Antalya'da uygulamaya takılıp ceza yiyen adam: Tek suçlu cam filmi

Antalya'da uygulamaya takılıp ceza yiyen adam: Tek suçlu cam filmi

15 yıldır ehliyetsiz araç kullanan otomobil sürücüsü, otomobilin camındaki film sebebiyle uygulama yapan trafik ekipleri tarafından durdurulunca yaptığı savunma pes dedirtti.

Antalya'da uygulamaya takılıp ceza yiyen adam: Tek suçlu cam filmi

Antalya'da Manavgat Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından Alanya-Manavgat D-400 karayolu Manavgat girişinde gerçekleştirilen denetimler sırasında aracın camında film olduğu için durdurulan otomobilin sürücüsü, trafik ekiplerine zor anlar yaşattı.

Üzerinde kimlik bulunmayan sürücü Erdoğan Kurtel, önce hastanede yatan annesinin ziyaretine gittiğini, ardından ağabeyinin Side Jandarma Karakolu’nda olduğunu ve ona kıyafet götürdüğünü söyledi.

Araç arkadaşının çakar kendisinin çıktı: Ehliyeti olmadığı anlaşıldı

Aracın bir arkadaşına ait olduğunu ve emanet aldığını belirten Kurtel, aracın arka koltuğundaki otomobil teybinin ve çakarın kendisine ait olduğunu, çakarı otomobilde kullanmadığını söyledi. Polis ekiplerinin yaptığı incelemede, Kurtel’in ehliyetsiz olduğu anlaşıldı.

Antalya'da uygulamaya takılıp ceza yiyen adam: Tek suçlu cam filmi ViDEO

Ceza kesildi

Otomobil sürücüsü Erdoğan Kurtel’e; sürücü belgesiz araç kullanmaktan, araç sahibine sürücü belgesi olmayan kişiye araç kullandırmaktan ayrı ayrı 3 bin 674 TL, araçtaki cam filmi için de 427 TL olmak üzere toplam 7 bin 775 TL para cezası uygulandı. Araç sahibinin talebi doğrultusunda araç, muhafaza altına alınarak yediemin otoparkına çekildi.

Antalya da uygulamaya takılıp ceza yiyen adam: Tek suçlu cam filmi  #1

"Tek suçlu camdaki filmdir"

Akseki’den Manavgat’a geldiğini belirten Erdoğan Kurtel’in sözleri ve trafik polisleriyle olan diyaloğu ise herkesi şaşırttı. Kurtel, “Manavgat’tan geçiyordum, beni burada durdurdular. 15 yıldır araç kullanıyorum. Ehliyetim hiç olmadı. Bugüne kadar trafik tarafından hiç durdurulmadım ve ceza yemedim. İlk kez uygulamada durduruldum. Bunun tek sorumlusu camdaki filmdir. Bu işte ne benim ne de polis ağabeylerin hiçbir suçu yok. Tek suçlu camdaki filmdir.” dedi.

Antalya da uygulamaya takılıp ceza yiyen adam: Tek suçlu cam filmi  #2

"Çakarı üzüm bağına gelen domuzları kovmak için kullanıyorum"

Otomobilde bulunan çakar ve silah kılıfı için ise “Benim Akseki Fersin’de üzüm bağım var. Çakarı üzüm bağına gelen domuzları kovmak için kullanıyorum. Silah kılıfını ise ileride alacağım silahı koymak için şimdiden aldım. Dediğim gibi bu işte tek suçlu filmdir.” diye konuştu.

Antalya da uygulamaya takılıp ceza yiyen adam: Tek suçlu cam filmi  #3

Polis şaşkınlığını gizleyemedi

Kurtel’in bu sözlerine karşın bir polis memuru ise "Bir şey kullanmıyorsun dimi sen? Bunları konuşurken kafan yerine yani” diyerek yaşadığı şaşkınlığı gizleyemedi. Olay yerine çağrılan polis ekibine teslim edilen otomobil sürücüsü, polis karakolundaki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Öte yandan Kurtel’in sözleri ve polis ile olan diyalogları, 2020 yılında alkollüyken trafik kazasına karışan ve ‘zavadak’ sözleriyle bir anda ülke gündemine yerleşen Bekir Varol’u akıllara getirdi.

Antalya da uygulamaya takılıp ceza yiyen adam: Tek suçlu cam filmi  #4

İlginizi Çekebilir
6 yaşındaki çocuğun istismarı iddiaları Türkiye'nin gündeminde
6 yaşındaki çocuğun istismarı iddiaları Türkiye'nin gündeminde
1581 YORUM
Gündem
Marca: Cristiano Ronaldo antrenmana çıkmadı
Marca: Cristiano Ronaldo antrenmana çıkmadı
252 YORUM
Futbol
Türkiye'de petrol üretiminde hedef dışa bağımlılıktan kurtulmak
Türkiye'de petrol üretiminde hedef dışa bağımlılıktan kurtulmak
644 YORUM
Gündem
Bitcoin ile milyoner oldu! Günde 4.700TL kazanıyor!
ADVERTORIAL
Highfx
Fatih'te pitbulllu saldırganlara ateş eden polisin ifadesi
Fatih'te pitbulllu saldırganlara ateş eden polisin ifadesi
1019 YORUM
3. Sayfa