Avcılar'da selfie çeken hırsızlardan biri yakalandı

Avcılar'da selfie çeken hırsızlardan biri yakalandı

Girdikleri telefon mağazasında işyeri sahibini oyalayarak üç cep telefonu çalan ve biri deneme bahanesi ile eline aldığı telefonla selfie yapan iki şüpheliden biri gözaltına alındı.

Avcılar'da selfie çeken hırsızlardan biri yakalandı

Geçtiğimiz gün İstanbul Avcılar Merkez Mahallesi'ndeki telefon satış mağazasına gelen ve işyeri sahibi ile konuşan ve dikkatini dağıtan iki şüpheliden biri tezgaha elini uzatarak 3 telefon çaldı.

Hırsızlardan biri eline aldığı cihaz ile kendi fotoğrafını çekip sildi.

Şüphelilerin ayrılmasından sonra incelenen 5 güvenlik kamerasında selfie çeken şüphelinin cep telefonundaki son silinenler klasöründeki sildiği fotoğrafını yok edemediği anlaşıldı.

SELFİE, POLİSİN İŞİNİ KOLAYLAŞTIRDI

Yüzünde maske olmasına rağmen bilmeden en net fotoğrafını bırakan iki şüpheliyi yakalayabilmek için harekete geçen Avcılar Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yüksek çözünürlüklü selfie fotoğrafının da yardımı ile bu kişileri araştırdı.

Avcılar da selfie çeken hırsızlardan biri yakalandı #1

Avcılar'da selfie çeken hırsızlardan biri yakalandı VİDEO

FOTOĞRAFTAKİ KİŞİ BULUNAMADI

İki şüpheliin hırsızlık yapılan caddedeki bir işyerine gittikleri belirlendi. Bunun üzerine bu işyerine giden ekiplere kapıyı açan Türk vatandaşı Şevki Y., selfi çektiren kişinin içeride olmadığını ancak, hırsızlığı yapan kişinin burada bulunduğunu söyledi.

Avcılar da selfie çeken hırsızlardan biri yakalandı #2

NEREYE GİTTİĞİNİ BİLMEDİĞİNİ SÖYLEDİ

Polis, kimlik ve pasaportunu ibraz  edemeyen Türkmenistan uyruklu Rahmankul B.'yi gözaltına aldı. Bu kişi selfie çeken arkadaşının yine Türkmenistan uyruklu Oraz M. olduğunu, nereye gittiğini bilmediğini öne sürdü.

Avcılar da selfie çeken hırsızlardan biri yakalandı #3

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Çalınan üç elefondan birisinin satıldığı, diğer ikisinin ise buradaki işyerinde olduğunu belirterek bunları teslim etti. Gözaltındaki şüpheli ve onu yanında bulunduran kişinin sorgusu sürerken, aranan selfie çektiren diğer suç arkadaşının da yakalanabilmesi için çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Avcılar da selfie çeken hırsızlardan biri yakalandı #4

İŞ YERİ SAHİBİ SEVİNDİ

İşyeri sahibi Yusuf Şakar, bu kişilerin Türkmenistan vatandaşı olduklarını ilk andan itibaren anladıklarını, polisin şüphelileri kısa sürede yakalamasına çok sevindiklerini söyledi.

Avcılar da selfie çeken hırsızlardan biri yakalandı #5