Bursa'da boşanma aşamasındaki eşini takside öldürdü: Tabanca kazara ateş aldı

Bursa'da boşanma aşamasındaki eşini takside öldürdü: Tabanca kazara ateş aldı

Boşanma aşamasında olduğu eşi Elif Aydın'ı, bindikleri takside tabancayla tek el ateş ederek göğsünden vurup öldürdüğü iddiasıyla tutuklu bulunan Hüseyin Ömer Aydın'ın yargılanmasına başlandı.

Bursa'da boşanma aşamasındaki eşini takside öldürdü: Tabanca kazara ateş aldı

Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Çalı Mahallesi kavşağında Hüseyin Ömer Aydın, boşanma aşamasındaki eşi Elif Aydın’ı çalıştığı iş yerinden taksi ile aldı.

İddiaya göre Hüseyin Ömer Aydın, fabrikadan çıkarken kendisine bir şey yapmayacağı konusunda güvenmesi için, içinde 4 adet mermi bulunan tabancanın şarjörünü eşi Elif Aydın'a verdi.

Ancak çıkan tartışma sonucu namluda bulunan tek kurşunla eşi Elif Aydın'a ateş etti.

YARALI KADIN YOLA ATLADI

Yaralanan talihsiz kadın, taksinin trafikte yavaşlamasıyla kendisini araçtan dışarı attı. Hüseyin Ömer Aydın, taksi ile olay yerinden ayrıldı.

Olay yerine gelen sağlık ekiplerince Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan genç kadın, kurtarılamadı.

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, olayın yaşandığı kavşaktaki güvenlik kameraları ile MOBESE kameralarını incelemeye aldı.

Bursa da boşanma aşamasındaki eşini takside öldürdü: Tabanca kazara ateş aldı #1

BOŞANMA AŞAMASINDA OLDUKLARI ORTAYA ÇIKTI

Yapılan araştırma sonucunda talihsiz kadının yaralı halde yola atladığı taksinin plakası belirlendi. Taksiciler ile Elif'in yakınlarının bilgisine başvuran polis, genç kadının boşanma aşamasında olduğunu ve taksi şoförü eşi Hüseyin Ömer Aydın tarafından vurulduğunu tespit etti.

SALDIRGAN TUTUKLANDI

Aydın, babasının evinde, olayın olduğu gün taksideki sürücü Murat T. ise taksi durağında yakalanarak gözaltına alındı. Aydın, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.

Bursa da boşanma aşamasındaki eşini takside öldürdü: Tabanca kazara ateş aldı #2

"BİBER GAZI SIKTI, TABANCA KAZARA ATEŞ ALDI"

Bursa 15. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, haklarında tutuklu sanık Hüseyin Ömer Aydın ile tutuksuz sanık taksi sürücüsü Murat T.'nin yargılanmasına devam edildi.

Savunmasını yapan sanık Hüseyin Ömer Aydın, tasarlayarak öldürme iddiasını kabul etmediğini söyledi. Olay tarihinde eşiyle konuşmak için iş yerinden almaya gittiğini belirten sanık Aydın, "3- 4 dakika konuştuktan sonra benimle gelmeye ikna oldu. Yanımda zarar verebileceğim bir alet olup olmadığını sordu. Silahımın olduğunu söyledim, istedi. Çıkarıp şarjörü teslim ettim. Silah bende kaldı. Araca bindik 400- 500 metre ileride herhangi bir kavga tartışma olmadan biber gazı sıktı. Olayın şokuyla kendimi korumaya çalışıyordum. Belimdeki silahı almaya çalışıyordu. Ben de almasını engellemeye çalışıyordum. O sırada silah patladı." dedi.

Bursa da boşanma aşamasındaki eşini takside öldürdü: Tabanca kazara ateş aldı #3

"BİZ YOLUMUZA DEVAM ETTİK"

Sanık Hüseyin Ömer Aydın, şoförün de kendisinin de gözünün görmediğini anlatarak, "Silah patlayınca kapı açıldı, araçtan indi. Biz yolumuza devam ettik. Kendimize gelmeye çalıştık. Şoför de vurulup vurulmadığını görmediğini söyledi. Beni aldığı yere bırakmasını söyledim. Eve gittim, polisler arayınca teslim oldum. Olayın şoku ve üzüntüsüyle buradayım. Tahliyemi talep ediyorum." dedi.

"AİLESİNDEN ÖZÜR DİLERİM"

Olayın yaşandığı taksinin şoförü olan tutuksuz sanık Murat T. ise Elif Aydın'ın araca bindikten sonra karakola gitmek istediğini ancak Hüseyin Ömer Aydın'ın kabul etmediğini söyleyerek, "Lambalara yaklaştıkları sırada biber gazı sıkıldı. Sağ arka kapının açıldığını aynada gördüğüm sırada silah sesi duydum. Korku ve şokla kalakaldım. Erkek şahıs, 'Ağabey beni aldığın yere bırak' dedi. Bana da sıkacak korkusuyla devam ettim. Yolda, 'Ağabey sen ne yaptın' dedim, 'Kurusıkıydı' dedi. Onu bıraktıktan sonra önce taksinin sahibini, sonra durağı aradım. Maktulün ailesinden özür dilerim, 155'i aramam gerekirdi." diye konuştu.

Bursa da boşanma aşamasındaki eşini takside öldürdü: Tabanca kazara ateş aldı #4

"EN AĞIR CEZAYI ALSIN"

Duruşmada tanık olarak dinlenen Elif Aydın'ın ablası Ece İmren, ablasının ailesinin evine yerleştikten sonra eşi Hüseyin Ömer Aydın tarafından sürekli tehdit edildiğini, bu durumun en başından beri böyle olduğunu ancak kendilerinin sonra öğrendiğini söyledi.

Elif Aydın'ın annesi Kıymet Kızgın ile babası Ersin Kızgın ise sanığın, kızlarına ilişkin tehditlerini sosyal medyada yazdığını ancak engelledikleri için bunları görmediklerini belirterek, sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

DURUŞMA ERTELENDİ

Mahkeme heyeti, bazı tanıkların dinlenmesi, eksik evrakların tamamlanması ve sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.