Ardahan’da gömleğindeki ip yerine kendini yaktı

Ardahan’da gömleğindeki ip yerine kendini yaktı

10 yaşındaki çocuğunun yandığını gören anne, tişörtünü yırtarak kurtardı.

Ardahan’da gömleğindeki ip yerine kendini yaktı

Ardahan’ın Çıldır ilçesinde oturan Sönmez Ailesi'nin 10 yaşındaki çocuğu Fatih Sönmez, kolonya ile saçlarını düzeltmek istedi.

Kolonyayı ellerine döken küçük çocuk yanlışlıkla giydiği gömleğe de bulaştırdı.

Bu sırada gömlekteki ipi koparmak isteyen Sönmez, koparamayınca çakmakla ipi yakmaya çalıştı. Kolonyanın bulaştığı gömlek bir anda alev aldı.

GÖMLEĞİ YIRTARAK ÇIKARDI

Küçük çocuğun çığlıklarını duyan anne Çiğdem Sönmez, koşarak küçük Fatih’in yanına gitti. Çocuğunun yandığını gören anne Sönmez, küçük çocuğun gömleğini yırtarak çıkardı.

Adana'da 10 yaşındaki çocuk, kendini yaktı İZLE

ÇENE VE GÖĞSÜ YANDI

Çocuğunun hayatını kurtaran anne Sönmez, durumu 112 Acil Sağlık ekibine bildirdi. Olay yerine gelen ekipler, küçük Fatih’i Ardahan Devlet Hastanesi’ne götürdü. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından Fatih Sönmez, Erzurum Şehir Hastanesi’ne sevk edilerek tedavi altına alındı. Küçük çocuğun çene ve göğsünde ikinci dereceden yanıklar oluştuğu belirtildi.

Ardahan’da gömleğindeki ip yerine kendini yaktı #1

HORTUMLA SÖNDÜRDÜ

Çocuğunun yandığını görünce düşünmeden müdahale ettiğini ifade eden anne Çiğdem Sönmez, “Fatih’i banyo yaptırdıktan sonra içeriye aldım. Sonra ben kapıya çıktım, peşimden Fatih’in bağırma sesi geldi. Kolonya üzerine dökülmüş, ateş düşmüş, o anda söndürmeye çalıştım. Üzerini yırttım, attım sonra da hortum takarak başından aşağıya suyu tutarak söndürdüm. Kolonya dökerek saçını taramak istemiş. Üzerine biraz fazla dökülmüş. O anda da giysisinde bir şey varmış üzerine ateş düşünce yanmış. Kibritle yakmış kendisini. Karnı yandı.” diye konuştu.

Ardahan’da gömleğindeki ip yerine kendini yaktı #2

“KARNIM YANDI”

Gömleğindeki ipi yakarken yanlışlıkla kendini yaktığını ifade eden Fatih Sönmez ise “Gömleğimde ip vardı sökülüyordu, kibritle ipi yakmaya çalıştım sonra üzerim alev aldı. İpi çektim kopmadı ben de yakmaya çalıştım ama üzerim alev aldı. Karnım yandı.” şeklinde konuştu.