Antalya'da, eski kiracıdan ev sahibinin avukatına ekmek bıçaklı saldırı

Antalya'da, eski kiracıdan ev sahibinin avukatına ekmek bıçaklı saldırı

Evden çıkarılan kiracı, ev sahibinin avukatına ekmek bıçağı ile saldırmaya kalkıştı. Saldırı anları, güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

Antalya'da, eski kiracıdan ev sahibinin avukatına ekmek bıçaklı saldırı

Antalya’nın Muratpaşa ilçesine bağlı Bayındır Mahallesi Pınar Caddesi üzerinde müvekkiline ait bir apartman için yapılan ihbara giden Antalya Barosuna kayıtlı Avukat Mesut Oğuz, burada polis ve zabıta ekipleriyle görüştü.

Oğuz, ihbarın asılsız çıkması üzerine binadan çıkmaya hazırlanırken, 3 ay önce müvekkilinin evinden çıkarttığı kiracı Murat A. ile karşılaştı.

Murat A., bir süre yaşanan tartışmanın ardından yanında getirdiği ekmek bıçağıyla Oğuz’a saldırmaya çalıştı.

İHA’nın haberine göre; bıçağı ters tutan Murat A. elinden yaralanırken, Avukat Oğuz da olayı sıyrıklarla atlattı.

Şüpheli, polis ekiplerince etkisiz hale getirilerek gözaltına alındı. Murat A., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

“Beni ölümle tehdit etmeye başlamıştı”

Olay sonrası Antalya Barosu’nda açıklama yapan Avukat Mesut Oğuz, şahsın daha önce müvekkilinin kiracısı olduğunu ve evden çıkarıldıktan sonra Murat A.’dan sürekli tehdit mesajları aldığını ileri sürerek şu ifadeleri kullandı:

“Benim müvekkilimin kiracısıydı. Evde birtakım hukuk dışı eylemlerde bulunduğunu öğrendik. Daha sonra bu kişiyi yasal yollarla tahliye ettik. Ardından sürekli beni ölümle tehdit etmeye başlamıştı. Suç duyurusunda bulundum.

“Hakkında 3 yakalama kararı var, 30’a yakın suç dosyası”

Bu şahsın hakkında 3 yakalama kararı var, 30’a yakın suç dosyası var. Eylül ayı içerisinde beni ‘Soyunu kurutacağım’ diye tehdit etti.

Antalya'da, eski kiracıdan ev sahibinin avukatına ekmek bıçaklı saldırı ViDEO

“Oğlunu ya da anneni öldüreceğim mesajları attı”

Son olarak 'Saat 12’ye kadar para getireceksin, aksi takdirde 500 bin lira getireceksin, aksi takdirde oğlunu ya da anneni öldüreceğim' mesajları attı.”

Antalya da, eski kiracıdan ev sahibinin avukatına ekmek bıçaklı saldırı #1

“3-4 sefer bıçakla karın bölgeme vurdu”

Oğuz, son olarak yine Murat A.’nın asılsız ihbarda bulunup kendisinin olay yerine gelmesini sağladığını ileri sürerek, “Onun ruhsatıyla işletme işlettiğimi iddia ederek polislere suç duyurusunda bulundu. Polisler, dün müvekkilime ait apartmanda araştırma yapıyor ve bu sırada ben çağrılıyorum. Asılsız olduğu öğrenildi ve yanımda iki sivil ve bir resmi polis vardı. Bu şahıs o sırada yanımıza gelerek elinde sakladığı yaklaşık 30 santimlik ekmek bıçağıyla içeri girdi ve bana saldırmaktı niyeti. Sivil polisi görünce beni ‘Mesut Bey yanıma gelir misin?’ diye çağırdı. Gelmeyeceğimi söyleyince hakaret ve küfürler etmeye başladı. Eylemi yapamayınca bağırmaya başladı. Aramızda tartışma ve kavga çıktı. Elindeki bıçakla beni bıçaklayacağını düşündüğüm için boynundan tuttum. İkimiz yere düştük ve 3-4 sefer bıçakla karın bölgeme vurdu ama Allah korudu ki bıçağı ters tarafıyla tutmuş. Olayı küçük sıyrıklarla atlattım.” diye konuştu.

Antalya Baro Başkanı Hüseyin Geçirmez, “Görüntüleri izledim ve gördüğüm kadarıyla saplamaya çalışıyor ve saplayabilse en iyi ihtimalle ağır bir yaralama gerçekleşecekti.” dedi.

Geçirmez, Antalya Barosu olarak Avukat Mesut Oğuz’un yanında olduklarını ve sonuna kadar süreci takip edeceklerini ifade etti.

Antalya da, eski kiracıdan ev sahibinin avukatına ekmek bıçaklı saldırı #2

İlginizi Çekebilir
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa'da
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa'da
624 YORUM
Gündem
Günde sadece 30 dakikanı ayırarak zengin olabilirsin!
ADVERTORIAL
CoinPro
Jeremy Rifkin CHP programına ABD'den bağlandı
Jeremy Rifkin CHP programına ABD'den bağlandı
1264 YORUM
Gündem
2022 FIFA Dünya Kupası'nda son 16 turu eşleşmeleri
2022 FIFA Dünya Kupası'nda son 16 turu eşleşmeleri
99 YORUM
Dünya Kupası
Cristiano Ronaldo'nun 2018'den bu yana bacak kasındaki değişim
Cristiano Ronaldo'nun 2018'den bu yana bacak kasındaki değişim
110 YORUM
Dünyadan futbol