Ataşehir'de civcivlerini kovalayan köpeğe saldırdı

Ataşehir'de civcivlerini kovalayan köpeğe saldırdı

Hayvanlarını kovalayan köpeğe sinirlenen Hasan Kızıl, eline aldığı sopa ile 'Duman' isimli sokak köpeğine art arda vurdu. Köpeğin kafatasında kırıklar olduğu tespit edildi.

Ataşehir'de civcivlerini kovalayan köpeğe saldırdı

İstanbul'un Ataşehir ilçesine bağlı Ferhatpaşa Mahallesi'nde, mahallelinin "Duman" adını verdikleri sokak köpeği, Hasan Kızıl'a ait tavuk ve civcivleri kovaladı.

Buna sinirlenen Kızıl, eline sopa alıp köpeğin yanına gitti.

KÖPEĞİ ÖLDÜRESİYE DÖVDÜ

Saldırgan şahıs, bahçede sıkıştırdığı köpeği sopa ile darbetti. Yaşanan o anlar ise çevredeki güvenlik kameraları tarafından görüntülendi.

Ataşehir'de civcivlerini kovalayan köpeğe saldırdı VİDEO

TEDAVİ ALTINA ALINDI

Mahalledeki bir hayvansever, kendisine bildirilen yaralı haldeki köpeği Ataşehir'de bulunan veteriner kliniğine götürdü. Klinik görevlileri, yaptıkları tetkiklerde ciddi darbeler alan köpeğin kafatasında kırıkları oluştuğunu ve daha donanımlı bir kliniğe götürülmesi gerektiğini söyledi. Bunun üzerine kadın Sokak Hayvanlarını Koruma Yaşatma Rehabilitasyon ve Eğitim Derneği (SUHAYKO) Başkanı Yasin Yılmaz'a durumu bildirdi. Yasin Yılmaz, köpeği alarak daha donanımlı cihazların bulunduğu başka bir kliniğe götürdü.

Ataşehir de civcivlerini kovalayan köpeğe saldırdı #1

"KAFATASINDA CİDDİ KIRIKLAR VAR"

Yasin Yılmaz, "Öğlen saatlerinde Belma Hanım diye bir üyemiz WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçti. Çok kötü bir olay olduğunu ve bir köpeğin kafasının sopayla kırıldığını söyleyip, bize videolar attı. Köpeğin dövüldüğünü ilk Belma Hanım'a ihbar etmişler. Çünkü, mahallede köpeklerle ve kedilerle ilgilendiği için kendisini birçok insan tanıyor. Köpeği Ataşehir'de bir klinikten teslim aldık. İlk tetkiklerde kafatasında çok ciddi kırıklar olduğu söylendi. Onun haricinde çok ciddi bir travması vardı köpeğin. Daha donanımlı bir kliniğe gitmesi gerektiğini söylediler. Biz de oradan alıp daha donanımlı bir kliniğe sevk ettik köpeği." dedi.

Ataşehir de civcivlerini kovalayan köpeğe saldırdı #2

Ataşehir de civcivlerini kovalayan köpeğe saldırdı #3

Ataşehir de civcivlerini kovalayan köpeğe saldırdı #4

Ataşehir de civcivlerini kovalayan köpeğe saldırdı #5

Ataşehir de civcivlerini kovalayan köpeğe saldırdı #6