Bursa'da 20 günlük işçi, kredi kartını ve paraları çalıp kaçtı

Bursa'da 20 günlük işçi, kredi kartını ve paraları çalıp kaçtı

Bir çay ocağında 20 gün önce işe başlayarak patronunun kredi kartı şifrelerini öğrenen şahıs, kartı ve nakit 8 bin lirayı çalarak kayıplara karıştı. Hırsızlık anı kameraya yansıdı.

Bursa'da 20 günlük işçi, kredi kartını ve paraları çalıp kaçtı

Geçtiğimiz gün, Bursa Kapalı Çarşı Tuz Pazarı girişinde bulunan bir çay ocağına 20 gün önce işe ihtiyacı olan biri gitti.

İş yeri sahibi Alpaslan Alp 20 gün önce durumu kötü olduğu ve işe ihtiyacı olduğu işe aldığı genci barınma ihtiyacını karşılayarak eskiden kaldığı evinin kapısının açtı.

Diğer yandan çay ocağında da iş vererek yardımcı olan Alpaslan Alp yapılan hırsızlık karşılığında hayal kırıklığına uğradı.

TELEFONUNA ALIŞVERİŞ BİLDİRİMİ GİTTİ

İş yerinden kısa süreliğine ayrılan Alp, telefonuna kredi kartından 2 bin liralık alışveriş yapıldığı bildirimini görünce hemen dükkana geldi. Çekmecede çantasını göremeyince çalındığını anlayarak bankayı arayıp iptal ettirdi.

Bursa'da 20 günlük işçi, kredi kartını ve paraları çalıp kaçtı VİDEO


Bursa da 20 günlük işçi, kredi kartını ve paraları çalıp kaçtı #1

POLİSE İHBAR ETTİ

Fakat o sırada hesaptan 5 bin lira çekilmişti. Aynı çantada bulunan 8 bin lira da kayıplara karışırken, Alpaslan Alp polis ekiplerine ihbarda bulundu.

İhbar üzerine olay yerine gelen Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Ekipler eşkalini belirlediği şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.

Bursa da 20 günlük işçi, kredi kartını ve paraları çalıp kaçtı #2

"İŞE İHTİYACI VARDI"

Gazeteciye konuşan Alpaslan Alp, "İşe ihtiyacı vardı. Kimsesi ve kalacak yeri yoktu. 20 gün önce işe aldım. Fakat bugün yokluğumu fırsat bilerek çekmecede içinde 8 bin lira ve kredi kartlarımın bulundu çantayı alarak kaçmış. Telefonuma mesaj gelince fark ettim. Bankayı arasam da 8 bin lira para çoktan çekilmişti. Polis ekiplerine ihbarda bulundum. Umarım en kısa sürede yakalanır." dedi.

Bursa da 20 günlük işçi, kredi kartını ve paraları çalıp kaçtı #3

Bursa da 20 günlük işçi, kredi kartını ve paraları çalıp kaçtı #4