Burdur'da annesini gözleri önünde öldürüldü

Burdur'da annesini gözleri önünde öldürüldü

Geçen yıl boşandığı eski eşini kızının gözleri önünde 12 bıçak darbesiyle öldüren cani adam tutuklandı.

Burdur'da annesini gözleri önünde öldürüldü

Burdur'un Çavdır ilçe merkezinde bir yıl önce kocasından boşanan ve Denizli'nin Çivril ilçesinden 3 çocuğu ile birlikte mevsimlik işçi olarak Çavdır'a gelen 35 yaşındaki Sevil Özel, rahatsızlanınca hastaneye gitti.

Anne, hastane çıkışında da bir mağazada çalışan 17 yaşındaki kızı Menekşe Altun'un yanına uğradı.

Evlerine doğru yürümeye başlayan anne ve kızının karşısına sokak ortasında elinde bıçakla Tarkan Altun çıktı.

Burdur da annesini gözleri önünde öldürüldü #1

KIZININ GÖZLERİ ÖNÜNDE ÖLDÜRDÜ

Sevil Özel, kaçmaya çalıştı ancak başarılı olamadı. Altun, kızının müdahalesine rağmen eski eşini 12 yerinden bıçaklayıp, kaçtı. Ağır yaralı olarak Çavdır Devlet Hastanesi'ne kaldırılan kadın, kurtarılamadı.

Sevil Özel'in cenazesi, Antalya Adli Tıp Kurumu morgunda yapılan otopsinin ardından Denizli'nin Çivril ilçesinde toprağa verilmek üzere, kardeşi Ekrem Özel ve kızı Menekşe Altun tarafından teslim alındı. Cinayete tanıklık eden Menekşe Altun, yaşadıklarını anlattı.

Burdur'da annesini gözleri önünde öldürüldü VİDEO

"ANNEMİN CAN ÇEKİŞTİĞİNİ GÖRDÜM"

Menekşe Altun, "Annem hastaneye gelmişti. Hastanede işi bittikten sonra birlikte eve gidiyorduk. Tam çarşının ortasında babam arkamızdan geldi. Bize 'durun' dedi. Biz de durmayınca, koşarak yanımıza geldi. Elindeki bıçağı annemin boğazına dayadı. Babamı yere yıktım. Sonra bana vurdu ve geriye itti. Onu yine de bırakmadım. Annemi yere yatırarak, bıçaklamaya başladı. Tüm gücümle onu yere yıktım ve kaçtı. Anneme 12 bıçak darbesi vurmuş. Annem kanlar içerisindeydi. Ambulans geç gelir diye çalıştığım iş yerine koşarak, yardım istedim. İş yerindeki bir ağabeyim arabasıyla geldi. Bu arada, yoldan geçen bir hemşire anneme ilk müdahaleyi yaptı. Sonrasında ambulans geldi ve götürdü. Ama ben annemin can çekiştiğini gördüm. Annemle konuşamadım. Çünkü ben ona yardım bulmaya çalışıyordum." dedi.

Burdur da annesini gözleri önünde öldürüldü #2

"DEFALARCA ÖLÜMLE TEHDİT ETMİŞ"

Sevil Özel'in ağabeyi Ekrem Özel ise olay günü Tarsus'ta olduğunu ifade ederek, "Daha önce tartışmaları çok oldu. Kardeşimi defalarca ölümle tehdit etmişti. En sonunda boşandılar. Arkadaşını bıçakladığı için cezaevine girdi. Cezaevinden izinli çıktı ama geri dönmedi. Yine tehditlere başladı. Çavdır polisi aradı ama bulamadı. Kardeşimi çarşıda, sokak ortasında öldürmüş. Böyle insanların sokaklarda gezmesini istemiyorum. Bir an önce yakalanıp, başkalarına zarar vermemesini istiyorum. Cezasını çeksin istiyorum. Beni ve küçük kız kardeşimi de ölümle tehdit etti. Korkuyoruz. Devlete sığınıyoruz. Başka gidecek yerimiz yok." diye konuştu.

Burdur da annesini gözleri önünde öldürüldü #3

SERADA YAKALANDI

Tarkan A, polis ekiplerince ilçeye bağlı Kayabaş mevkisinde saklandığı serada yakalandı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Tarkan A. çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.

Burdur da annesini gözleri önünde öldürüldü #4

Burdur da annesini gözleri önünde öldürüldü #5