Ardahan'daki inşaat işçisi, dolandırılarak 20 bin liralık tüm birikimini kaptırdı

Ardahan'daki inşaat işçisi, dolandırılarak 20 bin liralık tüm birikimini kaptırdı

Telefonla arayarak kendisini banka görevlisi olarak tanıtan kişiye inanan inşaat işçisi, tüm birikimi olan 21 bin 320 lirayı çaldırdı. Kredi yalanıyla dolandırılan işçi, mahkemeye başvurdu.

Ardahan'daki inşaat işçisi, dolandırılarak 20 bin liralık tüm birikimini kaptırdı

Ardahan'da yaşayan 46 yaşındaki nşaat işçisi 4 çocuk babası İzzet Yıldırım’ı telefonla arayan dolandırıcılar, bankadan aradıklarını kendisi adına 20 bin lira kredi çıktığını söyledi.

Kredi tutarını az bulduğunu belirten Yıldırım, ihtiyacını 50 bin liranın karşılayacağını söyleyince dolandırıcılar banka müdürüyle görüşüp geri döneceklerini ifade ederek telefonu kapattı.

Dolandırıcılar, bir gün sonra yeniden Yıldırım'ı arayıp, kredi başvurusunun onaylandığını belirtti.

21 BİN LİRALIK TÜM BİRİKİMİNİ DOLANDIRICILARA KAPTIRDI

45 dakika boyunca telefonda oyaladıkları Yıldırım'ın hesap bilgilerine erişen dolandırıcılar, tüm birikimi olan 21 bin 320 lirayı hesaplarına geçirdi. Hesabına para yatmadığını, olan parasını da kaybettiğini fark eden Yıldırım, Ardahan Adliyesi'ne giderek şüpheliler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Ardahan daki inşaat işçisi, dolandırılarak 20 bin liralık tüm birikimini kaptırdı #1

Ardahan'daki inşaat işçisi, dolandırılarak 20 bin liralık tüm birikimini kaptırdı VİDEO

NASIL DOLANDIRILDIĞINI ANLATTI

Yıllardır inşaatlarda çalışıp biriktirdiği parayı 45 dakika içerisinde dolandırıcılara kaptırdığını belirten Yıldırım, başına gelenleri şöyle anlattı:

"Bankadan arayarak adıma 20 bin liralık kredi çıktığını söylediler. Bu kredi tutarının işimi görmeyeceğini ve bu yüzden istemediğimi söyledim. Karşı taraf, 'Size ne kadar lazım?' diye sordu. Ben de 50 bin liranın işimi göreceğini söyledim. Benimle konuşan kişi de banka genel müdürüyle görüşüp bana döneceğini söyledi. Ertesi gün sabah erkenden bana döndüler ve kredimin onaylandığını söyleyerek beni telefonda 45 dakika oyaladılar.

Ardahan daki inşaat işçisi, dolandırılarak 20 bin liralık tüm birikimini kaptırdı #2

"BÜTÜN VARIMI YOĞUMU 45 DAKİKA İÇERİSİNDE YOK ETTİLER"

Bankadaki 21 bin 320 liramı aldılar. Bütün varım yoğum o kadardı. Alın teriyle kazandığım paramdı. Sabahlara kadar inşaatlarda çalışıp bu parayı biriktirdim. Kimseyi dolandırmadım. Bütün varımı yoğumu 45 dakika içerisinde yok ettiler. Devlet büyüklerimizden bu dolandırıcıların bir an önce yakalanmasını istiyorum. Ben dolandırıldım, başkaları dolandırılmasın."

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Ardahan daki inşaat işçisi, dolandırılarak 20 bin liralık tüm birikimini kaptırdı #3