Bursa'da çelik kasa hırsızları kiraladıkları apart dairede yakalandı

Bursa'da çelik kasa hırsızları kiraladıkları apart dairede yakalandı

Petrol istasyonunun çelik kasasını çalan hırsızlar, geceyi geçirmek üzere kiraladıkları apart dairede bulundu. Birçok suç kaydı bulunan şüphelilerin üzerinden 2 adet tabanca çıktı.

Bursa'nın Nilüfer ilçesinde E.Ü. (23) ve M.F.Ü.’ye (38) ait petrol istasyonuna giren kimliği belirsiz hırsızlar, içerisinde 650 bin lira değerinde ziynet eşyası, döviz, nakit para, 2 adet tabanca, 250 adet tabanca fişeğinin bulunduğu çelik kasayı çaldı.

Çaldıkları kasa ile kayıplara karışan hırsızlar, Bursa Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerini harekete geçirdi.

KAMERA GÖRÜNTÜLERİ İZLENDİ

Ekipler, iş yerinin yakınlarında ve çevresinde yapılan güvenlik kamera kayıtları KGYS ve PTS kayıtlarından olayı gerçekleştiren şüpheli şahısların yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalarda, toplamda 17 kilometre boyunca 172 adet iş yerine kamera görüntüsü izleyerek şüpheli şahısların olay yerine geldikleri aracın plakasını tespit etti.

BASKINLA YAKALANDILAR

Hırsızlık olayına karışan araçtan yola çıkarak hırsızlığı gerçekleştiren şüpheli şahısların olay gecesi bir apart dairede kaldıklarını belirleyen ekipler, kiralık apart daireye yaptıkları baskında olayı gerçekleştiren F.K. (26), D.E.P. (26), M.G.(23) ve T.K. (24) isimli 4 kişiyi yakaladı.

Bursa'da çelik kasa hırsızları kiralık apart dairede yakalandı VİDEO

Bursa da çelik kasa hırsızları kiraladıkları apart dairede yakalandı #1

SUÇ KAYITLARI ORTAYA ÇIKTI

F.K.’nin 20 adet hırsızlık, 9 adet diğer suçlardan, D.E.P.’nın 32 adet hırsızlık 15 adet diğer suçlardan, M.G.’nin 10 adet hırsızlık, 7 adet diğer suçlardan ve T.K.’nın ise 25 adet hırsızlık, 5 adet diğer suçlardan suç kayıtlarının olduğu belirlendi.

Bursa da çelik kasa hırsızları kiraladıkları apart dairede yakalandı #2

ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER

Şüpheli şahısların kaldığı apartta yapılan aramada 2 adet tabanca ve 5 adet tabancalara ait fişek 14 bin 900 lira ile 1 adet altın zincir, 20 euro döviz ele geçirildi. 4 şüpheli emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

Bursa da çelik kasa hırsızları kiraladıkları apart dairede yakalandı #3

OSMANGAZİ'DE DE 1 TUTUKLAMA

Öte yandan, dün Osmangazi ilçesinde Y.B.’ye (22) ait iş yerinden meydana gelen çelik kasa hırsızlığı olayı ile ilgili olarak da araştırma yapan Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, olay yerinden elde edilen güvenlik kamera görüntülerinden şüpheli gördükleri bir aracın plakasını tespit etti.

Bursa da çelik kasa hırsızları kiraladıkları apart dairede yakalandı #4

TESPİT EDİLDİ

Aracın kiralık olduğunu belirleyen ekipler hırsızlığın Y.K. (28) isimli şahıs tarafından gerçekleştirildiğini tespit etti. Polis ekipleri tarafından yakalanan Y.K.’nin de 7 adet hırsızlık ve 8 adet diğer suçlardan suç kaydının bulunduğu bildirildi.

Bursa da çelik kasa hırsızları kiraladıkları apart dairede yakalandı #5

TUTUKLANDI

Y.K.’nin ikametinde yapılan aramalarda ise 1 adet tabanca, 8 adet fişek ve müştekiye ait 2 ayrı araca ait kontak anahtarı ele geçirildi. Emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen Y.K. tutuklandı.

İlginizi Çekebilir
"Gelsin İcardi bildiği gibi"
0 YORUM
Medya
BİM İcra Kurulu Üyesi Aykaç eleştirilere yanıt verdi
BİM İcra Kurulu Üyesi Aykaç eleştirilere yanıt verdi
1070 YORUM
Gündem
Yunan televizyonunda renkli hava durumu anonsu
Yunan televizyonunda renkli hava durumu anonsu
161 YORUM
Dünya
250$ yatırarak zengin oldu! Şimdi sıra sende!
ADVERTORIAL
CoinPro
Melis Sezen, Carlos Ponce ile dans etti
Melis Sezen, Carlos Ponce ile dans etti
183 YORUM
Magazin