evlerde yemek masası olarak da kullanılabilir. Biz tüm aksamlarını çelik sacdan yapıyoruz. Yani kurşun geçirmiyor. Bizim yaptığımız bu masa, şu an 9 milimetrelik tabancalar için geliştirildi. Ama istenilmesi halinde çeliğinde ve ebadında oynama yapabiliyoruz." dedi.

Bursa’da kurşungeçirmez masayı kendi üzerinde test etti ViDEO

Bursa’da kurşungeçirmez masayı kendi üzerinde test etti #1

“MASANIN İÇİNE GİRİLMESİ 1 SANİYE”

Silahlı saldırı anında masanın kapanma süresinin ortalama 1 saniye olduğuna dikkat çeken Özkan, "Saldırı anında karşı tarafın tepkisine göre masanın içerisine girilmesi 1 saniye, emniyet koluna vurmasıyla kapanması da 1 saniye. Yani toplamda 2-3 saniye gibi bir zamana tekabül eder bu. Masa güçlendirilmiş bir emniyet kilidine sahip. Dışarıdan kesinlikle açılmıyor. İçeriden de kişinin istemesi halinde, emniyet kolunun açılmasından sonra uzaktan kumandalı motor sistemi masanın kapağını açabiliyor. Masayı 5-6 defa kurşun testine tuttuk. Herhangi bir darbe ile karşılaşmadık. Mermiler sadece masada hafif bir iz yaptı. Depremde de silahlı saldırıda da tahmini yüzde 90 oranında, insan hayatına bir etkisi olacağını düşünüyoruz." ifadelerini kullandı.

Bursa’da kurşungeçirmez masayı kendi üzerinde test etti #2

MASANIN KURŞUNGEÇİRMEZLİĞİNİ KENDİSİ TEST ETTİ

Masanın içine girerek, kurşuna dayanıklılığını test eden Özkan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bir yiyecek firması, 'Yemediğimiz şeyi üretmiyoruz' diye reklam yapmıştı. Biz de ürettiğimiz şeyi bir deneyelim, karşı tarafa güvenirliğini de kendimiz test ederek verelim. Masamızı İstanbul Mobilya Fuarı’na yetiştirmeye çalışıyoruz. 25- 30 Ocak tarihleri arasında orada olacağız. Masamızın üzerinde mobilya aksamı olacak ve satışımızı orada yapacağız. Piyasada olmayan bir ürün üretmiş olduk. Biz patent başvurularımızı yaptıktan sonra üretime başladık. Müşterinin isteyeceği güvenlik sınırına göre biz bu masayı üretiyoruz. Bu masa ortalama 500 kilonun üzerinde. Üzerindeki mobilyasıyla beraber ağırlığı ortalama 600 kiloya yaklaşıyor.”

Bursa’da kurşungeçirmez masayı kendi üzerinde test etti #3

Bursa’da kurşungeçirmez masayı kendi üzerinde test etti #4