Antalya'da yanan binadan atlayarak kurtuldu

Antalya'da yanan binadan atlayarak kurtuldu

Asırlık metruk bir bina alevlere teslim olarak küle döndü. Yangın anında içeride mahsur kalan genç kız ise 1’inci kattan atlayarak hayatta kaldı.

Antalya'nın Muratpaşa ilçesi Balbey Mahallesi 421 sokak üzerinde bulunan yaklaşık 250 yıllık metruk tarihi binada yangın çıktı.

Binadan dumanların çıktığını gören mahalle halkı durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi.

BİNA ALEVLER İÇİNDE YANDI

İhbarın ardından bölgeye çok sayıda itfaiye ve polis ekibi sevk edildi. Asırlık bina bir anda alevlere teslim oldu. Mahalle halkı ise büyük korku yaşayarak, adeta sokağa döküldü.

ÇOK SAYIDA İTFAİYE SEVK EDİLDİ

Yangına çok sayıda itfaiye ekibi müdahale etti. Ekipler yangının diğer binalara sıçramaması için büyük mücadele verdi.

Antalya da yanan binadan atlayarak kurtuldu #1

GENÇ KIZ 1. KATTAN ATLAYARAK HAYATTA KALDI

Yangın anında içeride bimekan 3 şahsın olduğu öğrenildi. Şahıslardan Zehra isminde bir genç kız kendisini 1’inci katın penceresinden aşağı atarak alevlerin arasında kalmaktan son anda kurtuldu.

YARDIM EDİLMESİNİ İSTEMEDİ

Genç kızın önce eşyalarını daha sonra kendisini aşağı attığı görüldü. İlk yardıma ise mahallede bulunan vatandaşlar koştu. Vatandaşlar tarafından bölgeden uzaklaştırılan genç kız, gelen sağlık çalışanlarının yardım taleplerini ise uzun süre kabul etmedi.

Antalya da yanan binadan atlayarak kurtuldu #2

"ÜSTÜM KİRLİ BEN HASTANEDE KALAMAM"

Genç kız sağlıkçılara, "Korkuyorum. Eşyalarımı istiyorum. Öldürecekler beni. Uzatamıyorum ayağımı. Dokunma. Sırf o çantalar için bunu yapıyorsunuz. Çantalarımı almadan hiçbir yere gitmem. Üstüm başım kirli ben hastanede kalamam" diye feryat etti.

"HER GÜN BURADA ADAM KALIYOR"

Yangının nasıl çıktığını bilmediğini belirten sahibi Mehmet Ali Yılmaz, “Buradaki adamları şikayet ediyorum. 4 gün önce buradan birilerini çıkararak polise teslim ettim. Bina bize dededen kalmadır. Her gün burada adam kalıyor" sözlerine yer verdi.

Antalya da yanan binadan atlayarak kurtuldu #3

"3 KİŞİLERDİ, 2 TANESİ KAÇTI"

Yangın anını anlatan İrfan Arınık ise, “İtfaiyeye haber verdik. İçeride bayan vardı. İçeriden alevler çıkmaya başlayınca bayan aşağı atladı. 3 kişilerdi. 2 tanesi arkadan kaçtı. İçeride şu anda kimse yoktu” sözlerine yer verdi.

"BU BİNA 250 YILLIK VAR"

Mahalle Muhtarı Abdullah Uyaroğlu ise yaşanan yangınlara adeta isyan ederek, "Burası Antalya’da kurulan ilk Türk mahallesidir. Tarihi mahalledir. Her gün bir konak yanıyor. Tarihi eserler kül oluyor. Mahalleye kamera sistemi istiyorum. Bizim gücümüz kalmadı. Yatağını yorganını alan bağımlı kişiler buralarda yatıyor. Birisi kovalanıyor diğeri geliyor. 2 gün önce başka bir konak daha yandı. Bu bina 250 yıllık var. Buna Sırrı Paşa konağı derler" açıklamasında bulundu.

Diğer iki kişinin ise evin arka kapısından çıkarak kaçtığı belirtildi.

Antalya da yanan binadan atlayarak kurtuldu #4

Antalya da yanan binadan atlayarak kurtuldu #5

Antalya da yanan binadan atlayarak kurtuldu #6