Bodrum'a dadanan hırsızlar, evlerin kapılarını çalmaya başladı

Bodrum'a dadanan hırsızlar, evlerin kapılarını çalmaya başladı

Bodrum'da evlerin bahçe kapıları, gece saatlerinde kimliği belirsiz kişilerce çalındı. İlk belirlemelerde 15 evin kapısının çalındığı ortaya çıktı.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde gece saatlerinde sağanak yağış etkili oldu.

Sağanak yağışla birlikte ilçede elektrik kesintileri yaşandı. Sokakların karanlık olmasını fırsat bilen hırsızlar, harekete geçti.

Evlere dadanan hırsızlar, bahçelerin kapılarını çaldı. Ayrıca bazı çift kanatlı kapıların tek kanadının götürüldüğü belirlendi.

"CAMDAN BAKTIM VE KAPIMIN OLMADIĞINI GÖRDÜM"

Yokuşbaşı ve Umurça mahallelerindeki vatandaşlar, dışarı çıktıklarında kapılarının yerlerinde olmadığını görünce büyük bir şaşkınlık yaşadı.

İlk belirlemelere göre Yokuşbaşı ve Umurça’da 15’ten fazla kapının çalındığı bildirildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Bahçe kapısı çalınan Turan Sağdıçlar isimli vatandaş, “Gece yağmur yağıyordu. Elektrikler gelip gidiyordu. Bir ara yağmur dindi mi diye camdan baktım. Baktım kapı yok. Saate baktım 01.30’du ama kapı daha önce gitmiş.

Nasıl oldu bilmiyorum. Sabah çıktım, sadece bizim kapı mı çalınmış merak ettiğim için etrafı dolaştım. Üstteki evlerin kapıları yok.” dedi.

Bodrum a dadanan hırsızlar, evlerin kapılarını çalmaya başladı  #1

Bodrum'a dadanan hırsızlar, evlerin kapılarını çalmaya başladı VİDEO

"KORKULUKLARI ALMAMIŞLAR"

Bahçesine koyduğu eski korkulukların çalınmamasına şükreden Turan Sağdıçlar, “Eski korkuluklar bahçedeydi. Onları kömürlük için kapı olarak kullanıyordum. Bunları görüp alamamışlar. Ya da gürültü olur diye almadılar galiba” diye konuştu.

Bodrum a dadanan hırsızlar, evlerin kapılarını çalmaya başladı  #2

Bodrum a dadanan hırsızlar, evlerin kapılarını çalmaya başladı  #3

Bodrum a dadanan hırsızlar, evlerin kapılarını çalmaya başladı  #4

Bodrum a dadanan hırsızlar, evlerin kapılarını çalmaya başladı  #5

Bodrum a dadanan hırsızlar, evlerin kapılarını çalmaya başladı  #6